تاریخ: ۸:۱۵ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
هیچ مرکز ماساژ درمانی در یزد مجوز قانونی ندارد

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: مجوز ˈماساژ درمانیˈ از سوی این دانشگاه برای هیچ مرکزی در یزد صادر نشده است.

به گزارش میبدما به نقل از میبد خبر، زندگی های شهری و صنعتی متاسفانه سبب بروز و شیوع برخی بیماری ها در جامعه شده است که بیماران به دلایل گوناگون از جمله کم حوصلگی، عدم آگاهی، اعتماد بی‌جا و حتی در اثر شنیده هایی از برخی و بدون تحقیق با ورود به مرکزی برای درمان، ضمن اینکه هزینه گزافی از جیبشان خالی می شود، به هدف خود که درمان است، یا نمی رسند یا اینکه دچار آسیب دیگری می شوند.

مراکز ماساژ درمانی نیز یکی از این نوع مراکز است که چندی است تبلیغات اغواکننده آن‌ها در فضای مجازی و حتی در سطح شهر دیده می شود و متاسفانه بسیاری از افراد نیز بدون آن که از مورد تایید بودن آنها اطمینان حاصل کنند به آن روی آورده اند.

رئیس اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: هیچ مرکز ماساژ درمانی در استان یزد مجوز قانونی ندارد و هر کسی با عنوان ماساژ درمانی فعالیت می کند قانونی نبوده و با آن برخورد خواهد شد.

دکتر عباس محمدی با اشاره به پلمپ مراکز متخلف اظهار داشت: فعلا وزارت بهداشت مجوز ماساژ درمانی صادر نمی‌کند اما بعضی از ارگانها اقدام به دادن مجوز برای ماساژ می‌کنند اما به هیچ عنوان حق دخالت در امور درمانی تحت عنوان ماساژ درمانی ندارند که اگر خلاف این عمل کنند با آن ها برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به تبلیغات مراکز ماساژ درمانی در فضای مجازی و حقیقی تاکید کرد: هر فردی که نیاز به خدمات درمانی دارد به هر مرکزی که مراجعه می کند برای جلوگیری از هر گونه مشکل باید در ابتدا بررسی کند که مجوز قانونی و پروانه معتبر از وزارت بهداشت دارد یا خیر و به هر مرکزی اعتماد نکند.

محمدی در توصیه به مردم در مراجعه به مراکز درمانی اذعان داشت: هر مرکز که دارای مجوز باشد یک مسئول فنی دارد که زیر نظر او خدمات فنی تعریف شده مجاز ارائه می‌شود؛و حتماً باید مجوز خود را در معرض دید مراجعه‌کنندگان قرار دهد.