تاریخ: ۸:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۷

اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میبد اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش میبدما؛ اطلاعیه اداره “صمت” میبد به شرح ذیل می باشد:

همانطور که در دو سال اخیراعلام شده است وحتی به وسیله بنر در سطح شهر واطلاعرسانی اتحادیه ها بر موضوع اعلام موجودی تاکید شده است مکررا به موضوع عدم اطلاع واحدهای مربوطه بر می خوریم به همین دلیل یک مرتبه دیگربه سازو کار مربوطه اشاره می کنیم.

کلیه انبارها ومراکز نگهداری کالا ملزم به ثبت اطلاعات واحد وکالای خود در سامانه جامع انبارها ومراکز نگهداری کالا به آدرس www.nwms.irld می باشند.

کلیه بهره برداران انبارها حداکثر تا پایان ماه جاری باید ضمن ثبت نام در سامانه جامع انبارها به ثبت اطلاعات رسید وحواله (ورودی وخروجی انبار) واعلام موجودی در همین سامانه اقدام نمایند.

 کلیه صاحبان انبوه فروشی ها ،انبارها ،سردخانه ها (اعم از عمومی ،خصوصی و تعاونی)موظف هستند موجودی کالاهای مورد اشاره در لیست را تا پایان هر ماه (تا سه روز اول هر ماه فرصت دارند) به اداره صمت میبد اعلام نمایند.

 در ضمن واحدهای خرده فروشی نیز باید نمونه کالاهای موجود در انبار را برای فروش در معرض دید مصرف کنندگان قرار دهند

در صورت خودداری صاحبان کالا و انبار و سردخانه از اعلام موجودی وانجام موارد فوق انبار آن ها مشمول پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت ودر صورت مراجعه بازرسان اداره صمت میبد ومغایرت اطلاعات موجودی کالای اظهار شده در سامانه با موجودی کالا مشمول قوانین می گردند و مطابق ماده ۱۶ قانون تعزیرات حکومتی عمل آنها مصداق ارتکاب تخلف امتناع و اختفا از عرضه کالا ونیزمطابق بندهای تخلف(بند۲۳)عدم اعلام موجودی کالا تلقی می گردد و اگرمطابق تبصره های ماده۶۰ شرایط تخلف احتکار نیزمحرز شود به عنوان محتکر شناخته شده و با اشد مجازات با متخلفان برخورد خواهد شد.

در ضمن ازهمشهریان محترم درخواست داریم در صورتی که انباری مشکوک به احتکار یا قاچاق مشاهده نمودند به تلفن۱۲۴ اداره صمت۱۱۳ و۱۱۴ ادارات اطلاعات واطلاعات سپاه ونیز تلفن۳۲۳۲۵۴۵۶واحد بازرسی اصناف  اطلاع دهند.

۲۲ قلم از کالاهای مشمول اعلام موجودی عبارت اند از :

 1. مواد پروتئینی شامل گوشت قرمز ،گوشت مرغ ،تخم مرغ
 2. مواد غذایی شامل انواع روغن نباتی جامد و مایع
 3. لبنیات شامل کره پاستوریزه و پنیر
 4. رب گوجه فرنگی
 5. ماکارونی
 6. قند
 7. شکر سفید
 8. برنج
 9. حبوبات شامل عدس ،لوبیا ،نخود و لپه
 10. چای
 11. میوه شامل سیب ،پرتقال ،نارنگی و موز
 12. صیفی جات شامل گوجه فرنگی ،پیاز و سیب زمینی
 13. خرما
 14. نهاده های دامی شامل جو ،ذرت و کنجاله سویا
 15. پودر شوینده دستی و ماشینی
 16. انواع سیمان خاکستری فله و پاکتی
 17. انواع تیر آهن سبک و سنگین
 18. انواع میلگرد آجدار و ساده
 19. انواع ورق فولادی سرد و گرم
 20. شمش فولاد
 21. لاستیک اعم از سواری ،باری و اتوبوس
 22. کاغذ اعم از روزنامه ،چاپ و تحریر