تاریخ: ۸:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
اعطای ۳ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به مددجویان میبدی

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد گفت: در 6 ماهه نخست امسال 3 میلیارد و 895 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی و اشتغال از صندوق امداد ولایت به مددجویان میبدی اعطا شد.

به گزارش میبدما؛ حسین زین‌الدینی در گفتگو با میبد خبر، با بیان این که این نهاد از بدو تاسیس نسبت به ترویج سنت قرض‌الحسنه اهتمام داشته و خدمات شایسته‌ای ارائه کرده است، بیان داشت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان یزد با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در جهت توانمندسازی نیازمندان و اعطای وام قرض الحسنه برای رفع نیازهای ضروری از جمله ایجاد اشتغال نیازمندان، هزینه‌های ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان بیماری، کمک هزینه‌های تحصیلی، ساخت، تامین و تعمیرات مسکن مددجویان فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره به لزوم مشارکت خیران در ارائه تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان، افزود: افزایش اعتماد عمومی، سرعت در ارائه خدمات، تسهیل در پرداخت تسهیلات به نیازمندان از دیگر اهداف این صندوق است.

زین الدینی با اشاره به سپرده گذاری قرض الحسنه ۴ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ریالی مردم میبد در این صندوق اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات کار گشایی به ۵۲ نفر از مددجویان شهرستان پرداخت شده است.

وی افزود: در این راستا و از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت یک میلیارد و ۵۴۵ میلیون ریال تسهیلات اشتغال نیز به ۱۸ نفر از مددجویان اعطا شده است.

زین الدینی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی به سپرده‌ گذاران ابراز داشت: سپرده گذران می توانند با استفاده از کارت بانکی حساب پس انداز خود در هر لحظه نسبت به دریافت و پرداخت وجوه از حساب افتتاح شده خود اقدام کنند.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد در پایان گفت: خیرین و نیکوکاران شهرستان می توانند با مراجعه به کمیته امداد میبد نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز اقدام و در توسعه سنت حسنه قرض‌الحسنه سهیم شوند.