در جلسه هم اندیشی جهت رفع مشکلات بخش سفال و سرامیک مطرح شد؛+ تصاویر
تاریخ: ۱۰:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
ارائه طرح صدور پروانه کسب جهت فروش اجناس میبدی در شهرک سفال/ فرجه کوتاه مدت برای جمع آوری اجناس غیر بومی از این محوطه

جلسه هم اندیشی جهت رفع معضل عرضه محصولات خارجی در شهرک سفال میبد و تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، در محل جلسات اتاق اصناف برگزار شد.

به گزارش میبدما؛ حجت الله خلیلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در این جلسه که با حضور برخی از مسئولین و فعالین حوزه سفال و سرامیک برگزار شد، با اشاره به محوری شدن محصول سفال لالجین همدان در کشور و همچنین فروش این محصولات در شهرک سفال میبد، اظهار داشت: جدا از فروش تولیدات داخلی غیر بومی در شهرک سفال، معضل فروش محصولات چینی نیز به چشم می خورد که این موضوع بسیار ناراحت کننده است.

وی افزود: از بهمن ماه سال ۹۶ الی فروردین ۹۷ در گشت های مشترک ده‌گانه، این شهرک را رصد کرده ایم که اجناس چینی با اینکه با تذکرات، و نسبت به قبل کمتر شده، ولی همچنان به فروش می رسد.

مهندس خلیلی با بیان این نکته که اصولا شکایات پیرامون واحد یا واحد هایی خاص صورت گرفته، بیان داشت: از طریق قانونی به دنبال این هستیم که بتوانیم در پروانه کسب فروشندگان سفال و سرامیک، در شهرک سفال، فروش اجناس بومی میبد را لحاظ کرده و فروش اجناس غیر بومی و خارجی را در این محوطه ممنوع کنیم.

وی با اشاره به پیگیری مباحث دیگری از جمله سرویس های بهداشتی در شهرک سفال گفت: باید به سمتی برویم که اجناس تولید میبد در این شهرک به فروش برسد، و فروش محصولات چینی که متاسفانه گاهاً با برچسب ایرانی هم فروخته شده، به کلی ممنوع شود.

فرماندار میبد: با فرجه ای کوتاه مدت، اجناس غیر بومی از شهرک سفال خراج شود

در ادامه این جلسه، حسین فلاح، فرماندار میبد نیز با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: فروش اجناس غیربومی در این محوطه، کم کم باعث سلب اعتماد مشتریان و مردم می شود و این به ضرر همه ما تمام می شود.

وی، مشکلات واحدهای مورد نظر را از جمله مسائل مهم و مورد توجه عنوان کرد و بیان داشت: به مشکلات این دوستان واقف هستیم ولی اگر در این محور مدیریت درستی صورت نگیرد، مطمئنا ضربات جبران ناپذیری را در بلند مدت خواهیم خورد.

فلاح با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی و لزوم صیانت از “هنرصنعت” سفال در میبد، ادامه داد: مسئولین ذیربط، فعالین این بخش را توجیه کنند که در فرجه ای کوتاه مدت برای اجناس غیر بومی فکری کنند، تا با خارج کردن این اجناس از شهرک سفال، بعد از این شاهد فروش محصولات میبدی در این محوطه باشیم.

وی تاکید کرد: باید برنامه ریزی جدی شود که اجناس غیر میبدی از این محوطه خارج شود، که البته فروش آنها در دیگر جاهای شهر مانعی ندارد، هر چند فروش اجناس چینی کلاً کار درستی نیست.

حسین فلاح تصریح کرد: از طرفی نیز باید شاهد خدمت رسانی بخش دولتی به فعالین این بخش باشیم تا به نوعی برای آنها نیز در این موضع مشکلی پیش نیاید.

 

نظرات کاربران (۱)

  1. برجسته فیروزابادی

    متاسفانه چندین سال بود که از طرق مختلف واز طرف بعضی از دوستان در مورد فروش اجناس غیر بومی تذکر داده میشد ولی گوش شنوایی نبود …