رئیس «صمت» میبد در گفتگو با میبدما؛
تاریخ: ۱۱:۲۱ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
بیشترین پرونده های مورد بررسی در صنف میوه‌فروشی و بقالی‌ها می‌باشد/ میزان سود تعیین شده برای میوه‌فروش‌ها یکی از علل تفاوت قیمت در بازار است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میبد گفت: تفاوت قیمت میوه در میوه فروشی ها دلایلی دارد، که از جمله می توان به بالا بودن درصد سودی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان برای میوه‌فروشی ها تعیین می کند، اشاره کرد.

مهندس حجت الله خلیلی در پاسخ به خبرنگار میبدما درمورد تفاوت قیمت میوه در میوه فروشی های سطح شهرستان، اظهار داشت: یکی از دلایل گرانی میوه ممکن است موضوع نظارت باشد که باید در این محور طبیعتاً فعالیت خود را بیشتر کنیم، هر چند بیشترین پرونده های مورد رسیدگی نیز مربوط به میوه فروشان و بقالی ها می باشد و نظارت نیز صورت می گیرد.

وی بیان داشت: یکی دیگر از علل تفاوت قیمت در میوه فروشی ها به علت درصد سودی هست که از طرف سازمان حمایت از مصرف کننده برای اجناس تعیین می شود، که در کشور ما بالاترین سود به میزان ۳۵ درصد برای میوه می باشد.

خلیلی افزود: ارزانی میوه در برخی از فروشگاه ها اصولا به این دلیل است که به عنوان مثال ۲۰ درصد بیشتر سود دریافت نمی کنند ولی در برخی دیگر که میوه گران تر است این سود تا میزان ۳۵ درصد دریافت می شود.

وی تصریح کرد: هرچند برخی از فروشندگان با تخلف این درصد سود را تا مثلا ۵۰ درصد هم بالا می برند، که طبق قوانین و ضوابط موجود با آنها برخورد می شود که نهایت آن بعد از پنج بار گزارش و تداوم در گران فروشی، ابطال پروانه کسب و افتادن در فرایند های قانونی می باشد.

رئیس «صمت» میبد خاطرنشان کرد: البته برخی از میوه فروش ها در هنگام دریافت بار از میدان میوه و تربار نیز، جنس ارزان و یا به اصطلاح سرِبار را بر می دارند که می توانند حتی به مراتب میوه را ارزان تر به دست مشتری برسانند.

وی با اشاره به وضعیت گرانی موجود در بازار و تاثیر این موضوع بر بازار میوه در سطح شهرستان، گفت: مردم عزیز میبد نیز در صورت برخورد با گرانفروشی با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند و حتی این موضوع را روز بعد از همین شماره پیگیری کنند و در صورت رسیدگی نشدن به شکایت‌شان، با شماره های ۳۲۳۳۱۱۰۰ و ۳۲۳۳۵۴۰۰ و یا ۳۲۳۳۳۸۲۳ تماس بگیرند.

 

 

نظرات کاربران (۱)

  1. همکلاسی

    سلام
    شما اگر تو میبد یک جنس تو دو مغازه با یک قیمت دیدید به ما هم خبر دهید تا از دوستان صمت تشکر کنیم.