تاریخ: 13:36 :: 1399/09/04
الزام ثبت موجودی کالاها در سامانه جامع انبارها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از الزامی شدن ثبت موجودی و ورود و خروج کالاها در سامانه جامعه انبارها خبر داد.

به گزارش میبدما به نقل از تسنیم از یزد، محمدرضا علمدار یزدی در نشست صنعت استان یزد اظهار داشت: با توجه به اینکه سامانه جامع انبارها و رصد و پایش جابجایی کالا در سطح کشور در بستر این سامانه، استقرار کامل یافته است لذا از این به بعد صرفاً ثبت موجودی و ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها ملاک عمل بوده و اعلام موجودی خارج از بستر سامانه مزبور اعتباری نداشته و باعث رفع تکلیف قانونی صاحبان کالاهای مشمول اعلام موجودی نیست.

علمدار یزدی افزود: اعلام موجودی انبارها و مراکز نگهداری کالا به صورت دستی و خارج از فرآیندهای حاکم بر سامانه جامع انبار، علاوه بر موازی کاری باعث سوءاستفاده برخی از صاحبان کالا و عدم ثبت ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تاکید کرد: در این راستا با کلیه واحدهای تولیدی، انبارها و مراکز نگهداری کالا که تاکنون نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع انبارها اقدام نکرده‌اند یا صرفاً اطلاعات خود را ثبت و سایر فرآیندهای ضروری از جمله ثبت رسید/ حواله را به صورت کامل انجام نمی‌دهند برخوردهای قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت در راستای برحورد با احتکار کالا و تامین نیازهای اساسی مردم به صورت شبانه روز در حال فعالیت است تا بتواند جلوی ایجاد مشکل برای جامعه را بگیرد.

پاسخی بگذارید