تاریخ: ۱۰:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
مشارکت پنج برابری خیران میبدی در طرح محسنین

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد گزارشی از مشارکت خیران میبدی در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین در شش‌ماهه نخست سال ۹۶ ارائه کرد.

به گزارش میبدما به نقل از سایت خبری کمیته امداد؛ حسین زین‌الدینی، مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره به افزایش پنج برابری مشارکت خیران در طرح محسنین، گفت: حامیان نیکوکار شهرستان میبد ۲۳۰ میلیون تومان در شش‌ماهه نخست سال جاری به ایتام و فرزندان محسنین کمک کردند.

وی بابیان اینکه «طرح اکرام ایتام» و «محسنین» ازجمله طرح‌های مشارکتی موفق و فعال کمیته امداد است، افزود: مردم نیکوکار با مشارکت در این طرح‌ها با پرداخت حداقل ماهیانه ۳۰ هزار تومان، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم و یا فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح اکرم ایتام و محسنین عهده‌دار می‌شوند.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد افزود: حامیان طرح اکرام ایتام در شش‌ماهه نخست سال ۹۶، ۱۷۸ میلیون تومان (نقد و کالا) به ایتام تحت حمایت کمک کردند که این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه ۲۳ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین حامیان طرح محسنین ۶۲ میلیون تومان در این مدت به فرزندان نیازمند غیر یتیم اهداء کردند.

زین‌الدینی گفت: هم‌اکنون ۸۵۵ حامی نیکوکار حمایت ۹۸ یتیم را در قالب طرح اکرام ایتام و ۶۱۷ حامی نیز حمایت ۱۰۰ فرزند نیازمند غیر یتیم (طرح محسنین) را در شهرستان میبد بر عهده‌دارند.

وی افزود: برخی از حامیان طرح اکرام و محسنین علاوه بر ارائه کمک‌های مادی به فرزندان تحت حمایت خود، درزمینهٔ امور مشاوره و کمک‌های فرهنگی به دانش آموزان نیز با این نهاد همکاری دارند.

شایسته ذکر است، هزار و ۵۸۸ خانوار نیازمند با جمعیت دو هزار و ۵۳۹ نفر از خدمات تک و چند خدمتی کمیته امداد شهرستان میبد استفاده می‌کنند.