تاریخ: 7:34 :: 2018/11/20
پلمپ دو واحد عرضه فراورده های خام دامی در میبد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میبد گفت: دو واحد عرضه فراورده های خام دامی در شهرستان میبد پلمپ و صاحبان آن جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش میبدما به نقل از میبد خبر، محسن کریمی در این زمینه بیان داشت: طی بازدیدهای مستمر صورت گرفته از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، قصابی ها و رستوران‌ها، در راستای حفظ بهداشت عمومی و امنیت غذایی شهروندان دو واحد متخلف عرضه فراورده‌های خام دامی کشف و پلمب و صاحبان آن جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: پلمب یک واحد قصابی به دلیل کشتار غیرمجاز دام و رعایت نکردن موازین بهداشتی در عرضه گوشت قرمز و عدم توجه به تذکرات مکرر بازرسین بهداشتی و یک واحد متخلف عرضه مرغ و ماهی به علت مبادرت به عرضه مرغ و ماهی خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی، فروش فرآورده های دیفراست شده و عرضه غیر بهداشتی مرغ و ماهی و بوقلمون بوده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میبد در پایان اظهار داشت: مردم ضمن خرید از مراکز مجاز و دارای پروانه معتبر، نکات بهداشتی در خرید فراورده های خام دامی را رعایت و هرگونه موارد تخلف مشاهده شده مرتبط با دامپزشکی را به شبکه دامپزشکی شهرستان و یا به سامانه اطلاع رسانی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان یزد گزارش کنند.