تاریخ: 16:49 :: 2016/01/15

چند شب قبل، سه سارق با ورود به یک منزل مسکونی در محله یخدان میبد با بستن دست و پای یک زوج مسن میبدی به سرقت طلا و جواهرات آنان پرداختند. این سبک سرقت که توام با آزار و اذیت صاحبخانه است...

چند شب قبل، سه سارق با ورود به یک منزل مسکونی در محله یخدان میبد با بستن دست و پای یک زوج مسن میبدی به سرقت طلا و جواهرات آنان پرداختند.

به گزارش “میبدما”، این سبک سرقت که توام با آزار و اذیت صاحبخانه است، در میبد مسبوق به سابقه بوده و نظیر این اتفاق، چند قبل هم در محلات فیروزآباد و محمودآباد میبد رخ داده بود.

فرمانده نیروی انتظامی میبد در گفتگو با خبرنگار “میبدما”، ضمن تایید این خبر گفت: پلیس در حال پیگیری این پرونده است و به سرنخ‌هایی هم رسیده‌ایم.

وی افزود: تمام تلاش ما برای پیشگیری از وقوع اتفاقات جدیدی از این دست و نیز دستگیری متهمان این پرونده است و برای این منظور گشتهای غیرمحسوس خود را اضافه کرده‌ایم.

سرهنگی سید طاهر موسوی ویژگی مشترک این سرقتها را «حفاظت فیزیکی ضعیف» منازل دانست و گفت:‌ در این سرقتها اطراف خانه حفاظ مناسبی نداشته و این منازل نوعا با باغ همسایه بوده‌اند و سارقین براحتی امکان ورود به منزل داشته‌اند.

وی گفت: این سارقان، باند جدیدی هستند که در میبد فعال شده‌اند و انشالله مانند باندهای دیگر که اخیرا با تلاش نیروی انتظامی میبد از هم پاشیده شدند، این باند هم ظرف چند روز آینده شناسایی و متلاشی خواهد شد و خبر خوش آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

file_29697

همچنین معاون قضایی دادگستری میبد در گفتگو با “میبدما”، با اشاره به ماده ۶۵۲ قانون تعزیرات و مجازاتهای بازدارنده گفت: اگر سرقت، مقرون به آزار باشد یا سارق مسلح باشد به حبس از سه ماه تا ده سال و شلاق تا ۷۴ ضربه محکوم می‌شود.

حجت الاسلام قانعی افزود: اگر در جریان این سرقتها جرحی هم واقع شده باشد، علاوه بر مجازات جرح به حداکثر مجازات مذکور در این ماده محکوم می‌گردد.

وی خاطرنشان ساخت: تعدد سارقین نیز از اسباب تشدید مجازات این جرم محسوب می‌شود.

نظرات کاربران (۴)

 1. اصغر

  همین ۴شنبه شب بوده که دو تا سرقت با دزدیدن کلی اموال توی شهرک شهدا اتفاق افتاده. لطفاً سریعتر پیگیری کنید.

 2. میبدی

  این هم از تبعات سوء اتباع غیربومی شهرستان هست. مسئولین کلاهتان را بالاتر بگذارید.

 3. علی

  ترحم برپلنگ تیزدندان …

 4. akram

  حبس فایده نداره باید مثل خوک کشتشون چرا حکم امام علی رو پیاده نمیکنید؟؟؟؟؟!!!! خدا کنهدست مسولین تو کار نباشه.
  باید اعدام بشن دستشون قطع بشه نه اینکه زندونشون کنن و بعد با وثیقه و جریمه دادن ازاد بشن متاسفم واسه مسولین و مردم میبد چرا میبد باید این وضعش باشه.اگه مردم خونه به این بی پدرا اجاره ندن و فرمانداری هم حکم بده که به مهاجرین خونه و کار نده درست میشه بومی ها هم با دوست شدن با مهاجرین به کار خلاف رو اوردن.
  چرا ۴تا تحصیلکرده نمیاد تو میبد هرچی دزد و قاچاقچی و … هست سر تو میبد دراوردن بنظرتون معضل کارخانجات کاشی باعث این مهم نشده. چرا کارخانه ها غیر بومی میگیرن.
  کی جگر شیر داره به این چرا ها جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اونوقت خوشحالیم که ۴۰ درصد رشد داشتیم تو کاشی به چه قیمتی به چه قیمتی به چه قیمتی