تاریخ: ۸:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
طرح “روستای فاقد روحانی” در استان یزد اجرا می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از اجرای طرح روستای فاقد روحانی در استان یزد و برای رفع مشلک نبود روحانی در این روستاها خبر داد.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی عصر امروز در دیدار معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه با آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، شرایط امروزه را آماده برای فعالیت حوزه و روحانیت در مدارس دانست و اظهار داشت: با همکاری بسیار خوب آموزش‌ و پرورش در استان اکنون شاهد فعالیت ۱۳ مدرسه صدرا در یزد هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اینکه امروزه آموزش‌ و پرورش هم به این نتیجه رسیده که بحث تربیت در مدارس خیلی عقب است گفت: در این سال‌ها همکاری خوبی با آموزش‌ و پرورش داشتیم که امیدواریم سال‌های آینده نیز این همکاری ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بحث روحانیون مستقر بسیار مهم است خاطرنشان کرد: در این دو سه ساله عمده هزینه‌های این روحانیون را مردم پرداخت کردند.

حسینی کوهستانی ادامه داد: در زمان اعلام سند ۲۰۳۰ فعالیت‌های خوبی برای آگاهی بخشی مردم و دانش‌آموزان در ارتباط با این سند انجام دادیم و یکی از این فعالیت‌ها توزیع ۸۰۰ جلد بروشور در این رابطه در مدارس بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اینکه طرح روستاهای فاقد روحانی در استان یزد اجرا می‌شود اظهار داشت: در بسیاری از روستاها با برگزاری دوره‌هایی برای معتمدین آنجا، توانستیم استقبال بسیار خوب روستاییان را از این طرح شاهد باشیم.

وی هم‌افزایی و همکاری دستگاه‌ها را رمز موفقیت در استان و کشور دانست و افزود: اگر این هم‌افزایی در بین دستگاه‌ها نباشد بی‌شک رسیدن به اهداف نیز با مشکل روبه رو می‌شود که بحمدالله در استان یزد این همکاری به‌خوبی مشاهده می‌شود.