تاریخ: 9:24 :: 1400/02/29
شعار سال، ابزار رعایت نکردن قوانین نشود!

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد با تاکید بر لزوم همراهی همه مدیران و مسئولان در جهت تحقق شعار سال گفت: این همراهی ها نباید به ابزاری برای صنایع جهت عدم رعایت قوانین و پرداخت حقوق دولتی تبدیل شود.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری فارس در یزد، علی باقرپور پیش از ظهر دیروز در نهمین نشست خبری از سلسله نشست‌های خبری اولین جشنواره عدلیه و رسانه استان که به صورت آنلاین برگزار شد با تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی‌ها، با اشاره به صنعتی بودن شهرستان میبد، اظهار کرد: امسال به شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» مزین شده، ولی این عنوان نباید مانع رعایت قوانین و پرداخت حقوق دولتی، بحث‌های زیست محیطی، همچنین رعایت استانداردها و نکات ایمنی کار و یا فرارهای مالیاتی و مسائل مربوط به تنظیم ترازنامه‌های مالی در بخش تولید شود چرا که دادگستری با جدیت این بخش را رصد می‌کند.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات، از تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادگستری شهرستان خبر داد و افزود: رعایت قوانین مربوطه در این حوزه را با دقت رصد و نظارت می‌کنیم و با متخلفان برخورد لازم صورت می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب میبد، احترام به قانون انتخابات و مراجع قانونی مشخص شده جهت احراز صلاحیت‌ها را یک وظیفه همگانی خواند و گفت: باید نظر مراجع قانونی محترم شمرده شود، چرا که نظر آنها، نظر قانون است و در صورت بی‌احترامی به قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

باقرپور همچنین همین مورد را در رابطه با نظرات ستاد کرونا و پیش‌بینی‌های مرکز بهداشت در مورد شیوع کرونا بیان کرد و با لازم الاجرا خواندن مصوبات در این زمینه، تصریح کرد: دادگستری ضمن قدردانی از همراهی اصناف و مردم، ناهنجاری‌ها در این زمینه را برنمی‌تابد.

وی از ارائه پیشنهادی از سوی دادگستری برای تعامل با ادارات و دستگاه‌های اجرایی جهت انجام اقدامات پیشگیرانه در بروز برخی جرائم مربوط به دستگاه‌ها خبر داد و از جمله اقدامات در جهت جلب اعتماد عمومی نسبت به دستگاه قضا در شهرستان را فراهم کردن دسترسی راحت به مقامات قضایی و اختصاص شماره تلفن جهت ارائه گزارش‌های مردمی در موضوعات جرائم و مفاسد، ایجاد سامانه نوبت‌دهی و اقداماتی مشابه جهت کاهش اطله دادرسی ذکر کرد.

پاسخی بگذارید