رئیس اداره ارشاد اسلامی میبد؛
تاریخ: ۱۳:۴۷ :: ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
در حوزه کتاب و کتابخوانی شرایط بسیار خوبی داریم/ طرح «پایتخت کتاب» را برای شهرستان میبد پیگیری می‌کنیم + عکس

اولین جلسه ستاد جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور معاون فرماندار، دست‌اندرکاران و فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی میبد برگزار شد.

به گزارش میبدما؛ هادی زارع رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان میبد در توضیح این طرح گفت: سال گذشته با اینکه اولین تجربه حضور در جام باشگاه های کتابخوانی را داشتیم، با ۱۰۲ باشگاه که هر کدام حداقل ۱۰ عضو داشتند، شرایط خوبی را پشت سر گذاشتیم.

وی در مورد دیگر طرح های ثابت در حوزه کتاب و کتابخوانی مانند جشنواره روستای دوست‌دار کتاب، ادامه داد: میبد ظرفیت بسیار خوبی برای ورود به موضوع پیگیری طرح پایتخت کتاب دارد و برای این کار باید ورود بهتری از لحاظ کمی و کیفی در طرح جام باشگاه های کتابخوانی داشته باشیم.

زارع بیان داشت: وضعیت حوزه های مرتبط با کتاب در میبد به علت ظرفیت های مناسبی مانند کتابخانه بزرگ مرکزی، شعبه های کتابفروشی حسابی و دیگر گروه های مرتبط با کتاب و کتابخوانی، وضعیت بسیار خوب و مناسبی است.

وی با بیان اینکه موضوع باشگاه های کتابخوانی مربوط به کودکان و نوجوانان می باشد، بیان داشت: این طرحِ مربی محور از باشگاه های ورزشی الگو گیری شده که حضور مربی نیز صرفاً به عنوان تسهیلگر و راهنما می باشد.

رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان میبد خاطرنشان کرد: کتابهایی که در این طرح به کودکان و نوجوانان ارائه می شود، کتابهای برگزیده منتشر شده در ۵ سال گذشته هستند و بچه ها با حضور در کتابفروشی حسابی که مشخص شده از طرف ارشاد می باشد، کتاب خود را تهیه و در جلسات تعیین شده با حضور تسهیلگر و مربی مطالعه و نقد می کنند.

هادی زارع با اشاره به این موضوع که اختتامیه این طرح در دیماه سال جاری می باشد، گفت: به عکس ها و فیلم های برگزیده از جلسات جام باشگاه های کتابخوانی نیز جوایزی اهدا خواهد شد.

علیرضا ابوالحسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد در انتهای این جلسه با اشاره به لزوم همکاری همه جانبه ادارات و ارگان های دولتی و همچنین سازمان ها و نهاد های غیردولتی، ابراز امیدواری کرد با ایجاد طرح های جدید در این مسیر اتفاق های خوبی بیفتد و در صورت امکان همه ادارات میبد نیز با تشکیل یک باشگاه کتابخوانی متخص کودکان وابسته به کارمندان خود، به همگانی شدن فرهنگ مطالعه کمک کنند.

حاضرین در این جلسه نیز در مورد فرهنگسازی مطالعه و مسائل کمک کننده به طرح باشگاه های کتابخوانی و طرح پایتختی کتاب، به ارائه گزارش عملکرد نهادهای مرتبط و بیان دیدگاه های خود پرداختند.

در انتهای این جلسه از خانم فاطمه السادات آقایی و خانم مرضیه فاتحی به عنوان مربیان برتر جام باشگاه های کتابخوانی سال گذشته، تجلیل و تقدیر به عمل آمد.