خطیب جمعه میبد؛
تاریخ: 6:34 :: 1398/07/06
آنها که در پی حذف نام شهید بوده اند، خودشان حذف شده اند/ در منطق حقوق بشر غربی، ارزش نفت بیشتر از جان بشر است

امام جمعه موقت میبد با اشاره به حذف نام شهید از تابلوهای سر کوچه‌ها و معابر گفت: نام شهید حذف شدنی نیست و آنهایی که دنبال این هستند که نام شهیدان را در کوچه‌ها و معابر حذف کنند خودشان حذف خواهند شد.

به گزارش میبدما به نقل از میبدآدینه ، امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و تبریک آن به سپاهیان و بسیجیان و همه آنهایی که در ۸ سال دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند، گفت: هرچند در ۸ سال دفاع مقدس، جنگ خسارت‌های فراوانی برای ما داشت، اما برکاتی داشت که یکی از این برکات این بود که اسلام ناب و انقلاب ما را به دنیا عرضه کرد.
حجت‌الاسلام محمود کارگر بابیان اینکه امریکا و جبهه استکبار در طول این ۴۰ سال از هیچ‌چیزی در نابودی اسلام و انقلاب ما کوتاهی نکرد، افزود: اما به فضل خدا در همه توطئه‌ها و نقشه‌هایش ناکام ماند.
خطیب جمعه میبد تصریح کرد: هفته دفاع مقدس از تک‌تک افرادی که در آن نقش‌آفرین بودند باید از ابعاد مختلف بررسی شوند چراکه ظرفیت عظیم مدیریت منحصربه‌فرد نظام دینی یعنی ولایت‌فقیه را روشن کرد.
وی گفت: وقتی‌که جنگ شروع شد درحالی‌که ارتش انسجام نداشت و کشور آمادگی در برابر حجم وسیع دشمن و سلاح را نداشت؛ مدیریت ولی‌فقیه با به صحنه آوردن مردم، نقش خود را نشان داد.
امام‌جمعه موقت میبد افزود: این قدرت سلاح نبود که ما را سربلند از میدان جنگ بیرون آورد بلکه ایمان و اراده‌های پولادین این ملت بود که پشت سر رهبرش پیروز شد و انقلاب و نظام خود را تثبیت کرد و امروز کار به‌جایی رسیده است که قدرت‌های بزرگ دنیا هم نمی‌توانند نگاه چپ به این کشور بکنند.
حجت‌الاسلام کارگر خاطرنشان کرد: عربستان بعد از ۵ سال که جنگ را بر یمن تحمیل کرده است، در برابر پهپادهای یمن عاجز است و نمی‌تواند تأسیسات نفتی آرامکو را از حملات پهپادها در امان نگه دارد و با یک حمله ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت خود را از دست می‌دهد.
خطیب جمعه میبد تصریح کرد: چطور سازمان‌های بین‌المللی در برابر جنایت‌های عربستان در کشتار هزاران زن و کودک و پیر و جوان مردم بی‌دفاع یمن سکوت می‌کند اما وقتی یک تأسیسات نفتی موردحمله قرار می‌گیرد دادش درمی‌آید.
وی بابیان اینکه تاکنون بیش از ۹۰ هزار یمنی در حملات موشکی و بمباران از سوی عربستان کشته‌شده‌اند گفت: آیا ارزش نفت بیشتر از ارزش خون بشر یا انسان‌های بی‌گناه است.
امام‌جمعه موقت میبد افزود: این کشورهای مزدور و ابرقدرت‌ها قرار نیست هیچ‌وقت به ملت‌های منطقه کمک کنند بلکه اینها با اساس اسلام و تشیع و جبهه مقاومت و برقراری حکومت اسلامی مخالف‌اند.
حجت‌الاسلام کارگر با اشاره به بهانه امریکا و کشورهای اروپایی مبنی بر مذاکره مجدد با ایران گفت: آنها به دنبال این هستند که چیزی که در جنگ تحمیلی و تحریم و تهدید در طول این ۴۰ سال به دست نیاورده‌اند با شکستن مقاومت ملت ایران، از راه مذاکره به آن برسند.
خطیب جمعه میبد بابیان اینکه امروز کشورهای غربی بیش از گذشته متزلزل‌اند گفت: اگر نگاهی به شرایط رئیس‌جمهور امریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم صهیونیستی بیندازید می‌بینید که مدیریت ولایت‌فقیه چقدر به ملت و کشور ایران اسلامی آبرو داده است که رئیس‌جمهور امریکا آموزیش این است که با رئیس‌جمهور ایران ملاقات داشته باشد.

نام شهید حذف شدنی نیست

وی در ادامه با اشاره به حذف نام شهید از تابلوهای سر کوچه‌ها و معابر گفت: نام شهید حذف شدنی نیست و آنهایی که دنبال این هستند که نام شهیدان را در کوچه‌ها و معابر حذف کنند خودشان حذف خواهند شد.
امام‌جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواستند نام امام حسین و شهدای کربلا را حذف کنند نتوانستند و امروز میلیون‌ها نفر زیر پرچم اباعبدالله الحسین (ع) جمع‌اند.
وی گفت: بنابراین شهدا با تقدیم جانشان در راه اسلام به این کشور عزت دادند و چراغ راه ما هستند و باید عکس و نامشان به‌عنوان نور معنویت در کوچه‌ها و معابر ما باشد.
حجت‌الاسلام کارگر با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی عظیم اربعین حسینی هم گفت: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نمایش اقتدار تشیع در جهان است و هیچ‌چیز نباید این وحدت بین ملت ایران و عراق و سایر ملت‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.
امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: راهپیمایی اربعین، راهپیمایی عشق به امام حسین و وحدت تا زمینه‌سازی ظهور مولایمان حضرت امام عصر (عج) است.
وی سالروز آغاز عملیات ثامن‌الائمه و شکست حصر آبادان، روز جهانی جهانگردی، گرامی داشت سالروز شهادت سرداران اسلام فکوری، نامجو، کلاه دوز و جهان‌آرا را گرامی داشت.
خطیب جمعه میبد روز جهانی ناشنوایان را هم گرامی داشت و گفت: در شهرستان میبد ۴۱۱ نفر ناشنوا و کم‌شنوا وجود دارد که ۶۵ نفر آن زیر ۱۸ سال، ۲۵۲ نفر ۱۸ تا ۶۰ سال و ۹۴ نفر هم بالای ۶۰ سال‌اند که از خدمات بهزیستی در حوزه توان‌بخشی، مستمری، سمعک و هزینه‌های درمانی بهره‌مند هستند.
وی با تبریک روز جهانی سالمندان هم افزود: در حوزه سالمندان دو هزار و نه‌صد پرونده ثبت‌شده در بهزیستی وجود دارد که ۷۲۱ نفر بالای ۶۰ سال هستند که از بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند.

پاسخی بگذارید