آشنایی منتخبین دوره‌پنجم‌شوراها با قوانین و اختیارات‌خود

در نخستین جلسه توجیهی آموزشی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان میبد که با حضور معاون فرماندارمیبد برگزار شد؛ قوانین، وظایف و اختیارات شوراها تبین شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون فرماندارمیبد با تبریک به منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان میبد گفت: شرکت در جلسات مشترک، اعضای شوراهای اسلامی و کارگروه تطبیق مصوبات فرمانداری و مسئولین امور شهری و شوراهای استانداری، باعث تعامل هرچه بهتر و رفع ابهامات احتمالی مصوبات و تأیید آن‌ها را در پی خواهد داشت.

آقای روشن، حسابرس شهرداری‌ها در استانداری هم در این جلسه با اشاره به قوانین شهرداری و شوراها، به تشریح شرح وظایف شوراها و اختیارات و نظارت مالی و معاملاتی، اعم از هزینه، درآمد و قراردادها بر شهرداری‌ها و مؤسسات وابسته و شرکت‌های خدماتی پرداخت.

روشن در ادامه در خصوص درخواست مجوزهای شهرداری و مصوبات شورا، بر نکاتی از قبیل داشتن ردیف اعتباری، تعیین مبلغ و ذکر نام طرف و نحوه معاملات شهرداری تأکید کرد.

خسروی کارشناس حقوقی استانداری نیز با اشاره به نقش و جایگاه شوراها از منظر قوانین اعم از قانون اساسی به‌ویژه قانون خاص شوراها و آخرین تغییرات آن، سطح اختیارات و وظایف شوراها را تبیین و به تشریح برخی از مقررات و قوانین مربوط ازجمله ضوابط انتخاب شهردار، موارد ممنوعیت معاملات بستگان درجه‌یک اعضای شورا با شهرداری‌ها و حق الجلسه اعضای شورا پرداخت.


نوشتن دیدگاه

جستجو

 • آرشیو اخبار

  تیر ۱۳۹۶
  ش ی د س چ پ ج
      تیر »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031  
 • بایگانی

 • اشتراک در سایت

  فید مطالب سایت فید قسمت نظرات

  برای اطلاع از به روز رسانی ایمیل خود را وارد کنید .

  آموزش خبرنگاری

  پایگاه خبری مرحوم یحیی زاده

  پایگاه خبری نارین نیوز

  پایگاه خبری برج نیوز

  پایگاه خبری میبد خبر

  بیمارستان میبد

  پدیده کارگستر

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 شبکه مجازی میبدما. محفوظ است.
  طرح و میزبانی آرمان پردازان کویر