تاریخ: ۶:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
صدقه دو میلیاردی سخاوتمندان استان یزد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: مردم سخاوتمند استان یزد طی سه‌ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان صدقه دادند.

به گزارش میبدما به نقل از کمیته امداد، غلامرضا مشعل چی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با تأکید بر اینکه صدقه دریافتی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای نیازمندان هزینه می‌شود اظهار کرد: صدقه جمع‌آوری‌شده برای نیازهای مختلف محرومان ازجمله کمک به خرید، ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان، اعطای تسهیلات اشتغال و وام ضروری به نیازمندان، کمک به ازدواج نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، برگزاری اردوهای آموزشی و زیارتی مددجویان تحت حمایت، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان هزینه می‌شود.
مشعل چی بابیان اینکه به‌هیچ‌عنوان از صدقه جمع‌آوری‌شده برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود، افزود: کمیته امداد این اطمینان را به مردم خداجوی استان یزد می‌دهد که این نهاد به‌عنوان امانت‌داری قابل‌اعتماد همواره دقت و ظرافت لازم را در هزینه کرد صدقات برای رفع محرومیت به کار می‌گیرد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه ترویج فرهنگ انفاق و ایثار و نیکوکاری و نشر سنت‌های حسنه اسلامی و تلاش مستمر برای مردمی شدن فعالیت‌ها و حمایت‌های مادی و معنوی از محرومان ازجمله اهداف کمیته امداد است ادامه داد: مردم سخاوتمند استان یزد طی سه‌ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان صدقه دادند.
وی بابیان اینکه بیش از ۲۱ هزار خانوار تحت حمایت با جمعیت ۳۸ هزار نفر از خدمات حمایتی این نهاد استفاده می‌کند، افزود: بیشترین مددجویان معیشت بگیر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد به ترتیب در شهرستان‌های یزد، تفت، مهریز، خاتم، میبد، ابرکوه، اردکان، اشکذر، بهاباد و بافق ساکن هستند.
مشعل چی یادآور شد: مردم نیکوکار استان یزد سال گذشته با پرداخت هفت میلیارد و ۲۷۸ میلیون تومان صدقه، رتبه چهارم در سرانه پرداخت صدقه را به خود اختصاص دادند.