تاریخ: ۷:۲۸ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۵

مهلت ثبت‌‌نام اولیه و ارسال تصاویر آثار نقاشی‌خط به جشنواره ملی «نقاشی‌خط آیات» در یزد تا ٢٢ بهمن‌ سالجاری تمدید شد.

به گزارش میبدما به نقل از ایکنا از یزد، مهلت ثبت‌‌نام اولیه و ارسال تصاویر آثار نقاشی‌خط به جشنواره ملی نقاشی‌خط آیات در یزد تا ٢٢ بهمن‌ سالجاری تمدید شد.

این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در رشته‌های نقاشی‌خط با شیوه‌های بداهه، ترسیمی و ترکیبی برگزار می‌شود.

مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره ترویج و اشاعه فرهنگ کلام نور، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری، مذهبی مرتبط با آموزه‌های قرآن و عترت، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه کلام وحی، آموزه‌های قرآن و عترت، و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار و الگوسازی و تبیین فرهنگ متعالی قرآن با استفاده از زبان و بیان هنر نقاشی خط، ذکر شده است.

موضوع آثار ارسالی به این جشنواره که مهلت ارسال آنها تا ٢٢ بهمن‌مکاه نیز تمدید شده است، سیره ائمه اطهار (ع)، صلح جهانی، برادری و مساوات، وحدت، خانواده، مهجوریت قرآن، امر به معروف و نهی از منکر، نماز، عفاف و حجاب، سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، قصه‌های قرآنی و اسماء الحسنی، تعیین شده است.

جشنواره ملی نقاشی خط آیات در سه بخش رقابتی شامل موضوعات جشنواره که هنرمندان می‌توانند با ارسال آثار خود در این بخش شرکت کنند، بخش غیررقابتی ویژه اساتید مدعو و بخش ویژه که در آن صرفاً آثاری مربوط به سوره مبارکه واقعه دریافت می شود، برگزار می‌شود.

علاقمندان برای شرکت در این جشنواره و ارسال آثار می‌توانند حداکثر ٣ اثر را در قالب عکس یا پرینت رنگی در قطع آزاد به دبیرخانه جشنواره به آدرس یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، معاونت هنری، دبیرخانه جشنواره ملی نقاشی‌خط آیات، کد پستی : ٨٩١٣٨٩٩٨٣۴ ارسال یا در پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.yazdq.ir بارگذاری کنند.

البته در صورت راهیابی آثار شرکت‌کنندگان به بخش مسابقه، اصل اثر باید به همراه فرم تکمیل شده به نشانی دبیرخانه ارسال شود.

قرار است همزمان با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره در روز ١٧ اسفندماه امسال، نمایشگاهی از آثار برتر ارسالی به جشنواره در محل گنجینه فرهنگ و هنر یزد برپا و تا ٢۴ اسفندماه برای بازدید عموم دایر شود.