تاریخ: ۹:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۵

دکتر فلاح: با شناختی که از آقای رئیسی پیدا کرده ایم، و با رفتار و اخلاقی که از ایشان دیده ایم، ان شاء الله قلب های مردم ما به سمت این سید بزرگوار جذب شود.

دکتر فلاح در مراسم افتتاح ستاد مرکزی دکتر رئیسی در میبد به ایراد سخن پرداخت.

به گزارش خبرنگار میبدما؛ دکتر فلاح در این مراسم، تحلیلی بر مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری با محوریت تقوا داشت و گفت: رشته تحصیلی بنده روانشناسی می باشد و این سخنرانی و محتوای آن را چند جای دیگر نیز ارائه داده ام. این مباحث را برای تخریب دیگران نمی گوییم بلکه هدف ما این است که رئیس جمهوری بر سر کار بیاید که لایق اداره کشوری به این عظمت و بزرگی با وجود این تعداد شهید و جانباز و ایثارگر باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی یزد درباره واژه تقوا گفت: به گفته حضرت آیت الله جوادی آملی تقوا یعنی همه افعال انسان از سخن گفتن تا حرکات صورت و بدن متصل به خدا باشد و انسان آن کاری را انجام دهد که رضایت خدا را در پی داشته باشد.

IMG_4126

وی تصریح کرد: کسی که می گوید خدایا اگر خیر دنیا و آخرت خود و مردم در انتخاب من است می خواهم که قلب مردم را به من معطوف کنی و اگر خیر من و مردم در آن نیست، می خواهم از من سلب مسئولیت کنی، تقوا دارد، چیزی که نمونه آن به سختی در مسئولین ما پیدا می شود.

دکتر فلاح با اشاره به مناظره اول گفت: مطمئناً برخی کاندیداها در کنار خود روانشناس دارند، و برای گفتن و یا نگفتن و یا حتی حرکات خود از آنها کمک می گیرند، مثل آقای دهباشی که فیلم آقای روحانی را در انتخابات ۹۲ ساخته بود، و گفته بود که من این جمله ها را یادش دادم و به نوعی معذرت خواهی کرده بود.

وی با اشاره به سخنان برخی از کاندیداها گفت: به عنوان مثال، نامزدی صحبت می کند و با مشورت روانشناس خودش در مناظره از واژه “گازانبر” استفاده می کند و یا در مقابل رقیبی که سابقه نظامی دارد، وی را محکوم به برخورد سخت با مردم می کند و خودش ادعای رفتاری نرم تر با مردم را دارد، آیا این همراه با تقواست؟ استفاده از مصداق های کوچک برای تغییر رای مردم لایه های پایین جامعه با تقوا سازگاری دارد؟

دکتر فلاح با اشاره به مثالی دیگر افزود: مثلا کسی می گوید “من نگران شما هستم که گناه بیشتری نکنید”، باید گفت آیا حاضرید با گفتن همین جمله، وزیری که روز به روز به گناهش افزوده می شود را بردارید؟ کسی که همه زندگی را با تقوا طی کرده است آنجا هم می تواند با تقوا موضع گیری کند اما کسی که نتوانسته اینگونه باشد، مطمئنا برخورد مناسبی هم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: فریب دادن افراد جامعه با اخلاق انسان های با تقوا مطابقت ندارد. اگر نگران گناه نکردن دیگران بودند باید جلوی اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها و همین طور کنسرت های پرحاشیه را بگیرند، آیا این کار را کرده اند؟

فلاح تصریح کرد: می گویند “باید به دختران و پسران جوان احترام گذاشت”، به نوعی که مثلا رقیب من این را نمی خواهد و احترام نمی گذارد، و یا خلاف این را اعتقاد دارد!

IMG_4103

وی با اشاره به موضع دکتر رئیسی در مناظره گفت: ایشان رعایت تقوا را در حد عالی رعایت کرد و حتی برخی حرف ها را نگفت که بنده می خواهم آن حرفها را از طرف ایشان و در ادامه صحبت هایشان بگویم: احترام به دختر و پسر جوان این است که بگویی برای چه خلق شده اند، شرایط رسیدن به کمال و معنویت را فراهم کنید. رئیس جمهوری خوب است که تعداد بیشتری را به بهشت ببرد. ولی ایشان بر مبنای ادب حرف هایی را نزد.

روانشناس و نویسنده میبدی تصریح کرد: کسی که در مناظره می گوید “تو نتوانستی آشغال ها را جمع کنی”، یا کسی می گوید “تو کی هستی که این حرف را می زنی؟” یا می گوید “بیشترین نارضایتی از دادگستری و دادگاه است”، چطور این سخنان می تواند بر مبنای تقوا باشد؟ این حرف ها القای روانشناسان دنیاگرا است که اینگونه خط دهی می کنند، که هیچ رگه ای از تقوا در آن نیست. کسی نیست بگوید دادگستری صفر و یک است، کسی راضیست و دیگری ناراضی و این نباید کنار دیگر مسائل جامعه گذاشته شود.

دکتر فلاح با اشاره به اینکه موضوع پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد روانشناسی اسلامی را تحلیل کیفی مناظره های ریاست جمهوری ایران با محوریت تقوا قرار داده، گفت: اگر ما مقیاس الهی را مد نظر قرار دهیم و بر منبرها و کرسی دانشگاه ها اینها را به مردم بگوییم، انتخاب ها بر مبنای صحیح انجام می گیرد.

وی در انتها تصریح کرد: با شناختی که از آقای رئیسی پیدا کرده ایم، و با رفتار و اخلاقی که از ایشان دیده ایم، ان شاء الله قلب های مردم ما به سمت این سید بزرگوار جذب شود.

 

نظرات کاربران (۳)

  1. گم.ن.ا.م

    ان شالله مردم ایران اینبار در صحنه انتخابات بصیرت به خرج بدهند وشخص اصلح و انقلابی را انتخاب کنند.خدا ان شالله این سید بزرگوار را حفظ کند.

  2. بیخیال

    خدا کنه مثل احمدی نژاد نشه براتون…..بی مغزها

  3. گ.م.ن.ا.م.

    بیخیال .اولا بگو روحانی که مثل اقای احمدی نژاد نبود چه کاری برای ملت کرد.هی دروغ گفت و تخریب کرد و تهمت زد و کشور را فلج کرد.دوما اقای رییسی (حفظه ا…)با اقای احمدی نژاد مقایسه میکنید.درود خدا برا این سید انقلابی.تا کور شود هر کس نتوان دید ان شالله….