تاریخ: ۸:۲۸ :: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴

اینها نمی توانند درک کنند انقلاب برای چه بود. ته حرفشان هم این بود که آقای روحانی در مقدمه کتاب سریع القلم نوشته است: «ما اگر بخواهیم پیشرفت کنیم راهی جز هضم شدن در فرهنگ آمریکایی نداریم!»

حجت الاسلام روانبخش در پنجمین همایش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان میبد به ایراد سخنرانی پرداخت.

ایشان با اشاره به فتنه بزرگ سال ۸۸ و لزوم واکاوی و ریشه یابی آن گفت: کسانی که در جریان انقلاب بودند را در مجموع می توان به دو دسته اساسی تقسیم کرد:

کسانی که به دنبال انقلاب بودند و برای تحقق انقلاب و ارزش های آن تلاش می کردند. مانند حضرت امام که در رأس آنها بود و دیگرانی که همراهی می کردند. حتی  با نگاهی به سخنان امام می بینید این جریان راه و روشش چیست، می فرمودند: «مبدا اسلام و مقصد اسلام ست».  آیت الله مصباح تعبیری داشتند که می فرمودند: «آب و نان از دهان امام می افتاد ولی اسلام از دهانشان نمی افتاد.»

در این جریان، همیشه در راهپیمایی ها و شعارها نیز، حرفمان این بود. یکی از بندهای قطع نامه های ما همیشه همین بود که: «ما خواهان حاکمیت اسلام و اجرای احکام اسلام به صورت مو به مو هستیم.»

dsc_0071-copy

عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پزوهشی امام خمینی(ره) افزود: یک جریان متکثرِ دیگر، جریان مقابل بود که متشکل از لیبرال ها، مارکسیست ها و ملی گراها و … بود. همه در نفی اسلام مشترک بودند با اینکه مخالفت هایی با هم داشتند. اینها صریح جلوی اسلام می ایستادند و موضع می گرفتند.

ولی گروهی نیز  بودند که صراحتا جلوی اسلام نمی ایستادند، در کنار امام بودند و ماهم همین طور فکر می کردیم، به نوعی، همراهی منافقانه که همراه با فرصت طلبی بود.

روانبخش افزود: آن کسانی که همراهی می کردند و دلشان با گروه اولی بود منشا فتنه ۸۸ شدند، و  برای فهم موضوع باید اینها را واکاوی کرد. قبل از انقلاب را نمونه ای عرض می کنم؛ آقای هاشمی با واسطه آیت الله قدوسی به منزل آیت الله مصباح می رود، مقام معظم رهبری نیز به عنوان ناظر حضور دارند. هاشمی از ایشان می خواهد در جریان ضد امپریالیسم شرکت کنند. آیت الله مصباح می فرماید: «بنده در جبهه ای که مشترک با مارکسیست ها و ملی گراها و … هستند مبارزه نمی کنم». آقای هاشمی با ناراحتی و با بیان اینکه ایشان دیگر مبارزه نمی کند، آنجا را ترک کرد…

ایشان با ذکر نمونه دیگری از این مواضع و در ادامه گفت: بعد از انقلاب راه اینها از راه انقلاب جدا شد و همراه با امپریالیسم شدند. بازرگان، مسعود رجوی و … نیز از همان اول همراه با امریکا شدند. آن کسی که می خواست کنار مسعود رجوی ها و … قرار بگیرد و جبهه مشترک ضد امپریالیسم تشکیل دهد، امروز از طرفداران جدی رابطه با آمریکاست. حتی در خاطره ای نیز  می گوید: «در اواخر رفتم به سراغ امام و گفتم تا خودتان هستید مسئله رابطه با آمریکا را حل کنید، ایشان می خواست کاری کند که دیگر اجل مهلت نداد». جوری القا می کند که امام می خواست تجدید نظر کند و امروز که حضرت آقا در مقابل امریکاست اشتباه می کند…

وی با طرح سوال اینکه «چرا اینطور می شود؟» گفت: اینها که جریان ضد امپریالیسم راه می انداختند به دنبال راه انداختن جریان اسلام نبودند و نمی گفتند مبدا و مقصد اسلام است. اینها برای رسیدن به قدرت تلاش می کردند.

قاسم روانبخش با اشاره به اینکه این جریان با اصالت دادن به قدرت در هر دوره ای به جریانی گرایش دارند که مقاصدشان را تامین کند، و اینجاست که فتنه ۸۸ اتفاق می افتد، افزود: اگر می خواستیم در اول انقلاب ضد آمریکایی ترین آخوند را بشناسید، آن آخوند، موسوی خوینی ها بود. او در جریان فتح لانه جاسوسی سخنرانی کرد و در جریان عدم کفایت بنی صدر نیز با دلایل زیادی او را فاقد صلاحیت دانست و دو نکته از آن دلایل را بسیار مهم و مورد توجه دانسته است: «یکی اینکه بنی صدر، ولایت فقیه را قبول ندارد و دوم اینکه، دنبال حاکمیت خط امریکا در کشور است.»

سال ۸۸ همین آخوند بود که می گفت: «باید آنقدر جمعیت دور خانه رهبری جمع کنیم تا او را از تخت پایین بکشیم».  و جالب اینکه اگر امروز بخواهیم آمریکایی ترین آخوند را بشناسید ایشان هستند.

همین آدم بعد از رحلت امام به قم آمد و در جلسه ای گفت من ولایت فقیه را قبول ندارم. به ایشان گفتند: «چطور بود که قبلا قبول داشتید؟»، گفت: «آن روز هم قبول نداشتم ولی جرات امام را نمی کردم…»

دبیر سیاسی هفته نامه پرتو سخن در ادامه افزود: وقتی شما ریشه یابی می کنید می بینید آن آدم که همسرش دستور ریختن به خیابان ها را می دهد، دخترش در میدان فتنه حضور دارد و پسرش سر پل فتنه بین ایران و انگلیس است، و حزب کارگزارانش نقش اساسی در فتنه دارد، از آدم های اصلی فتنه است.

او در سال ۸۳ مصاحبه ای با ایسنا کرد و گفت: «من تعجب می کنم کسانی هستند که می گویند ولایت فقیه مشروعیتش به خداست، ولایت فقیه مشروعیتش به مردم است، ولایت آسمانی نیست و زمینی است». بعدها نیز بحث شورایی و دوره ای شدن رهبری را مطرح کرد. در دوران بعد انقلاب حتی با مخالفت امام، بحث قائم مقامی منتظری را ارائه کرد. چنین آدم هایی با چنین تفکری دنبال این هستند که اصلا اساس جمهوری اسلامی برداشته شود و جمهوری دموکراتیک به  جای آن گذاشته شود. شعارشان نیز در دوران فتنه ۸۸ استقلال آزادی جمهوری ایرانی و مرگ بر اصل ولایت فقیه بود .

حزب مشارکت سال ۸۳ فکر می کرد زمینه اش هست و در آن کنگره ای که برگزار کرد، بیانیه ای با این مضمون صادر کرد که: «ما خواهان براندازی جمهوری اسلامی و جانشینی جمهوری دموکراتیک هستیم». یعنی رسماً پرونده جمهوری اسلامی را ببندیم و مانند فرانسه و آمریکا و آلمان باشیم.

خودشان هم گفتند: «که فتنه رمز براندازی انقلاب بود». و این که رهبری این موضوع را فراموش نمی کنند و نمی بخشند، به خاطر اعتراضات انتخاباتی نبود بلکه به خاطر این بود که دنبال براندازی جمهوری اسلامی بودند.

dsc_0076-copy

قاسم روانبخش ادامه داد: آنچه امروز دارد اتفاق می افتد بر گرفته از همین تفکر است. تفکری که می گفت توسعه خون می خواهد و مردم مستضعف باید زیر چرخ اقتصاد له شوند، امروز هم می گوید: «کارتن خواب ها و گورخواب ها را باید عقیم کرد تا نسلشان نابود شود.»

ایشان افزود: تفکر اشرافیگری و غرب باوران را باید عقیم کرد، نه کسانی که خانه و زندگی ندارند و مجبور به کارتن خوابی و گورخوابی هستند.

روانبخش تصریح کرد: اینها نمی توانند درک کنند انقلاب برای چه بود. ته حرفشان هم این بود که آقای روحانی در مقدمه کتاب سریع القلم نوشته است: «ما اگر بخواهیم پیشرفت کنیم راهی جز هضم شدن در فرهنگ آمریکایی نداریم!»

اگر می بینید حقوق نجومی می گیرند، چون حق خود می دانند، اگر آشپزخانه قطار را به اتریشی ها می دهند و تکذیب می کنند چون غرب را باور می کنند، امتیاز بندر چابهار را به هندی ها می دهند، و جوان مملکت بیکار است، باور ندارند که می توانیم و فکر می کنند همه پیشرفت ها از مسیر غرب است.

رییس جمهور اسبق هم می گفت: «ما اگر می خواهیم پیشرفت کنیم، هم باید منش و هم خِرد غربی را بپذیریم، چون پیشرفت فقط از مسیر غرب است!»

با چنین اشخاصی براندازی را رقم زدند تا فاتحه جمهوری اسلامی را بخوانند. تا مردم شاخص های اسلامی را طلب نکنند و کار تمام شود. اینجاست که باید به مردم ایران تبریک گفت. در جایی که خواص ما ساکت، هوا غبارآلود و فضا آلوده است، اما ملت فهمید چه کند، این جریان برانداز و غربی را مچاله کرد و کنار زد…

ایشان در انتها با آرزوی اینکه در انتخابات ۹۶ ریشه های فتنه خشکانده شود، سخنانش را به پایان رساند…