تاریخ: 8:32 :: 2019/07/20
شوراهای‌شهر به‌جای جشن به فکر اشتغال مردم باشند

امام جمعه یزد با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر به‌جای برگزاری جشن به فکر اشتغال و سفره مردم باشند گفت: اختلاط زن و مرد در ورزشگاه‌ها سبب ایجاد فساد و دور شدن از یاد خدا می‌شود.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمد رضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان یزد با اشاره به اینکه ما در بسیاری از کارخانه‌ها متاسفانه هنوز به خارج از کشور وابسته هستیم اظهار داشت: ما در کشور مهندسین و نخبگان بسیاری داریم که توانایی آنها به مراتب بسیاری بیشتر از غربی‌ها است و می‌توانند با به‌کارگیری این ظرفیت به شکلی عمل کنند که دیگر به خارج از کشور وابسته نباشیم.

امام جمعه یزد افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به مسائل مختلف کشور اشاره داشتند که یکی از آنها استفاده از ظرفیت و تفکر جوانان داخلی توسط مسئولان کشور است که این مسئله خودش اثرات مثبت بسیاری را در پی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد در ادامه با بیان اینکه رضایت به وضعیت موجود کشور نتیجه‌اش عقب‌گرد است اضافه کرد: ما نباید در کشور به وضعیتی که در آن هستیم اکتفا کنیم بلکه باید با تلاش و همت همگانی به سمت پیشرفت حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید فرهنگ قرآنی، دینی و اخلاقی ایران اسلامی از شهرها خارج شود خاطرنشان کرد: اختلاط مردم و زن در ورزشگاه‌ها و مجموعه‌های دیگر سبب ایجاد فساد در کشور و دور شدن از یاد خدای متعال می‌شود.

ناصری یزدی اضافه کرد: برای اینکه دین اسلام بر کشور حاکم شود تلاش‌های بسیاری از سوی بزرگان دین و پدران و مادران ما صورت گرفته که متاسفانه امروزه به شکلی در حال تهدید است و اجرای برنامه‌ها به صورت مختلط سبب مشکلات بسیاری زیادی می‌شود.

امام جمعه یزد خطاب به مسئولانی که دنبال برگزاری جشن‌های مختلف در یزد هستند گفت: یکی از اولویت‌هایی که ما باید در استان و کشور به آن توجه کنیم این است که به‌جای برگزاری جشن‌های مختلف به فکر اشتغال، کاهش آمار بیکاری و سفره باشیم و شوراهای اسلامی شهر نیز این مسئله را باید مورد توجه خود قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ادامه داد: نشاط و شادی زمانی است که مردم از نظر قلب و روح آرامش داشته و به یاد خدا باشند و کارهایشان را به نام خدا آغاز کنند و آن زمان است که شادی حقیقی رخ خواهد داد.