تاریخ: ۸:۱۳ :: ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
واکنش آیت‌الله مدرسی به اظهارات معاون استاندار

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) یزد با بیان اینکه مسئولان مراقب باشند عملکرد و گفتارشان بنزین به آتش ریختن نباشد، گفت: به بهانه شفافیت حیثیت یزد را به بازی نگیریم.

به گزارش میبدما؛ آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به حاشیه‌های نشست‌های اخیر شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: در هر محیط کاری ممکن است اختلاف نظرهایی به وجود آید که اولا این موارد نباید به خشونت و تندی تبدیل شود و در ثانی هیچ تحریک و زمینه ای نباید ایجاد شود تا اصلا فضایی برای خشونت وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: هرگز مدافع حرف‌های ناصحیح و نامربوط نیستیم ولی به طور کلی باید توجه داشته باشیم که در هر محیطی از جمله محیط خانوادگی اگر اختلافی به وجود آمد، نباید حیثیت کلی را فدا کرد.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) یزد افزود: اگر فساد مالی یا جابجایی صورت گرفته و مشکلاتی وجود دارد، دستگاه قضا و سازمان بازرسی باید به صورت جدی در این زمینه ورود کنند و قطعا بررسی‌های لازم در حال انجام است اما بحث های بی نتیجه و جنجال، زمینه مایوس کردن مردم را به وجود می آورد و اتهام عدم شفافیت به عده‌ای زدن کار درستی نیست.

مدرسی با تاکید بر اینکه نیروهای ارزشی به دنبال شفافیت امور هستند و به همین جهت هم مجلس یازدهم رای به شفافیت داد گفت: این که به دنبال شفافیت باشیم به آن معنی نیست که حیثیت یزد و یزدی تباران را چنان به بازی بگیریم که شبکه‌های بیگانه و معاندان در این زمینه ورود کنند.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: اختلافات داخلی و خانوادگی را باید با مشارکت و کمک بزرگان حل و فصل کرد و موضوع را دست‌آویز سیاسی‌بازی‌هایی که به آبروی یزد ضربه وارد می‌کند نکنیم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد به مطلب منتشر شده از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در صفحه شخصی وی اشاره کرد و با انتقاد جدی از چنین مطالبی که خوراک معاندان را فراهم می‌کند گفت: انتشار چنین مطالبی نه در شان این افراد و نه در شان جایگاه مدیریتی آنها است.

وی تصریح کرد: این موارد، جریانی است که بنزین روی آتش می‌ریزد و قطعا انتشار آن برای حل مشکلی تنظیم نشده و زمینه ایجاد مشکلات بیشتری هم به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه مشاهده کردن این موضوع از سوی مردم چنین در ذهن آنها متبادر می‌کند که این مطلب در راستای مقابله با سیاست‌های کلان نظام و سیاست‌های ولی فقیه زمان تنظیم شده است.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) افزود: هرچقدر هم توجیه شود که این مطلب در ارتباط با مجلس و امثالهم بوده، کافی نیست و آقای استاندار در این زمینه باید توجه لازم را داشته باشند چنین مدیرانی نمی‌توانند به لحاظ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مشکلی را از استان حل کنند.

وی انتشار این چنین مطالبی را عملا فرار رو به جلو دانست و گفت: متاسفانه برخی به جای پاسخگویی به مردم اقدام به فرافکنی کرده و در ازای برخی ناکارآمدی های هفت سال گذشته و وابسته کردن همه چرخ‌های اقتصادی، امنیتی و فرهنگی به جریان برجام بدفرجام، انگشت اتهام را به سمت دیگران دراز می‌کنند.

مدرسی همچنین به موضوع اتباع بیگانه اشاره کرد و گفت: به واسطه عدم سیاست‌گذاری دقیق کشوری در ارتباط با مهاجرت اتباع دیگر کشورها به ایران، مشکلات اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگ زیادی در استان احساس می‌شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه موضوعات در شورای فرهنگ عمومی به صورت ویژه مورد تاکید قرار گرفت گفت: تا زمانی که سیاست‌گذاری در سطح کلان کشوری با دقت و جامعیت در این زمینه صورت نگیرد نمی‌توان مسائل را به صورت کامل برطرف کرد.

مدرسی با بیان اینکه موضوع دیگری که امروز باید به آن توجه شود، در ارتباط با آلودگی فرهنگی در هسته مرکزی یزد است گفت: شان جمهوری اسلامی بالاتر از این است که چنین محیط‌های فسادی آن هم در هسته بافت مرکزی یزد از جمله فضاهایی همچون مسجد جامع به ویژه محیط پیرامون آن داشته باشیم.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) یزد با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان قابل قبول نیست در فضایی مانند اطراف مسجد جامع، شاهد بی بند و باری‌های کذایی باشیم گفت: اصناف، میراث فرهنگی، شهرداری، نیروی انتظامی، پایگاه‌های بسیج و فرمانداری باید دست به دست هم داده و اقدامات لازم برای رفع این مشکل را انجام دهند.

وی افزود: البته در هفته گذشته مدیریت‌هایی صورت گرفته ولی کافی نیست و باید به دنبال صنعت گردشگری حلال در جامعه باشیم و علاوه بر اینکه از ظرفیت بالای استان در حوزه گردشگری حلال استفاده می‌کنیم، فرهنگ غنی و ارزشمندمان را هم حفظ کنیم.