تاریخ: ۲۲:۴۲ :: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸

دکتر سهیلی بیان کرد: آمارها نشان می دهد حدود 60 درصد مردم شهرستان ما چاق هستند و یا اضافه وزن دارند و این آمار خوبی نیست چراکه چاقی می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماریها مثل دیابت و فشارخون و غیره باشد

همایش بسیج ملی تغذیه جهت کاهش مصرف نمک، شکر و روغن به همت مرکز بهداشت و با حضور اصناف مرتبط با بهداشت و رابطین بهداشتی میبد در سالن همایش فرمانداری شهرستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار میبدما،در این همایش ابتدا محسن فلاح معاون فرماندار به ضرورت آموزش همگانی مبانی تغذیه سالم پرداخت و آگاهی عمومی را از اساسی ترین رسالتهای نظام بهداشتی دانست.

سپس دکتر سهیلی مدیر شبکه بهداشت میبد بیان کرد: آمارها نشان می دهد حدود ۶۰ درصد مردم شهرستان ما چاق هستند و یا اضافه وزن دارند و این آمار خوبی نیست چراکه چاقی می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماریها مثل دیابت و فشارخون و غیره باشد و الان مردم چه افراد سالم و چه افرادی که بیماری دارند نیاز به مشاوران تغذیه دارند.
در ادامه مهندس نقیایی کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی، به بیان اهمیت تغذیه سالم پرداخت و عنوان کرد: بر اساس هرم غذایی استاندارد، نان و غلات باید در اولویت باشند و سپس و میوه و سبزی، شیر و گوشت‌ها در مرحله بعدی و قندها و چربی‌ها در راس هرم باید کم‌مصرف‌ترین مواد غذایی باشند.
نقیایی خاطر نشان کرد: متاسفانه این هرم در استان یزد با استانداردها فاصله دارد به نحوی که مصرف نان و غلات بیشتر از حد استاندارد است، مصرف میوه و سبزی از میزان استاندارد کمتر است و شیر و لبنیات نیز در دسته گروه‌های غذایی قرار دارند که کمتر و تقریبا نصف استاندارد مشخص شده استفاده می‌شوند.
توزیع نشریه و پمفلت از دیگر برنامه های این همایش بود.

img_1137-copy img_1138-copy img_1139-copy img_1141-copy img_1144-copy img_1146-copy img_1150-copy img_1151-copy img_1154-copy img_1155-copy img_1156-copy img_1158-copy img_1159-copy img_1166-copy img_1168-copy img_1171-copy img_1172-copy

برچسب ها: ,