حجت الاسلام غفوری در خطبه های نماز جمعه میبد؛
تاریخ: ۱۱:۱۴ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
در مبارزه با مفسدین باید قاطع‌تر از سایر پرونده‌ها رسیدگی شود + فیلم

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری با اشاره به افزایش آمار ورود پرونده‌ها به دستگاه قضا و طولانی شدن فرایند رسیدگی به این پرونده‌ها گفت: انتظاری که مردم از قوه قضائیه دارند این است که نسبت به محورهایی که رهبر معظم انقلاب در حکمشان به‌عنوان شروط تحول در قوه قضائیه تأکید کردند را در جامعه شاهد باشند.

به گزارش میبدما به نقل از  میبدآدینه، امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، انتصاب آیت‌الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری با اشاره به افزایش آمار ورود پرونده‌ها به دستگاه قضا و طولانی شدن فرایند رسیدگی به این پرونده‌ها گفت: انتظاری که مردم از قوه قضائیه دارند این است که نسبت به محورهایی که رهبر معظم انقلاب در حکمشان به‌عنوان شروط تحول در قوه قضائیه تأکید کردند را در جامعه شاهد باشند.

خطیب جمعه موقت میبد بابیان اینکه آیت‌الله رئیس در مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی نشان دادند که به تأکیدات و سفارش‌ها و اوامر رهبر معظم انقلاب پایبندند، افزود: بسیاری از اموری که الان در قوه قضائیه انجام می‌شود باعث شده است کار رسیدگی به پرونده‌ها طولانی شود.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های آیت‌الله آملی لاریجانی تصریح کرد: الان چیزی که کشور و ملت با آن مواجه است بالا بودن آمار ورودی پرونده‌ها به قوه قضائیه است که درنتیجه زمان رسیدگی به پرونده‌ها طولانی شده است و باعث شده است علاوه بر عدم کفاف رسیدگی به این پرونده‌ها، باعث سوءاستفاده بعضی‌ها که بلدند با شگردهایی فرایند پرونده‌ها را به تأخیر بیندازند.

امام‌جمعه موقت میبد با بیا ن اینکه بسیاری از مأموریت‌های قوه قضائیه قابل‌واگذاری به دستگاه‌هایی که در مجموعه قوه قضائیه و دولت هستند وجود دارد گفت: به نظر می‌رسد یکی از راه‌هایی که می‌تواند ایجاد تحول کند جوان‌گرایی و واگذاری بعضی از مأموریت‌های قوه قضائیه به دستگاه‌های دیگر است تا جلوی سوءاستفاده گرانی که از راهکارهای فرار قانونی استفاده می‌کنند گرفته شود.

حجت‌الاسلام غفوری تصریح کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ همه باید این دغدغه را داشته باشند که در جامعه قوه قضائیه مقتدر و عادلی است که می‌تواند به آن پناه ببرد و حق خود را بستاند.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به مبارزه با فساد در جامعه هم گفت: در بحث مبارزه با فساد توقع جامعه این است وقتی بحث فساد به دانه‌درشت‌ها و نفوذ دارها می‌رسد مبارزه با مفسدین قاطع‌تر از سایر پرونده‌ها رسیدگی شود.

وی در آستانه سال جدید هم با قدردانی از مجموعه‌های امدادی کشور و خیرین گفت: در ایام عید حمایت از فقرا و ضعفا در جامعه سنت خوبی است و باز کردن این باب از سوی خیرین برای رسیدگی به فقرا، ایتام و ضعفا از سیره پیامبر و اهل‌بیت اوست و باید همه ما سهم خود را در این راستا ادا کنیم.

امام‌جمعه موقت میبد حلول ماه رجب و فصل معنویت یعنی سه ماه رجب، شعبان و رمضان را که فصل بهار اولیا و اهل‌بیت است تبریک گفت و همه را به خودسازی و استغفار و دعا و ادعیه این ایام توصیه کرد.

حجت‌الاسلام غفوری ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید و یاد و خاطره همه شهدای اسلام، شهدای انقلاب، دوران ۸ سال دفاع مقدس، شهدای مدافعین حرم و شهدای ترور را گرامی داشت و گفت: ما با شهدا تجدیدعهد می‌کنیم که این راه نورانی شمارا که برای اجرای احکام الهی جانتان را تقدیم کردید حفظ کنیم.

خطیب جمعه موقت میبد با تبریک میلاد باسعادت امام باقر گفت: امام باقر (ع) و امام صادق (ع) در عرصه جهاد علمی پا به عرصه اجتماع گذاشتند و هزاران شاگرد و عالم در رشته‌های مختلف علوم حتی علوم طبیعی تربیت و بنیان تمدن اسلامی را با علم و دانش گذاشتند که حق اسلام و قرآن است.

وی گفت: بنابراین آنچه از علوم الهی در اختیارداریم و قرن‌ها مکتب اهل‌بیت را در صدر نورانیت و عقلانیت و علم و دانش حفظ کرده است به برکت تلاش‌ها و جهادهای وجود مقدس امام باقر سلام‌الله‌علیه و امام صادق است که در آن دوران چنین فرصتی فراهم شد و بالاترین استفاده را از آن دوران آن دو امام بردند.