تاریخ: ۷:۲۹ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
استقبال ناشرین از سومین دوره جایزه کتاب سال یزد

دبیر سومین دوره جایزه کتاب سال استان یزد از استقبال مناسب ناشرین و نویسندگان از این رویداد فرهنگی خبر داد.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی ارشاد یزد؛ «شهاب الدین وحیدی مهرجردی» در این مورد اظهار کرد: جایزه کتاب سال استان یزد یادمان شهید آیت الله صدوقی براساس رویکرد توسعه فرهنگی و اجتماعی بنا نهاده شده و هر ساله توسط خانه فرهنگ صدوقی و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و موسسه خانه کتاب ایران به اهالی قلم استان یزد اهدا می شود.

وی افزود: تاکنون دو دوره از جایزه کتاب سال یزد برگزار شده که خوشبختانه با استقبال ناشرین و اهالی قلم مواجه شده است و طبق آمارها در دوره سوم نیز، استقبال مناسبی از این جایزه شده است.

دبیر جایزه کتاب سال یزد افزود: ثبت آثار در این دوره از جایزه از طریق اینترنت و حضوری انجام می ‎ گرفت و صاحبان اثر می ‎ توانستند اثار خود را اداره کل فرهنگ و ارشاد استان یا به دبیرخانه کتاب سال واقع در خانه فرهنگ صدوقی تحویل دهند.

وحیدی مهرجردی یادآور شد: در مدت اعلام شده ۶٩٨ عنوان کتاب در دبیرخانه دوره سوم جایزه کتاب یزد، ثبت شده است که نسبت به دوره‌های گذشته یک رکورد محسوب می شود.

وی افزود: ناشرین و نویسندگان مجاز بودند آثار خود که از سال ٩۶ به این سو به چاپ رسیده و شرایط شرکت در جایزه سوم را داشته به دبیرخانه ارائه کنند. آثار در ١٢ گروه تفکیک شده است و جزییات آماری به زودی اعلام می شود. همچنین آثار برای داوری ارسال شده است.

دبیر جایزه کتاب سال یزد در پایان خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه این دوره از جایزه در اواسط تیرماه با حضور مسئولان و شخصیت های فرهنگی و اهالی قلم یزد، دانشگاهیان و حوزویان همزمان با روز قلم و سالگرد شهادت آیت الله صدوقی برگزار خواهد شد.