تاریخ: ۱۰:۵۴ :: ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
همکاری دانشگاه‌میبد در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی

با امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فرهنگی و علمی میان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و دانشگاه میبد، همکاری بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران با جامعه دانشگاهی کشور گسترش می‌یابد.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فرهنگی میان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و دانشگاه میبد به مدت دو سال با امضای دکتر غلامرضا خواجه‌سروی مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و دکتر عباس کلانتری خلیل‌آباد رییس دانشگاه میبد، زمینه‌ای مناسب برای گسترش ارایه خدمات فرهنگی به ویژه در زمینه‌های موزه‌داری و کتاب‌داری به جامعه دانشگاهی ایران فراهم می‌آورد.

انعقاد این تفاهم‌نامه در راستای همکاری‌های مشترک فرهنگی در حوزه‌های مرتبط کاری به ویژه در زمینه‌های بهره‌گیری از منابع کتابخانه‌ای، برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی، انجام طرح‌های مشترک تحقیقاتی و بهره‌گیری از امکانات رفاهی دو طرف به منظور پیشبرد فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی صورت گرفته است.

تشویق پژوهشگران برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه رساله‌های خطی مربوط به فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی، برگزاری نشست‌های علمی، هنری، سمینار، نمایشگاه‌ها و سخنرانی‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه آثار مربوط به فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی و تبادل انتشارات تخصصی هر دو طرف، مربوط به میراث مکتوب اسلامی- ایرانی، از جمله محورهای این تفاهم‌نامه به شمار می‌آید.

همچنین همکاری در زمینه تبادل اطلاعات در حوزه‌های مشترک به‌ویژه آثار و پژوهش‌های مربوط به فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی و همکاری‌های مشترک فرهنگی در زمینه نشر متون و آثار مربوط به میراث فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی به ویژه در زمینه نشر و بازنشر متون، از دیگر موضوع‌های تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فرهنگی بین کتابخانه و موزه ملی ملک و دانشگاه میبد است