میبدما گزارش می دهد؛
تاریخ: 20:03 :: 2019/09/19
آیا خیرین بدون موافقت آموزش و پرورش می‌توانند نام مدرسه را تغییر دهند؟ + عکس

نامگذاری مدارس خیری طبق مصوبه های قانونی پس از موافقت آموزش و پرورش صورت می گیرد.

به گزارش میبدما؛ صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد موضوع تغییر نام مدرسه شهید زاهدی به ایرانیان مطرح شد و مدیریت آموزش و پرورش میبد در توضیحاتی این تغییر نام را از لحاظ قانونی تحت اختیار خیر مدرسه‌ساز عنوان کرد.

اما طبق مصوبه سال ۱۳۸۰ شورای عالی آموزش و پرورش، اگرچه شخص خیر می‌تواند نام مدرسه را پیشنهاد دهد اما موافقت اداره آموزش و پرورش برای قطعی شدن نام پیشنهادی خیر کاملا لازم است.

بنابر این مصوبه مسئولیت نهایی نامگذاری یا تغییر نام هر آموزشگاهی در میبد با مدیران آموزش و پرورش میبد است و اینکه خیری در مورد تعیین نام مدرسه از لحاظ قانونی ارجحیت داشته باشد، مصوبه قانونی ندارد و طبق شنیده های خبرنگار میبدما نارضایتی زیادی نیز حول محور این تصمیم وجود دارد.

این مدرسه بعد از بازسازی صورت گرفته توسط خیرین نیکوکار میبدی قرار است در مهرماه سال جاری و سال تحصیلی پیش رو افتتاح شود.

نظرات کاربران (۲)

  1. مخمدی

    با تشکر از خیر محترم اما یادتون باشد برکت این آموزشگاه در نام ویاد آن شهید بزرگوار بود .وباید نام ویادشان باشد تا نسل های آینده با فداکاری این عزیزان آشنا شوند ونام ایرانیان برای مدرسه ای که در خود ایرا ن است بی مفهوم وگاها مسخره می باشد .این نام برای مدرسه ای که در خارج از ایران باشد زیباست

  2. شهروند میبدی

    بدیهی است که طبق قانون خیر مدرسه ساز حق انتخاب نام برای آموزشگاه دارد و همانطور که مدیر آموزش و پرورش میبد گفتند نام شهید زاهدی که اولین شهید میبدی و از معلمین می باشد و باعث افتخار جامعه فرهنگیان میبد است حذف نمی شود بلکه مدرسه ای دیگر به نام این شهید بزرگوار نامگذاری می شود.