تاریخ: ۹:۲۴ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
تشکیل دولت و مجلس انقلابی درگرو رأی صحیح ملت

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه میبد یادآور شد: تشکیل دولت حزب‌اللهی منوط به روی کار آمدن مجلس انقلابی و حزب‌اللهی با تکیه‌بر رأی صحیح آحاد و اقشار مختلف مردم است.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری شبستان از یزد؛ «حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله مروتی» در نشست روشنگری فرهنگی، انقلابی و پایگاهی تحت عنوان شبی با شهدا که به همت معاونت امور فرهنگی و هنری حوزه مقاومت بسیج یک روح‌الله شهرستان اردکان در محل مسجد حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) محله مزرعه سیف برگزار شد فرارسیدن ایام عزاداری و سوگواری اربعین حسینی (ع) را تسلیت و تعزیت گفت.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب شکوهمند اسلامی، شهدای دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس، شهدای گمنام حریم حفاظت از امنیت و شهدای معظم مدافع حرم بیان کرد: شهدا، انصار و یاری کنندگان دین الهی و مسیر حق بوده و هستند. بنا بر برخی از آمار و ارقام برای هر کدام از مسئولیت‌ها در کشور، ۷۲ شهید به شهادت رسیده‌اند فلذا مسئولین و مدیران باید متوجه حساسیت کسوت خود باشند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه میبد با اشاره به اینکه در دوران پس از پیروزی فرخنده انقلاب اسلامی و در ایام وقوع جنگ تحمیلی با وجود فرار شاه معدوم و مستشاران نظامی در جبهه‌های نظامی حق علیه باطل به پیروزی رسیدیم اذعان کرد: امروز در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی دچار تنگناهایی هستیم که مردم با انتخاب افراد شایسته برای تصدی مسئولیت‌ها و مسئولین کشور باروحیه انقلابی و جهادی می‌توانند از این مشکلات نیز عبور کنند.

وی بابیان اینکه اطاعت و تبعیت از ولی‌فقیه زمانه یکی از مصادیق دین‌داری است چراکه ولی‌فقیه و امام عصر، حرف دین را اظهار می‌کنند گفت: به تعبیر مرحوم حضرت امام خمینی (رحمه‌الله علیه) مردم ایران از مردم سرزمین حجاز در زمان رسول گرامی اسلام (صلی‌الله علیه و آله و سلم) و کوفه و شام در زمان حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) و حضرت امام حسین (علیه‌السلام) بهتر هستند.

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه اطاعت جوانان از بنیان‌گذار کبیر انقلاب شکوهمند اسلامی، رمز پیروزی ما در دوران حساس هشت سال دفاع مقدس بود تصریح کرد: باید پذیرفت که بخش عمده‌ای از مشکلات ایجادشده اقتصادی امروز به دلیل عدم تبعیت دولت و مجلس از رهنمودهای ارزشمند و گران‌قدر رهبر معظم انقلاب اسلامی است. البته نباید تلاش‌ها و خدمات گسترده در بخش‌های مختلف را نیز نادیده گرفت.

وی ضمن ذکر خاطراتی از شهدای سرافراز دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس؛ پیشرفت‌های روزافزون در عرصه نظامی را مرهون تبعیت و استفاده جوانان از فرمان‌ها فرمانده معظم کل قوا دانست و تأکید کرد: جای خالی چنین روحیه‌ای در فضای اقتصادی کشورمان احساس می‌شود.

حجت‌الاسلام مروتی بابیان اینکه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، روی کار آمدن دولت و مجلس انقلابی و حزب‌اللهی راه‌حل برون‌رفت از مشکلات فعلی است یادآور شد: جوانان می‌بایستی نسبت به خواندن و تأمل در وصیت‌نامه شهدا اهتمام جدی و مداوم داشته باشند چراکه آن‌ها راه صحیح را به ملت بصیر ما نشان داده‌اند.

وی با تأکید بر لزوم تبیین، توضیح و تشریح بیش از پیش ارزش‌های اصیل و والای انقلاب اسلامی در سطح جامعه خاطرنشان کرد: تشکیل دولت حزب‌اللهی که به تعبیر ولی امر مسلمین نقطه پایان بسیاری از غم و غصه‌ها است منوط به روی کار آمدن مجلس انقلابی و حزب‌اللهی با تکیه‌بر رأی صحیح آحاد و اقشار مختلف مردم است.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه میبد بابیان اینکه نمایندگی مجلس شورای اسلامی صرفاً به منزله پیگیری راه‌اندازی کارخانه‌ها نیست بلکه باید نماینده بهارستان به موضوعاتی ازجمله فساد، معضلات فرهنگی، مسکن و معیارهای اقتصادی ورود کند، افزود: در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد هستیم که افرادی با وجود نزدیکی به حضرت امام خمینی (ره) و مسئولیت‌های ابتدایی انقلاب به دلیل عدم بصیرت لازم و لغزش در لحظات حساس، ریزش پیداکرده‌اند.