تاریخ: ۸:۰۹ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
موکب الغدیر یزد میزبان زائران اربعین خواهد بود

معاون پشتیبانی سپاه الغدیر استان یزد گفت: سپاه الغدیر استان اربعین امسال نیز طبق سنوات گذشته در شهر کربلا جنب جسرالعباس اقدام به برپایی موکب در فضایی به مساحت هشت هزار مترمربع خواهد کرد.

به گزارش میبدما به نقل از یزدرسا، سیداحمد دهقان حسینی در جلسه ستاد اربعین استان یزد با اشاره به اقدامات سپاه الغدیر یزد در این زمینه گفت: سپاه الغدیر استان اربعین امسال نیز طبق سنوات گذشته در شهر کربلا جنب جسرالعباس اقدام به برپایی موکب در فضایی به مساحت هشت هزار مترمربع خواهد کرد و روزانه در این مکان شش تا هفت هزار زائر را اسکان خواهد داد.

وی ادامه داد: موکب الغدیر استان از ده روز مانده به اربعین تا دو روز پس از آن میزبان زائران اربعین حسینی است و خدمات متعدد تغذیه‌ای، بهداشتی و … به زائران ارائه خواهد کرد همچنین تیم پزشکی سازمان بسیج جامعه پزشکی به این مکان اعزام می‌شود و زائران اربعین از خدمات درمانی آن بهره‌مند می‌شوند.

معاون پشتیبانی سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اقدامات انجام گرفته در مناطقه سیل زده عنوان کرد: از ابتدای سال نزدیک به ۳۰ محموله به ارزش بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال شامل اقلام غذایی، پتو و … از سوی سپاه الغدیر استان کمک جمع آوری و به مناطق سیل زده ارسال شده است.

دهقان حسینی با بیان اینکه در بحث کمک به مناطق سیل زده سپاه الغدیر استان یزد به عنوان معین شهر هویزه خوزستان تعیین شده بود، گفت: پخت روزانه ۷ تا ۱۰ هزار پرس غذا، اعزام ادوات و وسایل مهندسی، اعزام ۲۵ تیم‌ بهداشتی درمانی و آموزش پزشکی به این منطقه و حضور ۹۰ پاسدار داوطلب برای کمک به مناطق سیل زده از جمله اقامات انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه امسال ۸۰۰ جهادگر از استان یزد برای کمک به مناطق سیل زده اعزام شدند، گفت: ۱۵۰ میلیون ریال نیز در بحث فعالیت‌های فرهنگی، فضای سازی، هدیه به کودکان و … در زمینه مناطق سیل زده کمک شده است.

نظرات کاربران (۱)

  1. علی یاری

    سلام زیارت قبول .
    من به همراه ۴ نفر امسال اربعین در کربلا را در موکب الغدیر گذراندیم . از اینکه چقدر نگران پیداکردن جا برای خودمان بودیم دیگه نگم که گفتنی نیست. اما انگار یه دستی منو به سمت این موکب برد و با چه احترامی پذیرش شدیم هم گفتنی نیست… هرچی از ادب واحترام خادمینش و مسولینش بگم کمه. ..امکاناتشون هم عالی بود غذا و پزشک و طب سنتی که دیگه گفتنی نیست … اگه جایی رو بشناسم که بشه تشکر کرد میرم و تشکر میکنم ولی نمیدونم کجا … الحق که فقط یزدی های مومن و مهربان میتونند همچین کاری کنند کارستون …من که میگم ما مهمانان ویژه اونجا بودیم شایدم آقا ابا عبدالله مارو دعوت کرده بودند …خلاصه که خدا صد در دنیا هزار در آخرت به دست اندر کاراشون عطا کنه …ممنونم از همشون