تاریخ: ۷:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
تصمیم ارزشمند برخی هیأت‌های مذهبی در میبد

برخی هیأت‌های مذهبی شهرستان میبد در اقدامی ارزشمند بخشی از هزینه‎‌‌های مراسم عزاداری را به امور خیریه اختصاص دادند.

به گزارش میبدما به نقل از نارین، دست‌اندرکاران تعدادی از هیأت‌های مذهبی شهرستان میبد تصمیم گرفتند برخی از هزینه‎‌‌های پذیرایی از عزاداران حسینی را صرف امور خیریه و کمک به نیازمندان نمایند.

یکی از بانیان عزاداری در حسینیه چهارده معصوم(ع) یخدان در گفت‌وگو با خبرنگار نارین در این باره اظهار داشت: هرچند پذیرایی از عزاداران حسینی امری پسندیده است اما چند سالی است که هیأت های عزاداری با هزینه‌های زیاد اقدام به طبخ غذاهای پختنی و برنجی در میان عزاداران می‌نمایند.

وی افزود: طی جلسه‌ای با اعضای هیأت تصمیم گرفتیم با پذیرایی ساده‌تر از عزاداران بخش اعظمی از مبالغ را برای درمان بیماران صعب‌العلاج و خرید جهیزیه نیازمندان اختصاص دهیم.

یکی دیگر از دست‌اندرکاران عزاداری محرم در میبد نیز گفت: برای حفظ سلامت مردم عزیز، بمدت ۴ شب توزیع برنج را از برنامه‌های عزاداری حذف کرده‌ایم و با غذاهای سبک از عزاداران حسینی پذیرایی خواهیم کرد.

خاطرنشان می‌شود طی سال‌های اخیر و با همت و همراهی دست‌اندرکاران هیأت‌های مذهبی کشتار دام در انظار عمومی از جمله حسینیه‌ها و تکایا صورت نمی‌گیرد و این حرکت اخیر نیز گامی ارزشمند در راستای پرداختن به مسائل واقعی ماه محرم و مصائب عاشوراست.

نظرات کاربران (۱)

  1. شهروند

    بسیار کار نیک و پسندیده کردند ان شالله این اقدام در تمام هیئت ها مرسوم بشه حتی برخی خانه ها که ناهار میدهند.