تاریخ: ۸:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
جشنواره ملی نقاشی‌خط در استان یزد برگزار می‌شود

سرپرست اداره‌کل ارشاد استان یزد از برگزاری جشنواره ملی نقاشی‌خط در استان یزد خبر داد و گفت: ۱۲ بهمن‌ماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی نقاشی‌خط در یزد است.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، علی غیاثی ندوشن پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به برگزاری جشنواره ملی نقاشی‌خط در استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: این جشنواره با اهداف “ترویج و اشاعه فرهنگ کلام نور”، “گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با آموزه‌های قرآن و عترت”، “گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه کلام وحی، آموزه‌های قرآن و عترت”، “کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار” و “الگوسازی و تبیین فرهنگ متعالی قرآن با استفاده از زبان و بیان هنر نقاشی‌خط” برگزار می‌شود.

سرپرست اداره کل ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه اواسط آبان ماه سال جاری فراخوان این جشنواره داده شد، گفت: سیره ائمه اطهار(ع)، صلح جهانی، برادری و مساوات، وحدت، خانواده، مهجوریت قرآن، امر به معروف و نهی از منکر، نماز، عفاف و حجاب، سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، قصه‌های قرآنی و اسماءالحسنی از موضوعات این جشنواره است.

وی بخش‌های این جشنواره را در سه بخش غیررقابتی، رقابتی و ویژه برشمرد و افزود: بخش غیررقابتی ویژه اساتید مدعو، بخش رقابتی شامل موضوعات جشنواره که سایر هنرمندان می‌توانند با ارسال آثار خود در این بخش شرکت کنند و بخش ویژه نیز صرفاً مربوط به آثار مرتبط با سوره مبارکه واقعه است.

غیاثی ندوشن خاطر نشان کرد: نفر اول بخش رقابتی ۳۰ میلیون ریال همراه با لوح تقدیر و تندیس جشنواره، نفر دوم ۲۵ میلیون ریال همراه با لوح تقدیر و تندیس جشنواره و نفر سوم ۲۰میلیون ریال همراه با لوح تقدیر و تندیس جشنواره دریافت خواهند کرد و علاوه بر این نیز به پنج هنرمند برگزیده نیز هر کدام ۱۰میلیون ریال همراه با لوح تقدیر اهدا می‌شود.

سرپرست اداره کل ارشاد اسلامی استان یزد به آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی نقاشی‌خط در استان اشاره کرد و گفت: ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره به آدرس یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، معاونت هنری این اداره است.

وی اضافه کرد: نمایشگاهی از آثار این جشنواره از ١٧ تا ٢۴ اسفندماه همزمان با برگزاری جشنواره در محل گنجینه فرهنگ و هنر یزد دائر می‌شود.

در پایان این نشست، از سایت و پوستر جشنواره ملی نقاشی‌خط در استان یزد رونمایی شد.