کتاب «تور تورنتو» منتشر شد

همزمان با سالگرد حادثه دلخراش پرواز هواپیمای اوکراین، انتشارات روایت فتح کتاب جدیدی منتشر کرد.

به گزارش میبدما به نقل از حوزه، «تور تورنتو» روایت دانشجوی شهید حادثه پرواز اوکراین، امیرحسین قربانی توسط انتشارات روایت فتح، چاپ و وارد بازار نشر شد.

امیرحسین قربانی فرزند یک ملت بود و پاک زیست. او شهیدی است از خانواده‌ای آزاده و شهیدپرور. محمدعلی جعفری، نویسنده این کتاب، این بار برای سفر به تورنتو توری برپا کرده سرشار از عشق یک خانواده، اما منتهی به غمی ژرف.

او در این کتاب عاشقانه‌های یک روز یک خانواده ایرانی را بیان می‌کند؛ دل دادن‌ها و دل‌بردن‌ها از فرزندی که بعد از تیک‌آف هواپیمای ۷۵۲ به آغوششان باز نگشت. او از خانواده‌ای می‌گوید که مفهوم واقعی «وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ» را با گوشت و پوستشان درک کردند.

جدا از قلم روان و زیبای نویسنده، گویی این کتاب سراسر احساس، غم یک ملت را در طلوع ۱۸ دی ۱۳۹۸ فریاد می‌زند، در طلوعی به رنگ غروب.

این کتاب در ۱۴۱ صفحه و با قیمت ۴۹ هزار تومان ارائه شده است.

در بخش‌هایی از کتاب می‌خوانیم:

معصومه دو بار از زیر آینه قرآن ردش می‌کند. آب می‌ریزد پشت سرش. صدقه می‌دهم. امیرحسین می‌رود زنگ خانه همسایه را می‌زند. آقای فهیمی وقتی می‌فهمد راهی است به سختی از پله‌ها پایین می‌آید. صدا می‌زند خانمش قرآن بیاورد. می‌گیرد بالاسر امیرحسین. بعد دست می‌گذارد روی شانه‌اش و دعا می‌خواند و فوت می‌کند به سر و صورتش.

_آقای دکتر خدا پشت و پناهت!