تاریخ: ۷:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
پاسخ مدیر بیمارستان میبد به حاشیه های اخیر

مدیر بیمارستان میبد گفت: باید از مدیران بعضی کانال‌های پرمخاطب سوال کرد که چگونه تصویر و خبری که اعتماد شهروندان را به تنها مرکز درمانی شهرستان خدشه‌دار می‌کند را بدون اینکه منبع آن بشناسند، به سرعت منتشر می‌کنند.

طی چند روز گذشته انتشار تصویری از یک بشقاب غذا که در آن حشره‌ای مانند سوسک دیده می‌شد در فضای مجازی و برخی گروه‌های تلگرامی خبرساز شد. در این رابطه فردی مجهول‌الهویه مدعی بود دانشجوی دانشکده پرستاری میبد بوده و این عکس را در سلف سرویس بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد گرفته است.

به گزارش میبدما؛ ذبیح‌الله برجسته در گفت‌وگو با “نارین” ضمن تاسف از جریان‌سازی اخیر گفت: قبل از پرداختن به انگیزه فردی که این اقدام را انجام داده است، باید از مدیران بعضی کانال‌های پرمخاطب که این تصویر ساختگی را منتشر نموده‌اند سوال کرد که چگونه تصویر و خبری که اعتماد شهروندان را به تنها مرکز درمانی شهرستان خدشه‌دار می‌کند، بدون اینکه منبع آن را بشناسند به سرعت منتشر می‌کنند.

وی با طرح این سوال که از بی اعتمادی مردم نسبت به بیمارستان چه کسی سود و فایده می‌برد، گفت: ارسال همزمان تصویر ساختگی و خبر دروغ برای اکثر کانال‌های تلگرامی پرمخاطب شهرستان و حتی شهر مجاور از یک منبع ناشناخته و ایجاد ذهنیت منفی برای مردم در بلند مدت بر کمیت و کیفیت خدمات سلامت در این مرکز اثر منفی خواهد داشت.

مدیر بیمارستان میبد با اشاره به تصویر منتشر شده گفت: چگونه ممکن است در سلف سرویس بیمارستان در زمان شلوغی توزیع ناهار چنین چیزی دیده شود و هیچ دانشجو و کارمند دیگری آن را نبیند و یا حداقل اطلاعی به هیچکدام از سطوح مدیریتی و نظارتی در بیمارستان داده نشود و مستقیماً از طریق کانال‌های تلگرامی منتشر شود.

برجسته بیان داشت: در زمان توزیع ناهار در سلف سرویس بیمارستان، کارشناس ناظر موادغذایی و نماینده شرکت پیمانکار در محل توزیع غذا حضور دارند، همچنین کارشناسان بهداشت محیط در بیمارستان نیز تا پایان ساعت اداری در مرکز حاضر هستند و کارشناس رسیدگی به شکایات نیز برای رسیدگی به هر نوع نارضایتی و شکایتی ارائه خدمت می‌نماید؛ لذا بعید است دانشجویی وجود این سطح نظارتی را نداند. بعلاوه اینکه اینجانب و ریاست بیمارستان نیز پاسخگوی مراجعان هستیم.

وی با بیان اینکه مواد اولیه پخت غذا از اجناس مرغوب مانند برنج ایرانی و گوشت و مرغ گرم تهیه می‌شود، گفت: آمادگی داریم تا هر زمان که اصحاب رسانه و فعالین رسانه‌های مجازی بخواهند امکان بازدید از فرایند خرید اقلام مصرفی آشپزخانه و روند طبخ غذا در بیمارستان را فراهم آوریم.

برجسته افزود: کیفیت و کمیت غذای بیمارستان میبد و مواد غذایی مورد نیاز آن توسط کارشناس مواد غذایی، کارشناس بهداشت محیط، واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت، بازرسین دامپزشکی و ناظر شرکت طرف قرارداد بصورت دوره‌ای کنترل می‌شود و طی دو سال اخیر نیز جذب و بکارگیری نیروی انسانی باتجربه در آشپزخانه بیمارستان در دستور کار بوده است.

مدیر بیمارستان میبد در پایان ضمن تاکید بر پیگیری حقوقی این موضوع از طریق مراجع قضایی گفت: بیمارستان میبد در سطح کشور و استان از نظر استانداردهای اعتباربخشی و خدمات سلامت و رضایت بیماران و مراجعین از وضعیت خوبی برخوردار است و امیدواریم با کمک اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی بتوانیم ضمن جذب متخصصین بیشتر و افزایش امکانات و خدمات، اعتماد و رضایت مراجعان را فراهم کنیم.