تاریخ: ۸:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
ارسال ۸۶۵ اثر به جشنواره «علامه حلی»در یزد

مدير حوزه علميه خواهران استان یزد گفت: امسال ۸۶۵ اثر به جشنواره «علامه حلی» ارسال شده كه نسبت به سال گذشته رشد ۱۳۰ درصدي داشته است.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآنی(ایکنا) از یزد، حجت‌الاسلام محمد کارگر، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد ۱۱ آذرماه در نشست با حجت الاسلام شمس مدیر حوزه علمیه برادران استان یزد اظهار کرد: برگزاری جشنواره هایی مانند جشنواره علامه حلی فرصت مناسبی است تا طلاب آثار خود را در معرض رقابت قرار دهند.
مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به آمار آثار ارسالی به جشنواره بیان کرد: در سال قبل ۳۷۸ اثر به جشنواره ارسال شده بود و امسال ۸۶۵ اثر به جشنواره ارسال شده است که نسبت به سال گذشته رشد ۱۳۰ درصدی داشته است.
وی یاد آور شد: این افزایش آمار نمایانگر وجود ظرفیت های خوب و بالقوه در استان است.
دهقانی، معاون پژوهش مدیریت استان یزد نیز در این نشست اظهار کرد: امروزه با توجه به تزریق فراوان شبهات از سوی دشمن این وظیفه بیشتر احساس می شود.
وی ادامه داد: اینکه عده ای خود را برای دفع شبهات البته با نگاه عمقی و پژوهشی آماده سازند واین امر میسر نخواهد شد مگر اینکه متولیان امر در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران برنامه ها را در راستای تربیت طلاب تدوین نمایند تا پژوهشگران توانمند تربیت شوند که قادر بر پاسخگویی نیازهای اعتقادی وسوالات مختلف جامعه باشند.
معاون پژوهش مدیریت استان یزد اذعان کرد: نکته قابل توجه اینکه در حال حاضرظرفیت های بالقوه ای در مدارس علمیه وجود دارد که می توان با اتخاذ تدابیری مناسبی این ظرفیت ها را بالفعل تبدیل نمود، یکی از آن تدابیر برگزاری جشنواره ها وهمایش های از سوی نهاد های مختلف است.
وی تصریح کرد: بالیقین برگزاری جشنواره های همانند جشنواره علامه رحمه الله علیه فرصت مناسبی است تا طلاب آثار خود را در معرض رقابت بگذارند البته دبیر خانه جشنواره هم می تواند در جهت ارتقاء و کیفیت بخشی آثاراقداماتی همانند برگزاری دوره های تخصصی و نیمه تخصصی برای سطوح مختلف داشته باشد.
دهقانی افزود: متاسفانه هر سال تعداد قابل توجهی در این همایش شرکت کرده و بعد از ارزیابی و برگزاری اختتامیه کارخاص دیگری صورت نمی گیرد.
وی بیان کرد: امیدواریم با ارتقای سطح کیفی مقالات شاهددرخشش بانوان طلبه یزدی در جشنواره استانی و کشوری باشیم و بتوانیم فرهنگ پژوهش را درمیان اساتیدوطلاب مدارس علمیه حوزه های علمیه خواهران گسترش دهیم.
یادآور می شود در این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک چهارمین دوره جشنواره علامه حلی در استان امضا شد.