تاریخ: ۱۱:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
برگزاری نشست تربیت و تعالی در بسیج خدیجه الکبری

هورمون مادرانه وظیفه ای دارد که به سنگ بنای زندگی یعنی شیر و مهر مادر برمی گردد.

به گزارش میبدما به نقل از بام؛ صبح دیروز نشست تربیت و تعالی در حوزه مقاومت بسیج خدیجه الکبری شهرستان میبد با سخنرانی حجت الاسلام مصطفی زارعی، نماینده ولی فقیه در سپاه میبد و با حضور بانوان بسیجی برگزار شد.

حجت الاسلام مصطفی زارعی، نماینده ولی فقیه در سپاه میبد ؛ در این مراسم در خصوص غده هیپوفیز و ترشح هورمون هایی که دارد به ویژه هورمون پرولاکتین یعنی هورمون مادرانه و تاثیری که این هورمون به عنوان سنگ بنای زندگی دارد ، سخن گفت .

نماینده ولی فقیه در سپاه میبد بیان کرد : یک غده کوچک فندقی شکلی در زیر مغز همه ما وجود دارد به نام غده هیپوفیز که بیش از ده هورمون تولید می کند، یکی از آنها هورمون پرولاکتین است که به آن هورمون مادرانه می گویند.

وی با اشاره به اینکه هورمون مادرانه یک وظیفه دارد ، گفت : حتی فروید هم نظریه خودش را از این آموزه دینی گرفته است که می گوید دو چیز جایگزین ندارد ، یکی شیر مادر و دیگری مهر مادر و اینها هر دو سنگ بنای زندگی هستند.

حجت الاسلام مصطفی زارعی در توصیه به بانوان از مادر علامه طباطبایی یاد کرد که همیشه با وضو به فرزندش شیر می داده است و دلیل رسیدن علامه طباطبایی به این درجه علمی را با وضو بودن مادرش به هنگام شیر دادن دانست و گفت : آنچه مادر به هنگام شیر دادن می خورد بسیار در شکل گرفتن زندگی افراد تاثیر گذار است .

نماینده ولی فقیه در سپاه میبد در ادامه با اشاره به آیه وَ أَوْحَیْنا إِلی‏ أُمِّ مُوسی‏ أَنْ أَرْضِعیهِ فَإِذا خِفْتِ عَلَیْهِ فَأَلْقیهِ فِی الْیَمِّ وَ لا تَخافی‏ وَ لا تَحْزَنی‏ إِنَّا رَادُّوهُ إِلَیْکِ وَ جاعِلُوهُ مِنَ الْمُرْسَلینَ ، گفت : خدا به مادر موسی وحی کرد که فرزندت را در آب بینداز و بدان که ما او را نگهداری می کنیم ، مادر موسی نیز با اطاعت آگاهانه و اعتماد به خدا ، فرزندش را در آب انداخت .

وی تصریح نمود : آنچه باعث برگشتن موسی به مادرش شد ، هورمون پرولاکتین (مادرانه ) و آن شیر و مهرمادری بود .

در ادامه این نشست نیز مهدی جعفری مسئول امر به معروف و نهی از منکر شهرستان میبد در ارتباط با مشکلات و معضلات فرهنگی که در شهر وجود دارد و راهکارهای مقابله با آن صحبت نمود .