تاریخ: ۶:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
اجازه ندهید یزد به درد خوزستان دچار شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با اشاره به آلودگی‌ هوا در استان‌های یزد و خوزستان گفت: متولیان امر اجازه ندهند یزد در چند سال آینده به درد خوزستان دچار شود.

به گزارش میبدما به نقل از مهر، سیدمجتبی حسینی‌پور در جلسه مشترک کارگروه تخصصی آمایش سرزمین، آمار و محیط زیست و توسعه پایدار و ستاد استانی مقابله با گرد و غبار و ریزگردها اظهار داشت: تشدید وضعیت گرد و غبار در استان‌های مرزی، بیش از گذشته نظرها را به مسئله ریزگردها جلب کرده است.

وی بر برنامه ریزی عالمانه، کارشناسی شده با روش های نوین به منظور پیشگیری از درگیری بیشتر استان یزد با پدیده گرد و غبار تاکید کرد.

حسینی پور با بیان اینکه هوای امروز خوزستان می تواند وضعیت چند سال آینده یزد باشد، تصریح کرد: لازم است دستگاه های متولی امر با برنامه ریزی های مبتنی بر هدف برای موضوع چاره اندیشی کنند و اجازه ندهند یزد ظرف چند سال آینده به درد خوزستان دچار شود.

وی عنوان کرد: در برنامه ریزی های مربوطه باید مسائلی مجهول نظیر میزان نهال‌کاری در عرصه ها، میزان آب مورد نیاز، میزان اعتبار مورد نیاز و… به صورت مشخص تعیین تکلیف شود.

حسینی پور خاطرنشان کرد: مسئولان استان موظفند در ایام کمبود منابع، بتوانند با تکنیک‌های نو و اثربخشی بالا، بسیاری از مسائل مزمن استان را بهبود دهند.

رئیس کارگروه آمایش استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طولانی شدن روند تدوین سند آمایش استان یزد بیان کرد: سند آمایش استان بدون تصمیم گیری در بعد ملی نمی توانست خروجی داشته باشد بر این اساس با تدوین سند آمایش استان سیاستگذاری هایی در تدوین سند منطقه ای و سند ملی در حال انجام است.

وی گفت: در قالب سند ملی آمایش تقسیم کار ملی در قالب ۹ منطقه انجام خواهد گرفت و استان‌ها در قالب این مناطق جهت گیری‌های کلی پیدا خواهند کرد.

حسینی پور با بیان اینکه یزد به همراه سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در منطقه هشت آمایش کشور قرار دارد، یادآور شد: جلسات دوره ای این چهار استان از سال گذشته آغاز شده و پیش نویس چشم انداز این منطقه نیز تدوین شده است.