تاریخ: ۷:۳۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
با معضل زباله‌گردی برخورد جدی خواهد شد

در جلسه‌ای با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، سرپرست شهرداری و مسئولین شرکت وحدت‌گستر در خصوص مسائل رفت و روب و نظافت شهری میبد بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، یکی از مهمترین موضوعاتی که در این جلسه به آن پرداخته شد بحث زباله‌گردی و جمع‌آوری زباله به صورت غیر اصولی توسط برخی از شهروندان و خارج از عرف و ضوابط شرکت خدماتی بود.

از آنجایی که امر زباله‌گردی از مصادیق جرم و اختلال در نظم شناخته می‌شود مقرر گردید در صورت مشاهده و شناسائی این موارد، ضمن تذکر و اخطار جدی، نسبت به معرفی افراد متخلف به مراجع قضائی اقدام گردد و قبل از آن اطلاع‌رسانی به عموم انجام پذیرد.

در ابتدای جلسه، گزارشی در خصوص میزان پیشرفت احداث گود جدید زباله و بهره‌برداری از آن در آینده‌ای نزدیک و نیز ساماندهی گود نخاله ارائه شد.

در ادامه مقرر گردید مراکز پرزباله که میزان تولید زباله آن‌ها در روز زیاد می‌باشد شناسائی و در خصوص ساماندهی و تعامل با آن‌ها تصمیم‌گیری شود.

همچنین عنوان شد موضوع تفکیک زباله به صورت جدی‌تر پیگیری گردیده و در ابتدای امر یکهزار سطل بازیافت کاغذ بین مدارس و ادارات شهرستان توزیع شود.

نظرات کاربران (۱)

  1. به جهنم رفته

    وقتی وضع اقتصادی وکار با همت دولت اینجوری بشه مردم به زباله گردی روی می آورند