تاریخ: ۶:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

به منظور ارتقاء وضعیت روحی زنان سرپرست خانوار در رویایی با مشکلات، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، تصمیم‌گیری درست و بالا بردن خودکارآمدی زنان سرپرست خانوار، دوره آموزشی مهارت‌های زندگی با هدف خودباوری و مثبت اندیشی برای زنان سرپرست خانوار میبد برگزار شد . به گزارش میبدما به نقل از ایسنا؛ «احمدی» کارشناس ارشد مشاوره و […]

به منظور ارتقاء وضعیت روحی زنان سرپرست خانوار در رویایی با مشکلات، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، تصمیم‌گیری درست و بالا بردن خودکارآمدی زنان سرپرست خانوار، دوره آموزشی مهارت‌های زندگی با هدف خودباوری و مثبت اندیشی برای زنان سرپرست خانوار میبد برگزار شد .

به گزارش میبدما به نقل از ایسنا؛ «احمدی» کارشناس ارشد مشاوره و مدرس این دوره آموزشی که با حضور ۵۵ نفر از زنان سرپرست خانوار برگزار شد، اظهار کرد: زنان سرپرست خانوار چند نقش را همزمان برعهده دارند و علاوه بر راهبری امور خانه و ایفای نقش مادری و پدری باید در تامین درآمد و حل و فصل امورات اعضای خانواده نیز نقش آفرینی کنند .

وی افزود: به سبب جایگاه اجتماعی زنان سرپرست خانوار، مشکلات آنها باید در حوزه‌های مختلف ریشه‌ای حل شود.

وی تصریح کرد: نگاه حمایتی به تنهایی به زنان سرپرست خانوار، مانع جدی در باروری توانمندی‌های آنهاست و برای خروج زنان سرپرست از چتر حمایتی باید مهارت‌آموزی در اولویت باشد .

احمدی بیان کرد: ایجاد اعتماد به نفس و خودباوری، اشتغال و مهارت‌آموزی زنان سرپرست خانوار از برنامه های اموزشی مهم حوزه زنان و خانواده اداره بهزیستی میبد است.

گفتنی است؛ در پایان نیز به کلیه شرکت ‎‌ کنندگان یک جلد کتاب با عنوان زندگی آرام اهدا شد.