تاریخ: ۷:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
از ظرفیت کتابخانه های عمومی کشور استفاده شود

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محل مراجعه عموم مردم است، گفت: این نهاد بر کاهش سرانه مطالعه کتاب خط بطلان می‌کشد.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، باقر میرعبدالهی شامگاه دوشنبه در اختتامیه هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خود را ملزم می‌داند تا قید عمومیت را در خرید کتاب رعایت کند؛ لذا اگرچه اهل تخصص کتاب‌های واجد شرایط را خریداری می‌کنند، اما غلبه با کتاب‌های عمومی است که فهم و ادراک این کتاب‌ها نیاز به تخصص پیچیده و دشوار ندارد و کلیدهای فهم خاصی را نمی‌طلبد.

وی افزود: درواقع کلمه عمومی دربرگیرنده صفت مراجعه‌کننده است؛ به این معنا که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بیش از سه هزار کتابخانه‌ای که تصدی آن‌ها بر عهده این نهاد است، دربش به روی همه باز است و محل مراجعه عموم مردم است.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر کاهش سرانه مطالعه کتاب خط بطلان می‌کشد؛ چنانچه در قفسه‌های کتابخانه‌های کشور، کتاب به میزان لازم وجود دارد؛ ضمن اینکه هنگام مراجعه به جوامع روایی و تعالیم ائمه اطهار دیده می‌شود که آن‌ها به علم مکتوب و توجه به میراث مکتوب توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

میرعبدالهی در پایان تأکید کرد: بسیار حائز اهمیت است که از این ظرفیت موجود در کشور نهایت بهره را برد؛ چنانچه در استان یزد ۱۱۱ کتابخانه نهادیی و مشارکتی وجود دارد که عضویت در این کتابخانه‌ها بسیار آسان است.

برچسب ها: , , ,