میبدما گزارش می دهد؛
تاریخ: ۱۰:۳۸ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
«سد معبر»، معضل حل نشده ای که هر روز بر دامنه آن افزوده می شود/ تصاویر

یکی از معضلات حل نشده در شهرستان میبد علی‌رغم تاکیدات بسیار، رفع نشدن «سد معبر» در خیابان ها و مخصوصاً پیاده روهای سطح شهر می باشد.

به گزارش میبدما؛ در سال های گذشته بارها در خطبه های نماز جمعه و در جلسات مختلف ادارات و نهادهای شهرستان میبد، نسبت به رفع معضل سدمعبر تذکر داده شده و برنامه ریزی صورت گرفته است، اما آن چه کمتر از همه مشاهده شده، عملکرد صحیح میدانی برای رفع این معضل بوده است.

متاسفانه این مشکل رها شده، نه تنها به خودی خود حل نشده و نمی شود، بلکه هر روز به دامنه کیفی و کمی آن نیز افزوده می شود، در حالی که نه تنها خیابان ها شلوغ‌تر از قبل شده و می شوند، بلکه آمار جمعیت نیز، نسبت به زیرساخت های شهری رو به فزونی گذاشته است.

آنچه از این موضوع برداشت می شود این است که اصولاً تمام تدابیر اندیشیده شده در این محور نه کارایی اجرا را داشته، و اگر در موارد معدود به مسیر اجرا نیز افتاده، به نتیجه مطلوب و حتی نیمه مطلوب نیز نرسیده است.

امروزه معضل سد معبر مربوط به نقطه خاصی از میبد نیست و صدر تا ذیل شهر متاثر از این مشکل شده و زیبایی مبلمان شهری و همچنین در مواردی که قبلا نیز تجربه شده، سلامت عابران پیاده را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

حال با این شرایط باید این سوال مهم را از مسئولین ذی‌ربط پرسید که چرا برای رفع این معضل بسیار مهم، برنامه ریزی درست و کار میدانی مناسب و نتیجه‌محور صورت نمی گیرد؟!

تصاویر زیر را خبرنگار میبدما در هنگام ظهر و خلوتی بازار و عبور و مرور – و نه در زمان شلوغی – از حد فاصل میدان جوان تا سه راه سعیدی گرفته است.

 

 

نظرات کاربران (۳)

 1. محمد

  بنده خودم تاکنون بارها تذکر دادم
  در خیابان امام سه راه مسجد جامع که مکانیکی هست همیشه ماشین ها را در پیاده رو تعمیر می کند
  بارها تذکر دادم
  زنگ شهرداری زدم
  خدا رو شاهد میگیرم حتی یکبار هم مامور شهرداری برای تذکر نیامد
  همیشه عابرین پیاده باید ماشین ها را دور بزنند و از خیابان عبور کنند که خیلی خطرناک هست
  به نظر من شهرداری بیش از همه مقصر هست و حداقل تذکر شفاهی هم نمی دهد

 2. میبدی

  اولا تشکر میکنم از شما که با گزارشات خود به مشکلات جدی مردم رسیدگی میکنید در ثانی این معضل سد معبر واقعا تو میبد به یک مشکل بزرگ تبدیل شده و نمیدونم واقعا چرا شهردا ی میبد برخورد قاطع انجام نمیده در صورتی که قوانین برا برخورد وجود داره خدا کنه. قصد و نیتی نباشه.

 3. میبدی

  علاوه بر این معضل، متاسفانه در خیلی از خیابان های شهر میبد همانند تصویر شماره ۱۳ معبری (پیاده رویی) وجود ندارد که این مساله در خیابن سلمان فارسی و امام بسیار آزار دهنده است