میبدما گزارش می دهد؛
کاسب‌کار خوش‌ذوق میبدی به مشتریانش کتاب اهدا می کند + تصاویر

«کاسب‌کار میبدی دوست‌دارِ کتاب» در گفتگو با خبرنگار میبدما، در مورد کار ارزنده خود در جهت گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش میبدما؛ محمدعلی دهقانی کاسب‌کار میبدی خوش‌ذوقی است که فعالیتش در بازار کار مانع از اجرای طرح گسترش کتابخوانی در حوزه فعالیتش نشده و بنا بر آنچه آن را وظیفه خود می داند، نسبت به کتاب‎خوان کردن مشریان خود تلاش می کند.

وی در گفتگو با میبدما گفت: در مغازه یا کارگاهی که در آن اشتغال دارم، همیشه تعدادی کتاب خریداری و برای هدیه به مشتریان خود نگه می دارم، که این کتاب ها اصولاً مرتبط با شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم می باشد.

دهقانی افزود: اهدای کتاب به مشتریانم به خاطر دغدغه ای هست که خودم در مورد مطالعه دارم و هدفم از اهدای کتاب مرتبط با شهدا نیز ادای دینی است که نسبت به جانفشانی این قهرمانان کشور بر گردن ما می باشد.

وی بیان داشت: کتاب ها را به مشتریانم با گرفتن تعهد از آنها جهت مطالعه اهدا می کنم و بارها اتفاق افتاده است که کسی این مدل کتاب ها را دوست نداشته یا اینکه اصولاً اهل مطالعه نبوده اما بعد از دریافت کتاب، مطالعه کرده و خیلی خوشش آمده است.

وی گفت: البته اتفاق افتاده است که کسی اصلاً کتاب را نخواسته و دریافت نکرده و یا برای خانواده خود آن را برده است، اما به مشتریان جوان و تازه ازدواج کرده حتماً کتاب هایی مانند «قصه دلبری» و یا «یادت باشد» را می دهم و از آنها قول می گیرم که کتاب ها را بخوانند و حتماً در بارهای بعد هم پیگیری می کنم که خوانده باشند.

این کاسب‌کار خوش‌ذوق بیان داشت: کتاب هایی که به مشتریانم می دهم فقط به این دسته مربوط نمی شوند و تعداد زیادی کتاب شخصی نیز در منزل دارم که به مرور به همسایه ها، آشنایان و دوستان و همچنین مشتریانم امانت می دهم و حتی اگر کتاب خوبی را پیشنهاد بدهند با هزینه شخصی تهیه می کنم و به آنها امانت می دهم.

محمد علی دهقانی گفت: با اینکه قیمت کتاب بالا رفته اما به نظرم می شود با همین کارهای کوچک هم به گسترش فرهنگ کتابخوانی در شهرستان کمک کنیم، و امیدوارم قدمی هرچند کوچک در این راه برداشته باشم.

گفتنی است که به نظر می رسد اگر این قبیل کارهای آتش‌به‌اختیار در میان مردم مورد توجه قرار گیرد و از این ظرفیت و پتانسیل بسیار قوی در این راه بهره گیری شود، می توانیم این امید را داشته باشیم که فرهنگ مطالعه در میان مردم ما بیش از پیش ارتقاء یابد.

نظرات کاربران (۲)

  1. میبدی

    ماشالله به این جوانان خوش ذوق و خلاق و آتش به اختیار اینجاست که میشه درک کرد و فهیمد وقتی حضرت آقا می‌گویند امید من به شما جوانان است یعنی چه! اجرت با شهدا بسیار کاری پسندیده

  2. راضیه

    کار بسیار عالی است . از طریق این نوع فعالیت های فرهنگی می توان نسبت به تقویت بنیه دینی و فکری جوانان اقدام نمود و انها را باارزشهای دفاع مقدس اشناکرد