تاریخ: ۹:۳۰ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
نیکوکاران استان یزد ۴۸ میلیارد ریال زکات دادند

مردم نیکوکار استان یزد طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۴۸ میلیارد ریال زکات به کمیته امداد پرداخت کردند که ۸۴ درصد از این کمک‌ها در امور محرومان و ۱۶ درصد برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شد.

به گزارش میبدما به نقل از سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا مشعل چی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه ۳۵۷ عامل افتخاری و ۲۱۲ مبلغ زکات برای ترویج این فریضه الهی با کمیته امداد همکاری دارند، گفت: مردم نیکوکار استان یزد طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۴۸ میلیارد ریال زکات به کمیته امداد پرداخت کردند که ۸۴ درصد از این کمک‌ها در امور محرومان و ۱۶ درصد برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شد.

وی بابیان اینکه ۵۰ درصد از زکات اختصاص‌یافته در بخش محرومان برای معیشت آنان هزینه شد، افزود: ۲۷ درصد از زکات جمع‌آوری‌شده برای ساخت، مرمت و بازسازی منازل محرومان، ۱۰ درصد برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند و ۱۳ درصد برای کمک به هزینه درمانی و تحصیلی مددجویان تحت حمایت طی شش‌ماهه نخست سال ۹۸ اختصاص یافت.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد افزود: ۱۹میلیارد ریال از زکات جمع‌آوری‌شده در قالب زکات واجب و ۲۹ میلیارد ریال زکات مستحبی بوده است.

وی بیان اینکه سال گذشته مردم نیکوکار استان یزد ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند افزود: اقلام و کمک‌های اهدایی نیکوکاران در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود و به‌هیچ‌عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود.

مشعل چی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از طرح های موفق و مورد تایید در حوزه زکات، شجره طیبه است گفت: در این طرح کشاورزان با نیت انفاق و کمک به نیازمندان، محصول یک یا چند درخت خود را برای مدت معین در اختیار دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد قرار می دهند.

هم‌اکنون ۵ هزار اصله درخت پسته، خرما، به، انار، انگور و زردآلو مشمول طرح شجره طیبه هستند.