تاریخ: ۰:۳۲ :: ۱۳۹۴/۰۹/۲۶
اجحاف به مردم ندوشن در انتخابات آینده به‌خاطر تعلل مسئولین استان و شهرستان

فرد منتخب این دوره از حوزه انتخابیه یزد و اشکذر، به احتمال زیاد مطالبات مردم منطقه ندوشن را مدنظر قرار نخواهد داد و ترجیح خواهد داد وقت خود را در حوزه‌های انتخابیه‌ای بگذراند که در تقسیمات جغرافیایی و حوزه انتخابیه دو شهرستان یزد و اشکذر قرار دارد.

اهالی میبد و ندوشن، در روزهای پایانی دولت قبل شاهد تحقق یکی از آرزوهای چند ده ساله خود بودند و بالاخره پس از سال‌ها تلاش و پیگیری، ندوشن به میبد ملحق شد.

به گزارش “میبدما”، اگرچه این الحاق مبارک که امام جمعه میبد -حضرت آیت الله اعرافی- از آن به عنوان «چهارمین اتفاق بزرگ شهرستان میبد پس از انقلاب اسلامی» یاد کرد در دولت احمدی نژاد به تصویب رسید اما هیچ‌کس نمی‌تواند منکر آن باشد که محقق شدن این آرزوی دیرینه، جز با پیگیری‌های خستگی‌ناپذیر و بی‌وقفه مرحوم یحیی‌زاده میسر نبود.

یحیی زاده عزیز برای الحاق ندوشن به میبد سختی‌های بسیاری متحمل شد و بارها تلاش‌های وی تا مرز ناکامی کامل پیش رفت اما به برکت اخلاص آن مرحوم بالاخره این تلاش‌ها به ثمر رسید؛ اگر چه تقدیر پروردگار متعال بر این بود که سید در این دنیای فانی نباشد تا طعم شیرین ثمردهی تلاش‌هایش را بچشد.

پس از الحاق ندوشن به میبد، مسئله لزوم رسیدگی و توجه کافی مسئولین شهرستان میبد به منطقه ندوشن، همواره تاکید ثابت امام جمعه میبد در محافل عمومی و خصوصی بوده و آیت‌الله اعرافی بارها بر این نکته تاکید نمود که «انتظاری که از مسئولین داریم این است که مردم ندوشن و مناطق تابعه را قدر بدانند و ارج بگذارند و گره های اداری و مشکلاتشان را حل کنند.»

حالا و پس از سپری شدن بیش از دو سال از این اتفاق بزرگ، خبر رسیده که متاسفانه در اثر کوتاهی مسئولین، حوزه انتخابیه ندوشن از حوزه یزد و اشکذر منتزع نشده و اهالی این منطقه در انتخابات آینده بایستی به نامزدهای انتخاباتی حوزه انتخابیه یزد و اشکذر رای دهند!

این کم‌کاری فاحش مسئولین شهرستان و استان در حالی است که انتخابات میان‌دوره‌ای در حوزه انتخابیه میبد و تفت تا مقطعی قزاز بود به صورتی کاملا جدی برگزار شود و حتی اطلاعیه‌های رسمی در این باره صادر شد.

با این اوصاف، رای دادن اهالی ندوشن به کاندیداهای حوزه انتخابیه یزد و اشکذر از جهات مختلف خسارت بار است چرا که:

اولا: فرد منتخب این دوره از حوزه انتخابیه یزد و اشکذر، به احتمال زیاد مطالبات مردم منطقه ندوشن را مدنظر قرار نخواهد داد چه اینکه مقامات مسئول استان یزد و شهرستان میبد، هر چند هم اهمال‌کار باشند، بعید است تا دوره بعدی انتخابات مجلس (یعنی ۴ سال دیگر) باز هم تعلل کنند و الحاق حوزه انتخابیه ندوشن به حوزه انتخابیه میبد و تفت را پیگیری نکنند. بنابراین نماینده منتخب یزد و اشکذر ترجیح خواهد داد وقت خود را در حوزه‌های انتخابیه‌ای بگذراند که در تقسیمات جغرافیایی و حوزه انتخابیه دو شهرستان یزد و اشکذر قرار دارد.

ثانیا: مردم ندوشن جهت مشارکت در انتخابات، انگیزه‌ای نخواهند داشت؛ چرا که با این شرایط بعید نیست که نه نماینده یزد و اشکذر پیگیر مشکلاتشان باشد و نه نماینده تفت و میبد!

برای حل این مشکل و جهت جلب مشارکت مردم این منطقه مسئولین استان و شهرستان بایستی تمام همت خود را به کار بندند تا ندوشن نیز به حوزه انتخابیه میبد و تفت بپیوندد اما درصورتی که دیگر امکان و مجالی برای این کار باقی نمانده باشد به نظر می‌رسد بهترین کاری که می‌توان کرد آن است که مسئولین انتخاباتی میبد، چند صندوق رای‌گیری در نزدیکترین نقطه جغرافیایی به بخش ندوشن در حوزه انتخابیه میبد و تفت مستقر کنند و در روز انتخابات نیز سرویس ایاب و ذهاب کافی برای اهالی این منطقه جهت رای دادن در آن نقطه تمهید نمایند.

نظرات کاربران (۱)

  1. کریمی میبدی

    فکر خوبی است و انتظار هم این است که صندوق سیار در منطقه جهت همین امر اختصاص یابد و شهرداری نیز با برنام ریزی مناسب و اختصاص چند دستگاه اتوبوس و مینی بوس وظیف رفت و امد مردم ندوشن و روستاهای اطراف را فراهم کنند