امام جمعه‌ موقت میبد:
تاریخ: ۱۷:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
دولت و قوه قضاییه با اخلالگران اقتصادی و برهم زنندگان نظم اقتصادی برخورد جدی داشته باشند/ تصاویر

امام جمعه‌ موقت میبد گفت: اگر دولتمردان بنای گذر از مشکلات را دارند، باید در این جنگ تمام عیار اقتصادی نقشه راه اقتصادی با ثبات برای مردم و فعالان اقتصادی ترسیم کنند.

به گزارش میبدما به نقل از میبدخبر، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی در خطبه‌های نماز جمعه میبد ضمن گرامیداشت دهه کرامت و اشاره به فضائل و کرامات امام رضا (ع) بیان داشت: وجود نورانی حضرت امام هشتم و خواهر گرامی ایشان در کشور ایران برکات فراوانی را به همراه داشته که دهه کرامت فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ رضوی است.

خطیب موقت جمعه میبد سپس با اشاره به مسایل اخیر کشور و موضوعات اقتصادی گفت: همه مسئولین و مردم باید این مساله باورکنند که امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی بوده و دشمنان قصد دارند این نظام، انقلاب و مردم را از پای درآورند. دشمنان برای رسیدن به اهداف خود همه توطئه ها را به کار بسته و در نهایت به این نتیجه رسیده اند که یک راه برای آنها باقیمانده و آنهم جنگ تمام عیار اقتصادی می باشد.

وی افزود: گر دولتمردان بنای گذر از این وضعیت را دارند، باید نقشه راه اقتصاد با ثبات برای مردم ترسیم کرده تا مردم و فعالان اقتصادی تکلیف خود را بدانند و با احساس ثبات و آرامش در این جنگ تمام عیار به کمک دولت بیایند.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به این مطلب که فرماندهی این جنگ باید در دست مدیرانی جهادی، شجاع و انقلابی باشد، ابراز داشت: اگر تیم اقتصادی دولت از افراد عالم، شجاع و انقلابی تشکیل شود معضلات حل شده و دشمن نا امید می شود.

امام جمعه‌ موقت میبد با تاکید بر این موضوع که مسئولین نظام در هر رده باید ارتباط نزدیکتری با اقشار مختلف جامعه داشته باشند، اذعان داشت: مسئولین باید نسبت به مشکلات، گرفتاری ها، دردهای مردم گوش شنوا داشته و برای حل مشکلات آنها شخصا اقدام کنند. در این راستا دولت باید یک تلاش و کار مضاعف را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه ما مشکل اقتصادی داریم اما بحران اقتصادی نداریم، اظهار داشت: دشمنان به دنبال اغتشاش و ایجاد تنش در کشور هستند و دولت با کار و تلاش شبانه روزی خود در جهت خنثی سازی توطئه های آنان گام برداشته و مشکلات مردم را حل کند.

حجت الاسلام حسنی شفاف سازی را خواسته مردم عنوان کرد و گفت: دیگر وقت شعار دادن نیست. دولت و قوه قضاییه باید با اخلالگران اقتصادی و برهم زنندگان نظم اقتصاد برخورد جدی داشته و گزارش تخلفات اقتصادی و مفسدان اقتصادی را به مردم داده و آنها را معرفی کنند. در این راستا باید با محتکرین کالاها نیز با قاطعیت هرچه تمام تر برخورد شود و امروز روزی نیست که از تخلفات آنها چشم پوشی شود و هر کسی که قصد سوء استفاده از این وضعیت را دارد به خون شهدا و انقلاب خیانت کرده است.

وی در پایان با تاکید بر هوشیاری مردم و اصناف در جهت خنثی سازی توطئه های دشمنان ابراز داشت: اقشار مختلف ملت و اصناف با هوشیاری خود نمی گذارند دشمنان از تجمعات به حق آنها سوء استفاده کرده و القای جوی نا امنی و نا امیدی در جامعه کنند.