رئیس دادگستری استان یزد مطرح کرد؛
تاریخ: 11:18 :: 1400/08/24
ارائه ۱۸ هزار مشاوره حقوقی و قضایی در یزد در شش ماه نخست سال جاری

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با توجه به بند هفتم سیاست‌های کلی نظام در بخش قضایی، مصوبه مقام معظم رهبری ضرورت و گسترش نظام معاضدت، قریب به 18 هزار ارشاد و معاضدت قضایی در شش ماهه اول سالجاری انجام شد.

به گزارش میبدما؛ غلامعلی دهشیری در این رابطه بیان داشت: در راستای تکریم ارباب رجوع و با توجه به برنامه زمان بندی شده جهت حضور وکلا در واحد ارشاد و معاضدت قضایی در شش ماهه ابتدای سالجاری به طور میانگین روزانه ۱۰۰ نفر به این واحد مراجعه و از مشاوره حقوقی بهره گرفتند.

این مقام قضایی اظهار داشت: از تعداد ۱۸ هزار مشاوره، بالغ بر ۱۴ هزار مشاوره به صورت حضوری و قریب به ۴هزار مشاوره نیز به صورت تلفنی انجام شده است.

وی بیشترین آمار اخذ مشاوره را مربوط به موضوعات حقوقی دانست، افزود: قریب به ۱۳ هزار مشاوره در امور حقوقی و ۶هزار مشاوره در مسائل کیفری صورت گرفته است.

دهشیری خاطر نشان کرد: تعداد ۳۶۱ مورد معرفی وکیل در پرونده های معاضدتی بلحاظ عدم توانایی در گرفتن وکیل در این مدت انجام شده است.

این مقام مسئول، هدف اصلی مراجعه مردم به دفاتر ارشاد و معاضدت قضایی را آشنایی با روند پیگیری پرونده ها در دستگاه قضایی ذکر کرد و افزود: تلاش برای یافتن مسیری برای تسریع در روند دادرسی و ارتقاء دانش قضایی و حقوقی در حل و فصل مسائل مبتلابه زندگی اجتماعی خویش از دیگر دلایل مراجعه به واحد ارشاد و معاضدت است.

وی اظهار داشت: هدف واحد ارشاد و معاضدت ارائه مشاوره حقوقی به مراجعان و راهنمایی ارباب رجوع در جهت شکل گیری صحیح مسیر پرونده در دستگاه قضایی است.

برچسب ها:

پاسخی بگذارید