تاریخ: ۹:۱۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
دخالت اطرافیان از عوامل اصلی طلاق در یزد است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با بیان اینکه دخالت اطرافیان از عوامل اصلی طلاق در یزد است گفت: مساجد و اماکن مذهبی به عنوان محل تجمعات مردمی، باید در فرهنگ‌سازی نقش اساسی داشته باشند.

به گزارش میبدما به نقل از تسنیم از یزد، محمدحسین رحیمی‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع حلقه صالحین مسجد شهرک دانشگاه اظهار داشت: دعاوی خانواده از جمله طلاق توافقی در سطح کشور روبه افزایش است.

وی بیان کرد: البته باید اذعان کرد استان یزد نسبت به بسیاری از استان‌ها از نظر دعاوی خانواده وضعیت بهتری دارد اما حتی یک پرونده قضایی هم برای یزد با این مردم متدین و دیندار زیاد است.

این مقام قضایی به علل وقوع طلاق اشاره کرد و گفت: در حالیکه در بسیاری از استان‌ها اعتیاد، خیانت و بیکاری علت عمده طلاق مطرح می‌شود در یزد دخالت اطرافیان جزو یکی از پنج دلیل اول بر اساس اعلام برخی از مراکز مشاوره است.

وی با اشاره به برخی از برنامه‌های معاونت اجتماعی در خصوص صیانت از نهاد خانوده، گفت: اکنون برای زوج‌های در آستانه طلاق که به دادگستری مراجعه می‌کنند کلاس‌های آموزشی و مشاوره گذاشته شده که اکثریت قریب به اتفاق از کسانی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند از برگزاری دوره ابراز رضایت دارند.

رحیمی‌زاده گفت: در حال حاضر کاس‌های آموزش مهارت‌های زندگی در برخی از دانشگاه‌ها، پادگان‌های سربازی و برخی ازدیگر از اجتماعات برگزار می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از قوع جرم دادگستری استان وضعیت رانندگی و آمار تصادفات در استان نیز از دیگر مشکلات استان برشمرد و گفت: در زمینه فرهنگ رانندگی نیز باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: ائمه جماعات و روحانیون باید تخلف رانندگی را به عنوان یک منکر و یک عمل زشت معرفی کنند که فرد متخلف علاوه بر مسئولیت شرعی، قانونی و اخلاقی و مزاحمت برای سایر شهروندان در بسیاری از موارد برای دیگران خطر جانی نیز ایجاد می‌نماید.

وی ضرورت اصلاح برخی از مسیر‌ها و تجهیز پل‌های عابر پیاده و انجام برخی از کارهای تبلیغی و فرهنگی را یادآور شد و ادامه داد: بسیاری از مشکلات حوزه حمل و نقل وترافیک دارای سازمان متولی است که در حال رفع مشکلات و نواقص هستند اما به لحاظ کمبود بودجه و اعتبار و منابع مالی باید از ظرفیت وقف، خیرین و انجام کار های عام المنفعه در جهت ترویج فرهنگ صحیح رانندگی و همچنین تأمین منابع برای حل برخی مشکلات در این حوزه استفاده کرد.