تاریخ: ۷:۵۸ :: ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
اجرای طرح جام باشگاه‌های کتاب در اردکان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان از اجرای طرح جام باشگاه کتاب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میبدما به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ نسرین سبحان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان با اشاره به اجرای طرح جام باشگاه کتاب در اردکان گفت: این طرح به مناسبت هفته دولت در اردکان کلید خواهد خورد و قریب به ۱۲۰ تسهیلگر آموزش خواهند دید.

سبحان با اشاره به اینکه تسهیلگران از مربیان کانون پرورش فکری، موسسات فرهنگی، آموزش و پرورش، اعضای فعال کانون‌های فرهنگی مساجد و مهد‌های کودک سطح شهرستان انتخاب شده اند افزود: در این طرح مروجان و علاقه‌مندان به کتاب نیز به صورت گسترده حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: این طرح ما را برای رساندن به پایتخت کتاب یاری خواهد کرد که امسال استان یزد جزء برترین‌ها در عرصه کتاب و کتابخوانی و به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شود.

سبحان گفت: توانایی خواندن یکی از مهمترین و اساسی‌ترین مهارت‌های دنیای امروز است که برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است، خواندن کتاب موجب افزایش تخیل در افراد می‌شود و میزان خلاقیت در کار‌ها را بالابرده و باعث پیشرفت کشور می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان افزود: ایجاد طرح‌های کتابخوانی و آشنا کردن مردم با کتاب زمینه ساز آینده‌ای بهتر برای کشور خواهد بود.

وی گفت : این طرح با هدف ترویج و رشد و ارتقاء کتابخوانی و برنامه ریزی برای آشنا کردن کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی انجام می‌شود.