تاریخ: ۷:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
مدیران کم کار یزد بازخواست می‌شوند

استاندار یزد با بیان اینکه چنانچه ۵۰ درصد اعتبارات جهت ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی استان در بانک‌ها موجود نباشد نشان از کم کاری مسئولان امر است گفت: این مسئله باید سریعا پیگیری شود و مدیران کم کار قطعا بازخواست می‌شوند.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، محمود زمانی قمی پیش از ظهر امروز در کارگروه تخصصی اشتغال استان یزد اظهار داشت: استان یزد با ۱۹ خوشه صنعتی و صنفی از مزیت بالایی برخوردار است که باید از این مزیت در اشتغال خرد و روستایی بهره برد.

وی افزود: دولت انتظار بالایی از استان یزد دارد که این انتظار دقیق و درست است و هرچه این استان از جایگاه اولی به دور باشد نشان از کم کاری ماست بنابراین باید با همت و تلاش و با استفاده از مزیت‌های استان به جایگاه اول کشور صعود کنیم.

قمی با اشاره به ثبت جهانی یزد بیان کرد: استان یزد در حوزه گردشگری متفاوت از بسیاری از بخش‌های سرزمینی ما بوده و با توجه به جهانی شدن یزد می‌توانیم از این مزیت نیز بهره ببریم هرچند در زمینه‌های دیگری نظیر انرژی خورشیدی، نساجی، کاشی، سرامیک و فولاد نیز ظرفیت‌های بالایی داریم.

استاندار یزد با بیان اینکه چنانچه ۵۰ درصد اعتبارات جهت ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی استان در بانک‌ها موجود نباشد نشان از کم‌کاری مسئولان امر است تصریح کرد: این مسئله باید سریعا پیگیری شود و من هم به عنوان مسئول استان و نماینده دولت از همه منافع استان دفاع کرده و در صورت نیاز مسئولان مرتبط بازخواست می‌شوند.

وی ادامه داد: مدیران مربوطه باید در این زمینه جوابگو باشند البته ذات نظام جمهوری اسلامی تشویق و تشکر است اما زمانی باید از مدیران تشکر کرد که کارها به درستی انجام شده و به نقطه مطلوب رسیده باشیم.

زمانی قمی با اشاره به تحریم‌های احتمالی پیش رو اظهار داشت: کسانی که جمهوری اسلامی را نمی‌پسندند و نظام اسلامی را بر نمی‌تابند به دنبال ایجاد فشارهای اقتصادی به کشور و مردم هستند و طبیعی است ما نیز برای مقابله با این اقدامات باید برنامه داشته باشیم و نباید دست روی دست بگذاریم.

استاندار یزد با بیان اینکه بررسی‌های لازم برای تامین مواد اولیه کارخانجاتی که مواد خود را از خارج تهیه می‌کنند صورت گرفت و در این زمینه تصمیماتی نیز اتخاذ شده است اظهار داشت: یزد یک استان معدنی است و به همین جهت درصدیم تا تصمیماتی در جهت وارد کردن تکنولوژی تهیه مواد اولیه کارخانجاتی که این مواد را از بیرون مرزها تهیه می‌کنند داشته باشیم تا در صورت تشدید فشارها در این زمینه با مشکلاتی روبرو نشویم و قطعا بانک‌ها نیز باید تسهیلات خود را به این سمت سوق دهند.

وی با اشاره به تلاش‌های کشورهای چین و آلمان در جنگ اقتصادی و کسب موفقیت در آن بیان کرد: اگر آنها موفق شدند ما نیز موفق می‌شویم و برای رسیدن به این موفقیت باید شبانه روز تلاش کرد و در مسیر اشتغال خرد و روستایی حرکت کرده و ۱۰۰ درصد اعتبارات در نظر گرفته شده را جذب کنیم.