تاریخ: ۱۰:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
واحد صنفی متخلف در میبد به نصب پارچه مجازات شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد گفت: در پی گزارش اداره صمت میبد پرونده ای درخصوص گرانفروشی یک واحد عرضه کننده میوه تشکیل شد.

به گزارش میبدما به نقل از میبدخبر، غلامرضا سالاری از محکومیت مالی و نصب پارچه تخلف گرانفروشی در مورد یک واحد عرضه‌کننده میوه در میبد خبر داد و در این مورد گفت: با بررسی موضوع و احضار متخلف و اخذ دفاعیات و مداقه در محتویات پرونده، شعبه مربوطه تخلف منتسبه را محرز و مسلم دانست و با توجه به این که این واحد صنفی مرتکب تکرار تخلف شده بود مستنداً به مرتبه سوم ماده ۵۷ قانون نظام صنفی مصوب سال ۹۲ علاوه بر محکومیت به پرداخت جزای نقدی به نصب پارچه بر سردرب واحد صنفی به مدت دو هفته محکوم شد که حکم صادره پس از قطعیت، از سوی اجرای احکام اجرا شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان یزد با اشاره به جریمه نقدی یک میلیارد ریالی محتکر انواع حبوبات در میبد اظهار داشت: با توجه به اخبار دریافتی در مورد احتکار کالا در سطح شهر میبد از طریق گشت مشترک تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت و اطلاعات سپاه یزد از انبار اعلامی، بازدید و مقادیر قابل توجهی انواع حبوبات کشف شد.

وی در پایان ابراز داشت: در همین راستا پرونده تخلفاتی تشکیل و در شعبه تعزیرات حکومتی یزد مورد رسیدگی قرار گرفت که در این رابطه، تخلف احتکار محرز و متخلف به الزام به عرضه کالا و پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.