تاریخ: ۲۳:۳۷ :: ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
حاشیه‌هایی خواندنی از مراسم یادبود مادر حاج قاسم سلیمانی +عکس

نخستین بار که حاج قاسم حسینیه را ترک کرد، برای خوشامدگویی به یک بانو بود. مادر سردار شهید مهدی زین‌الدین فرمانده لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) که برای عرض تسلیت آمده بود و لابد خیلی خاطر حاج قاسم را می‌خواست.

دلنوشته خود خطاب به حاج قاسم سلیمانی را از طریق قسمت نظرات این مطلب درج کنید.

از قبل معلوم بود که مراسم بزرگداشت مادر فرمانده نیروی قدس سپاه چه مراسم باشکوهی خواهد بود.

همه برای عرض تسلیت آمده بودند، برای همین شاید حسینیه «عاشقان ثارالله» ستاد فرماندهی کل سپاه به عنوان محل مراسم انتخاب شده بود تا ازدحام جمعیت برای دوستداران حاج قاسم مشکل ساز نشود.

مراسم طبق برنامه، ساعت ۱۶ با قرائت پیام فرمانده معظم کل قوا خطاب به سردار آغاز شد و در ادامه آن نیز پاسخ سردار که حالا خود را «کوچکترین سرباز» و نه «سرباز کوچک» می‌خواند، قرائت شد.

حاج قاسم به رسم تکریم حاضران، در ابتدای در ورودی ایستاد و سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار محمد شیرازی رییس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار جعفر اسدی معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم، سردار مرتضی قربانی مشاور رییس ستادکل نیروهای مسلح و حجت‌الاسلام علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس در کنار سردار قرار گرفتند. البته در دقایق پایانی، محسن رضایی فرمانده اسبق کل سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز به این جمع اضافه شدند.

13920623203416232_PhotoL
* شخصیت های نظامی

سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رییس ستادکل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر غلامعلی رشید جانشین ستادکل، سرداران سرلشکر محمد باقری و مصطفی ایزدی معاونان ستاد کل، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، امیر سرلشکر محمد سلیمی مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مشتضعفین، سردار علی فضلی جانشین بسیج، سردار غلامرضا محرابی، سردار محمد کاظمی، سردار قاآنی، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار احمد وحیدی وزیر سابق دفاع، سردار جباری فرمانده سپاه ولی امر، سردار مصطفی محمدنجار مشاور رییس ستاد کل، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده ناجا، حجت‌الاسلام حسین طائب رییس سازمان اطلاعات سپاه و سردار حسین همدانی نیز از جمله فرماندهان نیروهای مسلح بودند که همرزم و دوست قدیمی‌شان را در غم از دست دادن مادر، که خودش آن را «مصیبتی غیر قابل جبران» خوانده بود، تسلای خاطر دادند.

13920623203359431_PhotoLبوسه سردار سلیمانی بر پیشانی فرمانده کل سپاه

*شخصیت‌های غیرنظامی

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور سابق، محمود علوی وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات، محمدرضا عارف، وحید حقانیان، مجید نامجو وزیر سابق نیرو، محمد جعفری رییس دفتر رییس مجلس شورای اسلامی، مهدی چمران، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، محمدجواد ظریف وزیر خارجه، حمید بقایی، غلامحسین الهام، محسن رفیق‌دوست، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور، سیدعزت‌الله ضرغامی رییس سازمان صداوسیما، آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران، بیژن زنگنه وزیر نفت، علی ربیعی وزیر تعاون، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، کمال خرازی وزیر اسبق خارجه و سعید جلیلی دبیر سابق شورای امنیت عالی ملی از جمله شخصیتهای غیرنظامی حاضر در مراسم بودند.

13920623203427308_PhotoL
* شخصیت‌های خارجی

حاج قاسم را باید «فرمانده بین‌المللی» سپاه بدانیم و برای همین هم بود که شخصیت های خارجی زیادی هم برای عرض تسلیت به وی آمده بودند.

محمد نصر نماینده ویژه خالد مشعل(حماس)، سیدابراهیم امین رییس دفتر سیاسی حزب‌الله لبنان، هادی عامری وزیر حمل و نقل عراق، اسامه النجیفی رییس پارلمان عراق، شیخ جلال صغیر امام جمعه مسجد براثا، رئیس هیئت علمای لبنان، الزواوی سفیر فلسطین در تهران و عدنان حسن محمود سفیر سوریه و نماینده ویژه بشار اسد هم از کسانی بودند که برای ابراز همدردی آمده بودند اما مهمترین مقام خارجی حاضر در مراسم، دکتر رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که البته حاج قاسم هم خوب این میهمان عزیزش را تکریم کرد.

اواخر سال ۱۹۹۵ میلادی، وقتی دکتر فتحی شقاقی دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جزیره مالت به دست جوخه های ترور موساد به شهادت رسید، دکتر رمضان عبدالله جانشین او شد تا امروز رهبری یکی از مهمترین گروههای مبارز فلسطینی را برعهده داشته باشد.

13920623203412940_PhotoLرمضان عبدالله نفر وسط

* احترام ویژه سردار به سه نفر

صادق آهنگران مداح مراسم، شعری در وصف مادر فرمانده نیروی قدس سپاه خواند و بعد از آن هم قدری عزاداری و سپس سخنرانی آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان…

عکاس‌ها جلوی در ورودی و درست در مقابل فرمانده عزادار سپاه ایستاده بودند تا هیچ واکنش او را از دست ندهند و تنها کسی که می‌توانست جمع این عکاسان را متفرق کند، خود حاج قاسم بود.

فرمانده محبوب، دو بار شبستان حسینیه را ترک کرد و یک بار هم عکاسان را دنبال خود به بخش انتهایی حسینیه کشاند.

نخستین بار که حاج قاسم حسینیه را ترک کرد، برای خوشامدگویی به یک بانو بود. بانویی شاید هم سن و سال مادر خودش. مادر سردار شهید مهدی زین‌الدین فرمانده لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) که برای عرض تسلیت آمده بود و لابد خیلی خاطر حاج قاسم را می‌خواست.

بار دوم که حاج قاسم حسینیه را برای دقایقی ترک کرد، برای صحبت با فرد دیگری بود که نمی‌دانستیم کیست اما اینقدر برای سردار، عزیز بود که مجلس را برای دقایقی ترک کرد تا از طریق تلفن همراه با او صحبت کند.

اما دفعه سوم که سردار جمع جلوی در ورودی را ترک کرد، برای تشکر از دبیرکل دوست‌داشتنی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که در ردیف اول صندلی‌های انتهای حسینیه نشسته بود.

* پسر جوان پشت سر فرمانده

در میان حاضران در سالن، جوان خوش‌سیمایی بود که ارتباط عمیقی با حاج‌قاسم داشت و در طول مراسم درست پشت سر سردار ایستاده بود و گاهی بوسه‌ای بر شانه او می‌زد و هر چند دقیقه یکبار هم در گوشی باهم حرف می‌زدند و حاج قاسم گه‌گداری او را در کنار خود می‌ایستاند و به برخی فرماندهان هم معرفی‌اش می‌کرد.

هر کس او را نمی شناخت، با معرفی سردار، لبخندی بر لبانش می‌نشست و پسر جوان را بغل می‌کرد و می‌بوسید.

پنج سال قبل بود که برای اولین بار او را در تلویزیون دیده بودیم. پدرش روز ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ در محله کفرسوسه دمشق به دست تروریست‌های موساد ترور شد و شهادتش، او را از گمنامی درآورد و حالا پسر او که نام عموی شهیدش را بر وی گذاشته بودند، مانند پسر، در کنار حاج‌قاسم ایستاده بود.

او «جهاد عماد مغنیه» فرزند سردار بی‌بدیل حزب‌الله، شهید عماد مغنیه(حاج رضوان) بود.

13920623204546202_PhotoLجهاد عماد مغنیه فرزند سردار شهید عماد مغنیه پشت سر سردار سلیمانی

ارتباط جهاد با حاج قاسم چیزی فراتر از رابطه یک پسر با دوست پدرش بود و هرکس نمی دانست گمان می کرد «جهاد» پسر فرمانده است.

13920623000609_PhotoLجهاد در کنار پدر (عماد مغنیه)

مراسم به دقایق انتهایی خود می‌رسید و میهمانان یکی‌یکی از حسینیه خارج می‌شدند و بودند کسانی که هم در هنگام ورود و هم موقع خروج از فرصت، برای دیدار نزدیک با فرمانده دوست‌داشتنی جلو می‌رفتند، دستی می‌دادند، مصافحه‌ای می‌کردند و برخی هم که می‌خواستند دست سردار را ببوسند، با اکراه و ممانعت او روبرو می‌شدند.

رفتن مادر سردار تنها نشانه کوچکی بود که نشان داد پسرش چه نفوذی در دل مردم ایران دارد؛ پسری که امروز یکی از نمادهای مقاومت و دشمنی با شیطان بزرگ شناخته می‌شود.

* چند حاشیه از مسئولین

محمود احمدی نژاد در حالی قصد ترک مراسم را داشت که خبرنگاران زیادی دور او جمع شده بودند و یکی از افراد حاضر در مراسم نیز از رییس جمهور سابق درخواست کمک مالی داشت که احمدی نژاد به او گفت من پولی در جیب ندارم و سپس از غلامحسین الهام خواست اگر پولی دارد به او کمک کند.

احمدی نژاد درخصوص هجمه‌های اخیر نسبت به دولت نهم و دهم نیز گفت: اینها را رها کنید ما با آمریکا در حال جنگیم.

13920623203423939_PhotoL

* علوی وزیر اطلاعات نیز در پی برخورد یکی از محافظین مراسم با یکی از خبرنگاران که قصد سوال از وی را داشت، به آن فرد محافظ اعتراض کرد و گفت شما حق نداری به خبرنگاران دست بزنید. اینها دوستان ما هستند و سپس در حالی که از خبرنگار مذکور عذرخواهی کرد گفت این فرد جز تیم حفاظت ما نیست.

1392062320343396_PhotoL

* علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و وزیر سابق امور خارجه در هنگام ورود به حسینیه، مصافحه گرمی با سردار سلیمانی داشت و هر دو چند ثانیه نیز یکدیگر را در آغوش گرفتند.

نظرات کاربران (۳۸۶)

 1. یونس کجوری گشنیانی

  به نام خدای شهیدان مست- دلیران و گردان یزدان پرست
  درود

  بر شما خواستم اگر ممکن است راهنمایی بفرمائید در باره عکسی که رمضان عبدالله د رجلو نشسته،حاج آقایی با ایشان در حال صحبت است پشت سر ایشان سه نفر هستند.یکی عینکی که سمت چپ در حال خندیدن است یکی در سمت راست که چون بنده سرش تاس هستند ولی آنی که در وسط نشسته برایم جالب است.شما می دانید اسم ایشان چیست؟از چهره اش خوشم آمد می خواهم عکس زمینه رایانه ام باشد.سپاس گذار می شوم اگر راهنمایی فرماید.

  خداوند توفیقتان دهاد.یونس کجوری گشنیان از شهرستان سوادکوه شمالی روستای گشنیان.

 2. اصالت

  به نام خدا – از همه این بالاصطلاح تحلیل های رسانه ای ( جاسوسی !) غربی ها درباره سردار قاسم سلیمانی ! تنها بوی کینه توزی ، خباثت و خشم شدید انگلو – صهیونی ضد قاسم سلیمانی به مشام می رسد و بس !
  شکست پروژه سری مثلث صلیبی -سلفی – صهیونی در قطع بازوهای منطقه ای ولی فقیه ! با نابودی بشار اسد و نابودی حزب الله و نابودی دولت شیعه نوری المالکی و نابودی جهاد اسلامی غزه و …. MI6 خبیث و CIA پلید و MUSAD را بسیار خشمگین و عصبی و کلافه کرده است ! همان قدر عصبانی ، که پس از شکست ۳۳ روزه ! از دست شهید مظلوم حاج عماد فائز مغنیه (حاج رضوان ) خشمگین ، عصبانی و سرخورده شده بودند !! و مدام از عماد مغنیه گفتند و گفتند تا بالاخره به هر شگرد و همدستی اطلاعاتی بود ترور ش کردند و آتش کینه و خشم خود از شکست ۳۳ روزه را فرونشاندند !!
  اکنون هم داستان همان است !! دستگاههای جاسوسی اعضاء ناتو ! در خاورمیانه ! در به در دنبال سایه قاسم سلیمانی اند تا سایه اش را تو هوا بزنند !! همه جا از لبنان و سوریه تا عراق، ردپای او را می جویند ! اورا سبب همه شکست هژمونی شان می دانند ! لذا دنبال انتقام گرفتن ازاوهستند ! و این گزارش هاشان نشان اوج تمرکز فکر شان روی قاسم سلیمانی است ! همان جور که (زبانم لال )پیش از ترور حاج عماد مغنیه (حاج رضوان ) او را در گزارش ها و تحلیل ها سیبل و نشان کرده بودند !!
  از همین رو بایسته است با همه توان از جان سردار قاسم سلیمانی پاسداری نماییم و ضریب درجه حفاظت از ایشان را چه درون ایران ! چه در بیرون از ایران ! بسیار بالاتر ببریم و از حضور غیر ضروری ایشان در بیرون از کشور جلوگیری نماییم و به هیچ میزبانی ! اطمینان کامل ننماییم ! زیرا هر دوست متحد ما هم کنار خود دوست نمایانی مرموز دارد ! که به محض آگاهی از حضور قاسم سلیمانی ، گرای حضور او را به MI6 ، CIA و فلان استخبارات می رسانند و آن شیاطین هم آنی در ربودن یا به شهادت رساندن ایشان و همراهان درنگ نخواهند کرد !! در درون ایران هم مزدور غرب و وطن فروش کم نداریم ! باید با بیشترین درجه ایشان پاسداری شوند ! و در ضمن یک چنین استوانه و مغز راهبردی (سان تزو ی ایران!) و فرمانده نخبه نباید بخاطر مشغله از ضرورت کادرسازی برای آینده نظام اسلامی باز بماند ! و باید در دانشگاههای عالی دفاعی ، آزموده هایش را به آیندگان برساند !

 3. علی بیرم وند

  خاک پای سرلشگر قاسم سلیمانی هستم والسلام.

 4. محمد

  خدا حفظش کنه خیلی دوسش دارم

 5. جواد

  به امید روزی که این شهید زنده دوشادوش آقا امام زمان «عج» تمام دشمانان اسلام به ویژه آمریکا و اسرائیل و به خاک و خون بکشد……….انشاءا…

 6. مارشال

  خدا مادرشو بیامرزه که یه شیر پسری مثل حاج قاسمو تربیت کرده

 7. مهدی

  خدا مادر وهمه رفتگان این عزیزتر از جانمانان را بیامرزد/امیدوارم همیشه سالم وسلامت باشند

 8. 09121354517

  ماشااله حاجی

 9. عباس

  به نام خدا
  خداوتدا : دشمنانش را نابود! دوستانش را بیشمار ! جانش را حفظ وهدفش را جامه عمل بپوشان .آمین یا رب العالمین .

 10. یاسر

  پرچم ایران همیشه بالاست

  همه جوانان ایران در رکاب حاج قاسم هستن 

  لب تر کند داعشیان را از صفحه روزگار محو میکنیم

 11. محمد

  سردار سلیمانی دوست داریم-انشا الله خدمتت به اسلام و جامعه زیر پرچم امام علی پایدار باشه !

 12. مهدی

  به امید روزی که حاج قاسم به ارزوی خود دست یابد.نمازخواندن در کعبه به امامت ایت اله خامنه ای .امین

 13. مهدی

  به امید روزی که حاج قاسم به ارزوی خود دست یابد.نمازخواندن در کعبه

 14. یک لحظه مکث

  مدیون تو وهمرزمان شهیدت هستیم حاج قاسم عزیز

 15. جواد زارعی

  ۰۹۱۹۲۷۷۳۹۹۸ – ۰۹۱۹۵۴۲۳۹۹۸ سردار ما هم منتظر شهادتیم از خدا بخواه به ما هم سعادت بده در راه مقاومت به شهادت برسیم

 16. بذرافشان

  با سلام من فرزند شهید هستم حاج قاسم شما پدر من هستین و من با تمام وجودم برات دعا می کنم الهی همیشه زنده باشی دلمون و پشتمون بهت گرمه

 17. الهه

  خدا رحمت که مادرشونو چه شیر مردی تربیت کردن

 18. 09113535170

  تسلیت به سردارخوبیهابابت ازدست دادن مادری قهرمان پرور

 19. رحیم

  خدا مادرش را با خانوم فاطمه زهرا مشهور کند که چنین مردی چنین ابر مردی گذاشته رفته روهش شاد

 20. امیر

  من دوست دارم در رکاب همچین سرداری شهید بشم

 21. فرشادفصیحی

  حاج قاسم جان هرجاهستی نونت گرم وآبت خنک باشه…..
  حقاکه ازنسل هابیلی،حقاکه ازشجاعت علمدارکربلا سرمشق گرفتی،همه ملت ایران امنیت وآسایش خودرامدیون شما وسرداران دلاور ایران زمین هستند.شماها جان خودرادرطبق اخلاص گذاشتید وسختیهارابجان خریدید تا همه ملت ایران درامنیت وراحتی زندگی کنند.خدا روح مادرتو شادکنه که دلاوری مثل توتربیت کرده،یقینامادرمرحومت باحضرت زهرا همنشین خواهد بود….ازدوستان عزیزتقاضادارم،برای سلامتی حاج قاسم دلاور “وان یکاد”بخوانید.

 22. پیشرو خط شهدا

  خدا رو شکر چنین فرماندهانی داریم

  بی شک خون فرماندهان سابق ایران مانند آریو برزن نادر شاه در رگ این فرماندهان جریان دارد
  خدا قوت غیرت مردان

 23. علی

  نوکر حاجی هستیم

  من یکی که عاشقشم

 24. مجتبی

  حاجی خداوند رحمت کنه.روحش شاد که چنین شیردلی پروداند و رفت.
  حاجی خدا بهتون صبر بده .البته شما بزرگ هستی و عزاداری شما هم متفاوت است و همچون بزرگان.خداحفظت کنه

 25. مجید اسدی سیرچی

  با سلام – خداوند مادر این سردار قدرتمند سپاه اسلام را مورد رحمت و مغفرت خویش قرزار دهد

 26. اصغر

  خداوند حافظش باشد .
  شما را بخدا از او محافظت کنید .

 27. مهدى

  تا این حاجى رو داریم از هیچ کشورى نمیترسم

 28. سيد مهدي حسيني فرزند شهيد

  من عاشقشم عاشقشم فدایی داری حاجی

 29. سعید

  سلام حاج قاسم خدا رحمت کنه مادرتو …
  انصافا بعداز مقام معظم رهبری دومین نفری هستی که همه مسئولان ازهر حزب وجناحی قبولت دارن ورو اسمت قسم میخورن بغیر از جبهه های خارجی در داخل هم عامل وحدتی حاجی از دیدن عکسا کلی حذ کردم مخصوصا عکسی که با پسر رشید حاج عماد گرفتن…
  فان حزب الله هم الغالبون…

 30. عباس محمدي

  واقعا احساس افتخار میکنم من تاریخ زیاد خوندم ایشون مثله سردار بزرگ ایران آریوبرزن بزرگوار هسم-کاشکی بشه منم در رکابشون باشم ارزومه

 31. از نیشابور

  درود بر سردار رسید اسلام و امام زمان ونائب برحقش امام خامنه ای

 32. seyyed

  انَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَهُ أَلَّا تَخَافُوا وَ لَا تَحْزَنُوا و َأَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ

 33. شاید نوکر شهدا

  خدا حفظش کنه
  ماهم سرباز او بشیم با هم در رکاب امام زمان شر ظالمان عالم رو کم کنیم
  انشاالله

 34. سیدکرارموسوی

  به نام خدا
  باسلام وعرض تسلیت خدمت سرداررشید اسلام حاج قاسم عزیزودوست داشتنی
  خداشماروحفظ کند انشاالله سالم وتندرست باشید ماسرباز کوچک شما ومقام معظم رهبری هستیم
  به وجودشما افتخارمیکنیم.یاعلی

 35. سیدکرارموسوی

  به امیدنابودی آمریکا واسراییل ونوکرفاسق وفاسدش داعشیان کافر همه باهم یاعلی وعلی مدد میگوییم خدمت سردار عزیز حاج قاسم دوست داشتنی ما.به امید پیروزی وسربلندی شیعییان علی.یاعلی

 36. سیدکرارموسوی

  یامهدی سربازانت رادرراه مبارزه بادشمنانت پیروز گردان .آمین

 37. سیدکرارموسوی

  حاج قاسم هیچ وقت شماتنهانیستید.فرزندانت درکنارت گوش به فرمانت هستن ازشما اشاره ازما یاعلی گفتن.روحی فداک یا مولای علی (ع)

 38. رضا

  سلام
  ان شاء الله سردار یکی ار ۳۱۳ یار امام زمان(عج) است و زنده باشد تا دیدار یار

 39. محمد

  سرباز رهبره

 40. محمدحسین زارع

  سلام سردار کاش میشد چند صباحی سرباز تو باشم.
  دیر نیست ان روز که به شما بپیوندم و سیل خون وحشی های داعش به راه افتد.

 41. سجاد

  خداحفظت کندای سرداررشیداسلام ای افتخاروغرورایران زمین

 42. رضا

  سلام
  دست مریزاد می گم به افرادی مثل حاج قاسم و امثال ایشان که واقعاً ازجونشون مایه می زارن برا انقلاب و اسلام،فقط می خوام بگم حاج قاسم به فکر این رزمنده های زمان جنگ هم باشن خیلی مظلوم واقع شدن این افراد واقعاً
  دوستت دارم حاج قاسم،واقعاً مردی

 43. آناهیتا

  حاج قاسم . . . برو به داد کوبانی برس تو رو خدا

 44. بهرام

  درود بر سردار عزیر اسلام .! حاج قاسم قسم به شرافتم خیلی دوستت دارم . سردار به لیست فدایات مارم اضافه کن …… خداوندا تا ظهور حضرت بقیه الله این سردار را نگهدار …. آمین

 45. لرستان

  به نام خدا.خدا تمام مادران رو که رفتن رحمت کنه حاج قاسم خیلی دوست دارم من یه بسیجی هستم بهت حسودیم میشه وقتی میبینم توفیق نابودی این حرومزاده ها نصیبت میشه واسه ماهم دعا کن بی نصیب نشیم.بچه های لرستان خیلی دوست دارن.یا مولا علی

 46. مهدى

  من ۲۱مهدى از تهران هستم شاید زیاد ایمانم محکم نباشد ولى عاشق مولام على هستى و هروقت نام حاج قاسم را میشنوم احساس غرور میکنم.امیدوار امام زمان نگهدارش باشد. من سال ۹۰مادرم را ازدست دادم داغ مادر سنگین است حاج قاسم تسلیت

 47. سید سجاد رحمانی

  با قرائت فاتحه وعرض تسلیت خدمت سردار همیشه در نبرد ودلاور آقا.انشاالله که غم آخرتان باشد.واز خداوند متعال درجات عالی تر را برای شما خواستارم.سید سجاد رحمانی از شهر شهید پرور پاوه. 

 48. زهرا سیفی

  خداوند پشت و پناهت باشد.

 49. علی ومنصور

  سلام/یاشساسین اورگلرین دلاوری

 50. سعید

  سلام
  من حاج قاسمو زیاد نمیشناسم. ایشان رو در رسانه ها دیدم. اما خیلی خوشحالم که ایشان و هم رزمانش چنین ترس عظیمی در دل وهابی ها، آمریکا، اسرائیل و دیگر کفار انداخته. خدا حفظش کنه.

 51. احمدی

  سردار عزیر اسلام .! حاج قاسم خیلی دوستت دارم….سلام ای افتخاروغرورایران………..سلام سردار کاش میشد سرباز تو باشم………..انشاالله سالم باشید ماسرباز شما ومقام معظم رهبری هستیم………………..به امید پیروزی وسربلندی شیعییان علی.یاعلی…معلمی ازدیارغواصان دریادل زنجان………..احمدی

 52. سحر

  ماهم دوستدار فرمانده ایم ولی دوستانی که دعاکردند نمازدرکعبه پشت سرحضرت آقا برگزارشود من میدانم خودحضرت آقاوسردار خیلی آرزودارند لحظه ی اعلام ظهور حضرت مهدی همگی به امامت ایشان درمکه نماز بگزاریم وهمگی دررکاب حضرت مهدی باسفیانی ها بجنگیم

 53. نورک گلمینایی

  دروود بر سردار رشید اسلام . امیدوارم سردار همیشه در سلامت باشی و نامت و راهت همیشه پایدار

 54. ایران

  به نام خدا سردار سلیمانی سلام خسته نباشی اجرت با آقا امام حسین (ع) تا شما و امثال شما هست برادرم خیالم راحت است که رهبرم سید علی مثل مولایم علی (ع) تنها نیست خدا شما را حفظ کند .

 55. سرباز مهدی

  من خیلی به شهید احمد کاظمی ارادت داشتم و دارم و خدا رو شکرکه هنوز همرزمش یعنی سردار سلیمانی هستند.مازنان شیعه ی این سرزمین شاید نتونیم در صحنه با دشمن بجنگیم ولی انشاالله با یاری خدا بتونیم سربازان خوبی مثل سردار رو تربیت کنیم

 56. حمید رضا

  خداوند متعال بحق آیه های قرآن نگهدارت باشد آمین یارب عالمین
  امام زمان(عج)یاریت کند. ناله ها و دعاهای مردم در محرم وصفر پشتیبانت باشد بحق زهرای اطهر انشاالله

 57. علی

  ماداریم میریم کربلا زیارت به امید اول خدا بعد شما

 58. سجاد

  حاج قاسم عاشقتم

 59. حمید

  بسم رب الحسین
  سلام به شما سردار عزیز
  فقط شمارا که مایه ی سرافرازی اسلام عزیز هستید را در پناه خدا می سپارم و توجهات روز افزون وجود مقدس صاحب الزمان عج را نسبت به شما از مولا عج خواستارم.
  به امید شفاعت حسین ع و مادر پهلو شکسته ی شان.آمین
  خداقوت. یاعلی.
  خدانگهدار

 60. آیت

  سلام سردار خسته نباشید با توکل برخدا نابودی ومحو داعش وتروریستهای تکفیری در عراق وسوریه لبنان نزدیک است .

 61. طیب

  خیلی مردی به مولا خدا حفظش کنه

 62. قاسمی

  باید از جون عزیز حاجی بیشتر مراقبت بشه . مگه ما چند تا بزرگمرد مثل اون داریم.

 63. محمد

  من عاشق اینم که یه روزی بتونم در کنار حاج قاسم سلیمانی به اسلام وانقلاب خدمت کنم ولی نمیدونم چطور؟

 64. مهدی

  سردار واقعا سردار عشقی خدا مادرتونو بیامرزه که مردی مثل شما تربیت کرده

 65. محسن خیری

  اصلا دوس ندارم در بستر بمیرم دوس دارم مثل مهدی خودمان (باکری) باشم
  یاشاسین سرداری میزی 

 66. مسعود

  سردار خدا رحمت کند مادرتون را.ارزوم اینه یک روز از نزدیک زیارتت کنم سردار بی ادعا خداقوت

 67. مسعود

  حاج قاسم سلام و درود به شما خدا مادرتان را رحمت کند .نمی دانی چقد دوستت دارم خدا نگاهدارت باشد

 68. مسعود

  نه تنها مردم کرمان بلکه ایران و همه ازادگان جهان برویت دعای خیر می کنند ارزو میکنم همیشه استوار و زنده باشی ای شهید زنده

 69. جواد

  خیلی دوست دارم سردار.شما باعث افتخار مایی.

 70. نسرین

  سردار را دوست دارم و جانم فدای اسلام.

 71. عادل

  عورضن وار کیشی ! لیاقتین وار! اللاه سنی ساخلاسین

 72. خمید رضا امجدی کاشانی

  سردار عزیز سلام
  شاید من کمی شما را میشناختم تا اینکه از مبارزات شما در مقابل گروهک ها و حفظ تمامیت ارضی ایران مطلع شدم درست است است که تا به حال شما را دوست داشتم ولی از این پس به داشتن چنین سرداری در ایران افتخار کرده و از جان و دل شما را دعا میکنم که شما رزمندگان و فرماندهان هستید که ما مردم عادی در آرامش زندگی میکنیم درود بر شما و تمامی فرزندان گمنام این سرزمین نمی توانم بگویم که راهت را ادامه میدهم ولی در این عصر عاشورا دعا میکنم اگر روزی امتحان الهی برای من باشد سربلند از آن بیرون شوم . انشاا…

 73. سحر

  من باابراز ارادت به سردار عزیزمون باتوجه به عکسهای مجلس ترحیم مادربزرگوارشون که چنین گوهری روتقدیم اسلام کردن سوالی ازایشان دارم آیا ایشون هنوزهم اینطورکه درعکس مشخصه به احمدی نژاد ارادت دارن این جورکه مادرجریان عمل جراحی حضرت آقا وملاقات کنندگانشون دیدیم آقا از احمدی نژاد ناراحتن آیا سردار واقعأ ازدیدن احمدی نژاد خوشحال شدن چون من ازعکس اینطوراستنباط میکنم

 74. عباس مرادی

  سلام خدا و تمام برگزیدگان خدا به شهید زنده حاج قاسم سلیمانی 
  بخدا که حاج قاسم عشق همه جوانهای ایرانی است فدای غیرت سردار عزیز
  من که آرزو دارم یک بار فقط یک بار سردار رو از نزدیک زیارت کنم 

 75. حجت

  من نوکرشم

 76. آرش

  سردار تو از جنس کاروانیان حسینی…
  تو از جنس سرداران حسینی…
  ابوالفضل یاورت باشه پهلوان

 77. علی ایوری

  ۰۹۱۵۷۷۹۳۹۱۰ آماده ام جهت جنگ در رکاب حاج قاسم

 78. ايمان فردين

  با سلام و صد درود به ‍سردار دلاور قاسم سلیمانی همشهری خودم
  افتخار میکنم که سردار سلیمانی کرمانیست
  سردار هر موقع جان فدا خواستی خبر کن
  اولیش منم

 79. احمد

  ان الارض یرثها عبادی الصالحون

 80. عبدالرضاولدی منش

  حاج قاسم ستون نظام جمهوری همیشه اسلامی ایران است ودلگرمی مقام معظم رهبری ومسلمین واقعی جهان است.خداونداقسمت میدهم به سقای بی دست کربلاهمیشه نگهدارش باش.براسلامتی آقاامام زمان.رهبری معظم وحاج قاسم سلیمانی که مالک اشتر زمان زیبنده اومیباشدسلواتی ختم کنید.

 81. محمد شکاری قم

  درود به شرفت سرداره دوست داشتنی

 82. عشق ولایت

  حاج قاسم خداپشت وپناهت.التماس دعا

 83. مجیدافضلی

  باسلام ودرود فراوان به همشهری فوق العاده شجاع سردار اسلام مابه شماافتخارمیکنیم کاش بتوانیم اندکی رهرو شماباشیم چون کامل نمیتوانیم خداطول عمر چندصد ساله به شما بدهدهمیشه برای موفقیتت دعامیکنیم سردار

 84. ناطقي

  بنام خدا
  خدای متعال مادربزرگوار سردارعزیزاسلام را قرین رحمت وغرق درنور فرمایدوانشاالله مدام دعاگوی فرزندرشیدش باشدبیشک آن بانوی مطهره مهمان فرزندشهیدش ودرپیشگاه حضرت زهرای اطهرهستند.
  خدابحق پنج تن وبحق آن مادردلسوخته وبحق فرزندشهیدش،فرزندرشیدش سردارعزیز اسلام راازگزند حوادث زمین وزمان و فتن آن وازشراشرار وبی دینان وکیدکفار در پناه خودت محفوظ دار.آمین یارب العالمین
  واماآرزوی من اینست که حتی برای یکبارهم که شده پشت سر آن مردایمان ویقین وعمل سرداراسلام حاج قاسم سلیمانی اقتدائاًنمازبجاآورم تاشاید به برکت وجودایشان نماز ودعای من هم موردقبول حضرت حق واقع گردد وشهادت درراه خداواسلام عزیزهمچون دوبرادرشهیدم نصیب من هم گرددانشاالله

 85. هومن

  به نظرم میاد که دشمنان تا حالا دونستند که با ترور یک فرهنگ رو نمیشه از بین برداونم فرهنگ شهادت پس نگران نه اما محتاط آری 

 86. فاطمه رمضانی

  منم یه فرزند شهیدم خیلی ارزو دارم که راه شهدا رو ادامه بدم. امیدوارم بتونم با الگو گیری از حاج قاسم در سنگر علم و کار تاثیر گذار باشم. من مرگ در سکوت رو دوست ندارم.

 87. امیر نجف

  سلام حاج قاسم خیلی دوست دارم انشاءا… که همیشه سالم و سلامت باشی 
  به امید نابودی تمام مستکبرین جهان انشاءا…

 88. حمید رضا

  با سلام به بزرگ مرد ایران آنکه در عرصه مشکلات مرد عمل است وبه دنبال قدرت وشهرت نیست ایران ازاین بزرگ مردان را درتاریخ خود زیادداشته وخواهدداشت افتخارمیکنم با تمام وجود سرباز اهداف بزرگ شما بزرگ مرد باشم ازخدا سلامتی وتندرستی را برایتان خواستارم ومیدانم دشمنان توان رویارویی با مردان بزرگی مثل شمارا ندارند امیدوارم ازحسد دشمنان دوست نما مبرا وسلامت بمانید که هرچه مشکل داریم ازهمین افراد دورو وحزب باد است .

 89. حسن

  باسلام /خدایا ازعمرما کم کن به عمرحاج قاسم بیفزا / الهی آمین

 90. محمد

  بسم الله
  حسادت خوب نیست اما خداییش حسودیم شد به این بزرگ
  من نه تنها اینجا بلکه درتمام اخباری که در سایت های دیگر هم مطالعه کردم حتی یک نظر منفی از طرف نظر دهندگان در مورد ایشون ندیدم. خودم هم که اسمشون رو می شنوم ضربان قلبم بالا میره.
  خیلی محبوبیت دارند سردار عزیزمون، خدا بهشون طول عمر با عزت بدهد.
  درود بر شهید زنده سردار قاسم سلیمانی که به محبوبیتی عالم گیر دست یافته اند

 91. kheiry

  بسمک یاالله

  سلام

  خیلی نوکریم … الگوی ما شمایید .

 92. حمید

  عاشقتم حاج قاسم هر بار عکسهات رو میبینم اشکم در میاد و حس غرور میکنم

 93. حر

  سلام و دورود پروردگار بر شما حاج قاسم ، ما جوانهای این مرز و بوم آماده هستیم تا رکابت انجام وظیفه کنیم، به ما جوانها هم میدان بده سردار ، التماس دعا ، یا حق

 94. حسن

  خیلی مخلصتیم حاج قاسم عزیز.شما افتخار ایرانی ….

 95. یاسر

  تو امنیت زندگی میکنیم از چیزی خبر نداریم
  خدا حفظتون کنه حاج قاسم

 96. سعید خلیلی مقدم

  درود خدا بر حاج قاسم و همرزمان دلاورش خدا پشت و پناهتان شیران بیشه ایران

 97. حسن شجاعی فر

  باسلام ودرود به رهبر معظم انقلاب وسلام وصلوات به ارواح طیبه شهداازصدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران وشهدای غیور جنگ تحمیلی و سلام برتو ای سردار شجاع ودلیر امام زمان من سرهنگ بازنشته هستم وبه رشادت وشجاعت وایثارتا ن عشق میورزم وبخود میبالم درسرزمین زندگی میکنم شیرمردی چون شما که ترس از خدا را بر همه ترسها غالب نموده و برای امنیت و عزت این خاک پر گهر از همه چیز خود گذشته است فقط خدا را صد هزار مرتبه شکر بخاطر بودنت ……

 98. مژگان موفق

  باسلام به رهبر معظم انقلاب وسرداررشیدایشان سردارقاسم سلیمانی
  من فقط ارزوی توفیق، طول عمروسلامتی برای تمامی رزمندگان اسلام خصوصا سربازاقا امام زمان حاج اقاسلیمانی دارم به ایشان خیلی ارادت دارم وهمیشه این حقیربرای سلامتیشان دعامیکنم دختر۱۳ساله من به نام زهرانیز دوستدارحاج اقاهستندودعاگوی ایشان .ازخدامیخواهم انقدربه این عزیزعمربابرکت عنایت بفرمایدتادرکناراقاامام زمان تمام دشمنان اسلام رانابودکند.ان شاء ا..

 99. جامانده از کاروان

  سلام
  از همین جا بوسه بر پیشانی و شانه هایت میزنم و گرد و غبار نشسته بر پاهایتان را طوطیای چشم میکنم

  هیچ ندارم که تقدیر کنم جز یک کلام:
  دستگیر بی دست نگهدارتان

 100. حمید

  خدا قوت سردار

  میخواهم بروم تا انتقام از سیلی مادرم زهرا بگیرم.
  اللهم عجل لولیک الفرج

 101. اسماعیل

  سلام خدا به شما عزت و سلامتی دهد که باعث افتخار ایرانید.

 102. مهدی کریمی

  ایشان باعث افتخار مردم ایران-کرمان-بافت-گوغر هستند.(وجودشان تندرست باد)

 103. مهدی کریمی

  سردار بزرگ، شما آنقدر بزرگ منش هستید که وجودتان باعث آرامش ایرانیان و دلهره در دل دشمنان است. خداوند بزرگ حافظ شما باشد.

 104. ولی اله

  باسلام.تنها چیزی که میتونم بگم اینکه باعث غرور ما هستی

 105. سحرمنتظرلامهدی

  کاش بشه سربازت باشم آقا

 106. بنده بی مقدار خدا

  بنام خدای شهدا.
  خطاب به سیاستمداران وخبرنگاران کوچک وحقیر امریکایی واسراعیلی وانگلیسی(مکار) و…عرض کنم ما ایرانی ها وشیعیان علی را نشناحته اید وگرنه نمی گفتید هنوز همه گزینه ها روی میز هست. ما مثل نارنجکی هستیم که ضامن مان در دست امام خامنه ای می باشد.ارزوی ما تمام گزینه هاس ما در خانه های مان یک قاسم سلیمانی داریم.تا این کفتار صفتهای مثل داعشی ها تکه تکه کنیم .درضمن ما در خود نیرویی داریم که نیازی به بمب اتم نداریم.فقط دولتهایی که هیچ پشتوانه مردمی ندارند از بمب های اتم استفاده می کنندمثل بمبی که بر علیه(هیروشیما-ناکازاکی)استفاده شد.زیاد در فکر شهید کردن سرداران ما نباشید چون تساعدی زیاد می شود .انشاالله بزودی نماز به امامت اقامون (عج)

 107. علی

  بسم رب شهدا و الصدیقین
  شهادت که لایقش نیستم ولی آرزو دارم خاک پاهات بشم سردار راهش
  را بلد نیستم وگرنه فدایت میشدم خوشبحال اونهایی که نوکریت را میکنن
  راستی هروقت رفتی پیش آقا و سرورمون سلام سربازهای گهواریی که حالا
  آماده هستند را برسون بگو گوش بفرمانیم ای رهبر آزاده آماده ایم اماده

 108. انوش محمدیان

  سلام بر سردار حاج قاسم سلیمانی عزیز کسی که ما ایرانیها به داشتن چنین سرداری به خود میبالیم نه ما فقط ایرانیها بلکه تمام شیعیان جهان انشاله سایت بر سر ما ملت ایران وملتهای مظلوم به امید نابودی تمام ضالمان جهان

 109. سید مصطفی جلالی

  سلام سردار اول تسلیت میگم برای درگذشت عزیزت و واقعیتش به خودم میبالم که یک ایرانی آزاده هستم و آن این مهمتر اینکه همچون شما سردار مملکتمون هستید و آرزو دارم سرباز شما باشم

 110. حسین زاهدان

  من خاک پای
  بردارم خیلی دوستش دارم

 111. حسین زاهدان

  ایران از این سرداران زیاد دارد و ما به آنها افتخار میکنیم دوستت دارم سردار سلیمانی و سردار شمعخانی آرزویم دیدن این دو سردار است در پناه خدا باشید 

 112. مهدی کریمی

  سردار،همانگونه که مختار ابو اسحاق سقفی انتقام خون یاران و اهل بیت امام حسین(ع)را گرفت ما ایرانیان بر این باوریم که حاج قاسم ما همان مختار است و انتقام تمام مظلومان دنیا را از یزیدیان زمان خواهد گرفت. سردار سلامتی و تندرستی حق شماست تا غریبه ها خواب راحت نداشته باشند،ما بر این امیدیم.

 113. خلیل

  مالک اشترزمانه ای فدایی داری

 114. امیر

  سلام به همه سرداران ایرانی ، کسانی که الان بین ما نیستن و اونایی که الان هستن و تا هستن استوار و مقاوم باشن .دنبال مسایل حاشیه ایی نیستم که چرا در سایر کشورهای اطرافمون نیروی نظامی داریم و بودن یا نبودنش برامون مهم هست یا نه ، مهم: قاسم سلیمانی ، بابائی ، ستاری ، همت ، چمران ، دوران و خیلی از افراد دیگه هست که باعث شدن الان اینجا راحت پای کامپیوتر نشتم دارم در مورد سردار عزیز میخونم و افتخار میکنم بهش . روح عزیزان شهید والامقام شاد و عزیزانی که الان بین ما هستن آزاد .

 115. هادی

  فقط یک کلام،
  دمش گرم

 116. jhg

  قطعه شعری از استاد محمدرضا جعفری تقدیم به یار ولایت سرلشکر سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی :

  حاج قاسم السلام ای یاور مولا علی
  همچو مالک میدرخشی در اطاعت از ولی
  آفرین از این همه اخلاص و پاکی در نبرد
  یادگار با وفای لشکر مردان مرد
  کربلا داند که قاسم کیست در میدان جنگ
  عرصه را بر دشمنان دین چو شیری کرده تنگ
  گشته آمریکا ز نام قاسم و قدس و سپاه
  گیج و مبهوت و نداند این همه هست از خدا
  نام آمریکا چو اسرائیل شد ننگ تمام
  بار دیگر باز شد دستش برای خاص و عام
  گرچه بر شیطان فتاده لرزه ها از نام تو
  زین فضیلت ، کرده شیرین حقتعالی کام تو
  مرحبا ای مالک اشتر خدا همراه توست
  در تمام عرصه ها نور ولایت راه توست
  خشم آمریکا زتو یک هدیه ای از ماوراء ست
  در دفاع از رهبری جان دادن ماها بجاست
  ماجرای ظلم آمریکا دگر نابود شد
  کاخ اهریمن به فرمان الهی دود شد
  جعفری ، آمد ندا از سوی آیات خدا
  کاین همه لطف الهی هست از ذکر و دعا

 117. یاسین گمرکی

  بسم رب الشهدأوصدیقین:باعرض سلام وتسلیت وابراز همدردی محضر سرور غرور آفرین میهن اسلامی ایران سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بزرگ وافتخار آفرین خداوند مادر گرامیتان را با بی بی دو عالم بانو فاطمه زهرا(س)محشور گرداند« انشا الله » خیلی مردی  دیدنت از نزدیک آرزوی قلبی ماست (یاسین گمرکی نوجوان مغناطیسی ایران)التماس دعا***

 118. یاسین گمرکی

  بسم رب الشهدأوالصدیقین:باعرض سلام وتسلیت وابراز همدردی محضر سرور غرور آفرین میهن اسلامی ایران سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بزرگ وافتخار آفرین خداوند مادر گرامیتان را با بی بی دو عالم بانو فاطمه زهرا(س)محشور گرداند« انشا الله » خیلی مردی  دیدنت از نزدیک آرزوی قلبی ماست (یاسین گمرکی نوجوان مغناطیسی ایران)التماس دعا***

 119. امیر قصرشیرین

  سردار عزیز برای نشان دادن fزرگی شما دیگر نیازی به نامه و این مسائل نیست شرق و غرب این دنیای خاکی از دلاوری و سلحشوری شما مینویسند اگر مردم از حیرت کارشناسان نظامی غربی و شرقی تعجب میکنند به این خاطر این است که کسی دقیق از کار بزرگ شما در جبهه جنگ با تکفیری ها و داعش اطلاع دقیقی ندارد وگرنه نام معجزه ر کار شما مینهادند    شما یار امام زمان هستید 

 120. محمد

  خداوند ؛حاج خانم(مادر سردار) را رحمت کند که این چنین شیر دلاوری را پرورش داده است.

 121. ابراهیم

  سردار را بی شک یکی از یاوران مخلص رهبر و امام زمان علیه السلام می دانیم .بابی انت و امی

 122. ابوالفضل

  ما اماده جنگ با داعش هستیم روی ما ده ۷۰تادیها حساب کنید.

 123. اید

  قدر زر زرگرشناسد قدر گوهر گوهری زمین تاب تحمل گرندارد خداوندا تو حاجی را نگه دار

 124. سجاد

  سردار تا پای جان ایستاده ایم ما را جز سربازان کوچکی از سپاه اسلام بدانید اگرلیاقت سربازی سپاه اسلام را داشته باشیم.سردار خدا نگهدارتان امیدوارم همیشه سربلندباشید که ما رو در جهان سربلندکردید

 125. علی

  سلام خدا انشاء اله همیشه نگهدارت باشدتاظهوردولت یار.مایه افتخار ایران وجهان اسلام هستی .شماروبخدا بیشتر ازاومواظبت کنیدوعاجزانه وملتمسانه ازشماسردار عزیز میخواهم که بیشترمواظب خودت باش.

 126. سمیرا

  سلام.امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشید. خدا حفظتون کنه.الآن که دارم براتون نظر مینویسم بدجوری بغض دارم و از خدا میخوام که اگر بلایی برای شما هست به جون من بخوره. خدا انشاآ.. حفظتون کنه ای شهید زنده. انشاا.. تو رکاب امام زمان بجنگید. التماس دعا مرد خدا

 127. 09140742944

  با سلام.وقتی این متن زیر رو خوندم و سردار رو خوب تماشا کردم از ته دل شاد شدم….شما همه بخونید و نشانه ها رو بررسی کنید متوجه میشید.سردار ما جوونهای عاشق رو به خدمت بگیر والا خیلی وقته منتظریم.یا علی 
  امیرمؤمنان(ع) می‌فرمایند: «سفیانی و صاحبان پرچم‌های سیاه با یکدیگر روبرو می‌شوند در حالی که میان آنان جوانی(جوانمردی) از بنی‌هاشم است که در کف دست راستش، خال (خلل)است و در پیشاپیش لشکریان او، شخصی از قبیله بنی تمیم به نام شعیب بن صالح قرار دارد».
  ابن حماد، فتن، ص ۸۶.

 128. امین

  سردار قاسم سلیمانی
  یا علی!!

 129. علی همتی

  شما باعث افتخار و غرور ما هستی

 130. سپهری

      سالاری حاجی. داعش کی باشه در مقابل دلاوری شما…
  عاشقتبم حاجی.خدا مادر گلنونو بیامرزه…

 131. احمد تاج

  سلام.
  تا نیم ساعت پیش نمیشتاختمت،حالا که کارایی که انجام دادی رو فهمیدم(اونم شاید ۱% تو اینترنت نشر شده باشه) فقط میتونم بگم…
  دمت گررررررررم،خدا واسمون نگهت داره و حافظت باشه….
  به خودم میبالم که ایرانی هستم و ایران شیرهایی مثله شماها رو داره،بازم دمت گرم…

 132. علي

  فقط مقاومت تا شکست دشمن…

 133. عبداله

  سلام ودردو بر شهید زنده حاج قاسم سلیمانی
  واقعا به داشتن سردارانی چون شما غرور و افتخار میکنم و خیلی دوست دارم همرزم شهید همت و باکری و دیگر شهیدان وارسته را از نزدیک ببینم هرچند لیاقتش را ندارم
  یا علی مدد

 134. عادل

  سلام سردار

  ..خیلی نوکرتیم ایشالا سایت همیشه بالا سر خونواده و کشورمون باشه…حاج قاسم فقط لب تر کنی واست جون میدیم خیلی دست داریم…فقط لب تر کن

 135. متین

  من متین هستم و اهداف بزرگی را در پیش دارم و امید وارم که این اهدافم به سر انجام برسد ومن حاج قاسم سلیمانی را یک الگو کامل برای خودم قرار دادم

 136. رضا

  سلام مرد فک نکنم مردی عین تودیده باشم توجون بخواه این شمارهمه ب خدا تا تهش مریدتم۰۹۳۷۵۰۱۴۰۱۶

 137. محمد سپهر

  سلام هرموقع اسم سردار سلیمانی به گوشم می خوره .می افتم بیاد سرداران بزرگ ایران(سورن.آریوبرزن.و………. زین الدین.حسن تهرانی مقدم و……..)آرزومی کنم همیشه درهمه ی اوقات سلامت وپیروز باشی.هم خودت وهم
  خانواده ی محترمتون.خیلی دوست دارم از نزدیک ببینمت.خدا یارت سردار.ارزوی علو درجات برای پدر ومادرمحترمتون دربهشت وسلامتی برای خودتون وخانوادتون دارم

 138. مطهره

  بسمه تعالی

  سلام سردار ان شاءالله همیشه سالم و سلامت و موفق باشید. التماس دعا

 139. علی

  سلام و عرض ادب و ارادت به همه شیرمردان و دلاوران ایران زمین به ویژه عزیز دل همه ایرانیان، حاجی بزرگوارمان که پدر و برادر و فرزند همه ماست.
  مادرت نمرده است زیرا که همه مادران ایرانی، مادرانه چشم در راه نهادند و همچون مادر گرامیتان دعای خیر خود را بدرقه راهت نمودند.
  از خداوند متعال برای روح بزرگ مادر عزیزتان بهترین ها را در جوار برترین بانوی دو عالم آرزو می کنم.
  فدات سردار عشق

 140. فرشاد پزشکپور

  با سلام و درود به روح مادر این شیر مرد بزرگ ایران زمین و خاورمیانه .

  باعث افتخار هر ایرانی است که چنین شیری دارد که تن تمام دشمنان رو به لرزه درآورده از این راه دور به خاک پای این سردار دلاور بوسه می زنم و ملتمسانه از امام زمان می خواهم این شیر بیشه خاورمیانه رو در پناه خودش حفظ بفرماید .

 141. شهید گمنام

  خداوند والا مرتبه نگهدارت باشد حاج قاسم سلیمانی

 142. مهدیه

  خیلییییی دوسش دارم<3<3<3

 143. محمد منصوری محمدآبادی از یزد

  با سلام به روح پر فتوح معمار بزرگ انقلاب و ارزوی سلامتی و طول عمر برای رهبر عزیزمان درگذشت والده مکرم ایشان (حاج قاسم سلیمانی) را تسلیت عرض نموده و امید وارم خداوند به این دلیر مرد ایرانی قوت مضاعف عنایت بفرماید.

 144. قاسم شاه محمدی

  خدا پشت و پناهت باشه دلاور خیلی مرد ی .

 145. رضا

  دست علی پشت و پناهت ای ابروی ایران و اسلام

 146. علی

  عاااااشقتم 
  ادم نگاهش میکنه احساس ارامش میکنه
  تورو خدا مواظب خودت باش هر چند میدونم این پیام رو نمیخونی 🙁

 147. مهدی

  حاج قاسم سامرا رو فراموش نکنی بی بی نرگس دلش می شکنه …

 148. مسیحا دانش بنیان

  اؤلئک علیهم صلواتٌ من ربّهم ….

 149. روح اله

  سلام!مینویسم به این امید که بخونی.سنم کم بود نتونستم جبهه رو درک کنم اما ازاین که عمرم به روزمرگی میگذره ازخدایم شرم دارم خدا بهت عزت داده پس برام دعا کن نمیخوام مرگم …

 150. سید

  سلام حاجی من شاید لیاقت مریدیت را نداشته باشم اما درود خدا بر تو وارادتمندانت باد تو معجزه خدایی بلا یت به جانم خدا حفظت کند سردار

 151. حسین سلامی

  کاش سربازت بودم……کوچکترین سربازت

 152. رضا سهرابی

  سلام حاج قاسم…..

  یه دونه ای…خدا قوت.

  ان شاءالله در نبرد نهایی به فرماندهی شما و در کنار شما لیاقت تار و مار کردن دشمن و شهادت رو پیدا کنیم…

  یاعلی(ع)،مدد است.

 153. حامد

  حاجی راهنماییم کن میخوام بیام زیر سایت بر علیه فساد بجنگم.جونم کف دستم آماده هستم.

 154. حامد

  به خدا حاضرم جونم بدم بیاد رو عمر شما سردار.ما فقط بار گناه این مملکت رو زیاد کردیم ولی شما چی کل دنیا به شما افتخار می کنن ما که جای خود داریم.

 155. مسعود

  حاجی اماده ام در رکابت باشم

 156. محمدعلی آذرمی

  من واقعا به داشتن همچین سرداری تو نظام و حکومت افتخار میکنم
  کاری از دستم بر نمیاد اما دوست داشتم حداقل یه دفعه میدیدمش چه چای مهمونش میکردم و ازش به خاطر افتخار و امیدی که تو دل جوونهای ایرانی ایجاد کرده تشکر کنم …..
  خیلی دوستش دارم کاشکی میشد مثل اون بودم

 157. اسلام فلاحی

  عاشقتم حاج قاسم زنده باشی به نابودی امریکا

 158. مهدی فتاحی سیاه کمر

  مختارحضرت مهدی عج الله توهستی .بعدعلی تومردی حاج قاسم
  نیروخواستی بگو

 159. سیروس

  حاجی سلام
  خسته نباشی دلاور
  یادش بخیر در عملیاتها چه شوقی داشتیم
  یاد مهدی باکری،زین الدین و… بخیر حاجی پیر شدیم واقا نیامد دعا کن پا به رکاب اقا باشیم.اگر رزمنده خط نباشیم مثل حاج ماشاءالله که می توانیم نقل بدیم وبگیم ماشاءالله الله حزب الله
  عاقبت بخیر باشی حاجی من که صحبت ها مردم را در مورد شمامی بینم غم های درد ناشی از ترکش وموج وشیمیایی ها را یادم می رود.یاحق

 160. سید

  مرد بی نظیر صحنه های مردانه خدا قوت، افتخار شیعه خدا قوت. دوست داشتم خدا این توان را به من هم بدهد.انشاء الله خدا امثال شما را زیاد نماید

 161. مهدی

  انشاالله خدا حفظشون کنه ومارا از همرزمانت ایشان در جنگ با کفار قرار بده…

 162. neda

  خدا نگهدار و حافظت باشد ارزوی یک روز جنگیدن با دشمنان اسلام در رکاب شما را دارم

 163. عاشق قدسیان

  ۰۹۳۹۶۱۷۵۲۵۰این شمارمه سردار صحبتی دارم با شما-بسیجی ام.

 164. علی

  عشق است سردار دوستت دارم 

 165. هومن

  سلام مرد خدا. خدا قوت!!!!!!!!

  مادر شما قطعا آمرزیده است چراکه چنین شیر مردی را تربیت کرده است. بهشت گوارای وجود پاکشان. ژنرال ژوز داعشا به خاک بمال که دیگه نتونن به اسم اسلام اینجوری مردما قتل عام کنن…… خدا پشت و پناهت

 166. ماشااله عظیمی

  سلام  به مالک اشتر زمان٬سلام به مختار زمان٬شعار یالثارات الحسین٬یامنصور عبد رابگو وبه پشتوانه ما جوانان ایرانی وبچه شیعه های جهان وبه فرمان سیدعلی ٬شراین تکفیری وهابی ال سعود از سرمسلمین کم کن٬زنده باد شهیدزنده حاج قاسم

 167. حسین فاضلی

  سلامتی حاجی که داعشی ها با شنیدن اسمش می ترسن

 168. رسول مرتضوی

  r قاسم جان چقدر دلم برات تنگه ازدور میبوسمت . خاطرات اسطوره های ۸سال دفاع مقدس را زنده نگه میداری وهمه ماازت سپاسگزاریم . تا شماها هستید ایران اسلامی سربه عرش میساید . چی بگم که درخور بزرگی ات باشد سرداربی ادعا….. تانشستن درخاک همه حجم تو درکنج دلم جا دارد …. کربلای جبهه ها یادش بخیر …. رسول.

 169. مصطفی احمدی

  سلام به همه درباره ی حاج قاسم هیچی نمیتونم بگم جز اینکه پرچم شیعه رو تو دنیا برده بالا و واقعا شهید زنده بهترین لقبی که میشه به ایشان داد انشاءالله خدا حفظش کنه برای همه ی شیعیان دنیا یاعلی 

 170. مهران فعال

  نوکرت. خیلی جیگر داری سردار.امریکایی ها وقتی میبینن همچین جیگر دارایی ایران داره جرات ن میکنن غلطی بکنند. خداست. تو محله ما تهرانپارس همه ازت حرف میزنن و ازاین که ایرانی هستند ذوق میکنن.

 171. علیرضا

  سلام خدابرشهدای همسنگرت سردار،که مایه دلگرمی امام فقیدمان بودندوبرتوکه ازتبارآنهایی ومایه دلگرمی رهبرغریبمان هستی،امیدوارم قامت ستبرت که خواب راازچشمان دشمن ربوده است همیشه ازگزنددشمنان درامان باشد !!

 172. مهدی

  بنام حق
  با عرض سلام و احترام
  سردار ، خدا قوت .

 173. امین

  من یک معلمم افتخار میکنم که میتونم حاج قاسمو به دانش آموزانم بشناسونم ، وقتی که از رشادتای ایشون براشون میگم بچه ها با جون دل گوش میدن.

 174. عاشق ولایت

  سردار جان الحق که شیر پاک خورده ای پیروی از خط امیرالمومنین گوارای وجودتان باد.
  مرگ غیرتمندانه از زندگی با بی غیرتی گواراتر است برایمان.
  از واقعه عاشورا شیعه آماده دفاع از ارزشهای اسلام ناب است.
  وان یکاد اللذین کفروا لیذلقونک بابصارهم لما سمعوا الذکر و یقولون انه لمجنون و ما هو الا ذکر للعالمین.

 175. جوان ایرانی

  خدا قوت پهلوان واقعی دعای نصف شب مهدی زهرا(س) پشت و پناهت باد.

 176. بیتاب

  سردار آرزومه سربازت باشم وکنارت بجنگم یعنی میشه؟؟؟

 177. مهدي

  با سلام به شهدای بزرگ وسربازان امام خامنه ای
  سردار جان تا وقتی که شما واسم شمارو امریکا میشنود جرات نمیکندحتی یک قدم به ایران نزدیک شود
  امیدوارم ماهم روزی ازسربازان امام زمان(عج)بشویم انشاالله

 178. محمد

  با سلام و احترام
  خدا رحمت کند مادرتون را که شیر مردی را پرورش داده خدا قوت سردار، شما افتخار اسلامید.

 179. سرباز و بسیجی کوچک شما

  انشالله بحق امام حسین ظهور نزدیک است تا زمان ظهور بر قرار یاشی سردار

 180. فرهاد

  یادمان نرود، جهانی شدن سردار سلیمانی، تحقق واقعی اطاعت از ولی فقیه زمان حضرت آقا سیدعلی خامنه ای در بخش نظامی است. بدانید و بدانیم اگر اطاعت از این ابرمرد فقیه زمان که امروز رهبر با کفایت کشور است را اصل محوری و جدانشدنی از زندگی فردی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و همه حالات و لحظات خود بدانیم، کشور را در عالم سربلند کرده ایم و روز به روز با هم مهربانتر می شویم تا جائیکه همچون طریق الحسین امسال در مسیر تا کربلا، همه فدای هم می شویم و مهربانیها در جای جای کشور گسترده خواهد شد و سردار عزیزمان را در دریای محبت ایران غرق خواهیم کرد و عملا دانشگاهی خواهد شد که خروجی آن هزاران هزار سردار سلیمانی خواهد بود و در واقع، این همان آمادگی برای ظهور است. به نظر شما اینطور نیست؟

 181. پیام

  سلام بزرگوار.آرزو دارم در عمرم برای یکبار مالک اشتر زمان خود راببینم وبردستانش بوسه بزنم. خداوند رحمت کند مادر بزرگوارتان را که حقیر را به یاد جناب ام البنین می اندازد .بعدازمقام ولایت خودم راهمیشه پادررکابت میدانم البته اگرقابل باشیم .فالله خیرحافظا وهو الرحم الراحمین

 182. رضا قاءم پناه

  سلام بزرگوار انشاالله ه یاری خداوند متعال در تمامی مراحل زندگی همانند قبل  موفق و پیروز باشید و درسایه آقا امامم خامنه ای
   به استقبال حضرت امام عصر و زمان مشرف شوید 

 183. رضا قاءم پناه

  افتخار استان کرمان یاور رهبر معظم انقلاب اسلامی خیلی دوستت داریم

 184. رضا قاءم پناه

  خداوند متعال نگهدارت

 185. علیرضا

  سلام بر یاوران امام زمان (عج) و رهبر عزیزمان. چشم دشمنانتان کور بشه انشاالله
  به انتظار ظهور آقامون سلامتی امام زمان و رهبر عزیزمون و رزمندگان اسلام بخصوص مالک اشتر زمان حاج قاسم صلوات التماس دعا

 186. ایرانی

  ماشالله ماشالله خدا سلامتت کنه برا ی قوت قلب ملت ایران.
  سرباز سرهنگ محمد رضا جعفری بودم جند سال پیش معاون نیرو انسانی اتظامی استان کرمانشاه بودند خیلی شبیه شما بودند سردار مثل شم هم جدی و خداوکیل فعال و با حوصله بودند هیچوقت فراموشش نمیکنم و خیلی دوسش دارم همونجوری که شما رو دوست دارم به خاطر مردانگیت شاید خیلی از ادما هستن که دنیا رو بهشون بدی جرات نکنن ده دقیقه لباس شما رو بپوشن.ماشالله

 187. ایرانی

  وقتی این همه دلسوخته داری به ولله من با خوندن نوشته هاشون اشکام سرازیر شد .کیس باش مردایی مثل تو دشمن زیاد دارن خدا نگهدارت باشه

 188. قاسم

  خوشا آنان که دلشان  دریاست     خوشا آنان که مادرشان زهراست
  خوشا آنان  که قلبشان  با علیست.    خوشا آنان که حافظ عشقند
  خوشا آنان که سینه چاک حسینند.      خوشا آنان که  وفادار به رهبرم سید علی  اند

 189. م ح

  سلام و درود خدا بر سرداران سپاه اسلام

 190. حسین برومند

  خداقوت سرداربابصیرت ومدبر سپاه که ایران وجهان اسلام مدیون مجاهدتها ودلاوریهای شما می باشد. افتخار میکنم روزی فرا رسد در کنار شما باشم. ( از رزمندگان دفاع مقدس)

 191. احمد

  درود بر این سردار دلیر که حاضره جونشو فدای اسلام ، اهل بیت (ع) و مظلومین بکنه
   خدا رحمت کنه مادر این سردار عزیز و محبوب
  خیلی دوست دارم در کنار ایشون باشم – من پدر ندارم ایشونو مثل پدرم دوست دارم – خدا حافظ و نگهدارشون باشه . آمین یا رب 

 192. مصطفی سلیمانی از نیل شهر

  خدا مادرشو بیامرزه شیر مادرش حلالش خدا اینو عاقبت به خیر کنه خداخیرش بده واقعا مرد با غیرت و پر دل و جراتی است انشاالله بتونه شرّ گروه تروریستی داعش را نابود کنه خدا داعش را لعنت کنه با صاحب الزمان{عج}

 193. رابر

  لبیک یاحسین…لبیکیا خامنه ای ..درود برسردارتوانای ایرانی نه اسلامی

 194. سرباز ولایت

  سلام حاج قاسم واقعا شیری که خوردی حلالت باشه،هر وقت از تلویزیون خبری از دلاوری هایت می شنوم به خودم می بالم که در کشوری زندگی می کنم که فردی مثل شما در آن زندگی می کنید حاج قاسم حاضرم اگر خواسته باشید ولیاقت داشته باشم در هر نقطه ای از جهان پیش مرگ نظام و رهبری باشم

 195. حسن

  سلام حاجی درود بر شما خداقوت مردم خیلی شمارو دوست دارن درپناه آقا امام زمان عج

 196. میثم

  بسمه تعالی

  فرمانده سپاه قدس سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی

  سلام علیکم

  با عرض ادب از دست دادن گوهر بهشتی مادر عزیزتان را به شما تسلیت عرض میکنم.انشالله که همیشه سلامت و موفق باشید.لازم به ذکر است که اینجانب فرزند جانباز ایثارگری هستم که درخواست ملاقات باشما را دارم.امیدوارم با درخواست بنده موافقت بکنید.

 197. ارش

  السلام علیک یا عباس ابن علی علیه السلام
  با سلام خدمت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی
  از صمیم قلب به ایرانی و اسلامی بودنم میبالم وقتی رهبری به نام سید علی خامنه ای دارم که سربازانی رشید و شیر صفت همچون شما را دارد.
  تمام روزها دعای ما برای سلامتی و موفقیت شماست.
  یا علی
  خاک پای شما آرش

 198. فاطمه

  خدا پشت و پناهت سردار .به شما افتخار میکنم.

 199. محمد مددی

  و تمامی توفیقات از جانب اوست 

 200. سجاد اکبرزاده

  به نام خدا
  مسلما جایگاه مادری که صاحب چنین فرزند دلیری است در کنار حضرت زینب است روحش شاد.
  زنده باشی سردار که مایه فخر ما ایرانیها هستی به امید روزی که نماز جماعت را بعد از نابودی اسرائیل در اورشلیم بخوانیم
  انشالله

 201. دانا

  سلام سردار تسلیت به ابرا بگو باران بس خورشید به زمین خیانت کرد

 202. مهدی

  بنام خداوند بخشنده مهربان سلام بر خاج قاسم سلیمانی افتخار ایران زمین امیدوارم خداوند در همه جا پشت و پناحت باشد

 203. امیر

  با سلام و درود بر سردار و امیر قلبها و یادگار سرداران شهید دفاع مقدس مانند همت ها، باکری ها و همه و همه شهیدان انقلاب ایران من هر وقت سمای سردار بی بدیل او ایران زمین را می بینم به خود افتخار می کنم که یک ایرانی و شیعه هستم حاج قاسم ای مرد شجاع و دلیر رهبری ما ا جوانان بسیجی این مرز و بوم به تو اطمینان می دهیم که تاآخرین قطره خون ادامه دهنده راهت باشیم دوستت داریم و برایت دعا می کنیم مرحبا و رحمت خداوند متعال بر چنین مادری که بر چنین فرزندی م یبالیم ما را در غمت شریک بدان ای سردار پرفتوح اسلام خداوند نگهدارت باشد و پس از پیروزی بی شمارت شهادت لایقت باشد

 204. حیدر

  اخیراً در ورودی حرم امام حسین (ع)عکس چند نفر از بزرگان و علمای ایران و عراق همراه با عکس سردار دیدم واقعاً غرور انگیز بود آفرین بر شما

 205. حمید

  من تو این مملکت اگر بخوام جونم را واسه دو نفر بدم و اگر عاشق زیارت دو نفر باشم اون دو نفر یکیش امام خامنه ای هست و دومین فرد سردار بی بدیل حاج قاسم سلیمانی (همشهری عزیز) هست.
  خدا به هر دو نفر ایشان عمر باعزت و همراه عافیت دهد.انشالله.

 206. محمد

  خیلی دوست دارم حاج قاسم

 207. فاطمه

  من در مورد قاسم سلیمانی و شجاعت هاش شنیده بودم و خیلی ازش خوشم میومد ..ولی وقتی عکسشو دیدم خیلی بیشتر از خوشم اومد …
  اصن یه ابهت خاصی داره !

 208. محمد

  درود بر تو خداوند تا ظهور حضرت مهدی نگه ات دارد

 209. رضا

  با عرض سلام خدمت سردار وطنم حاج قاسم عرضی نیست جز آرزوی سلامتی و پیروزی سردار بر دشمنان ایران بزرگ.حضرت ابوالفضل(ع) نگهدارت موفق باشی سردار دوست داشتنی. 

 210. فاطمه

  خوش به سعادت شما سردار که دل هر مومنی با یاد شما شاد و مطمئن می شود و دل دشمنان با یاد شما به لرزه می افتد. دعا می کنم هر سه پسرم همچون شما مومن , شجاع , بابصیرت ومبارز در راه اسلام شوند.

 211. مهدی اسماعیلی از تبریز

  سلام بر ژنرال خاورمیانه سردار خیلی من میخواهم شما را زیارت کنم میدونم نمیشه ولی میخوام انتقام بجه های بی گناهو از داعش بی غیرت بگیری خواهش اگر نیرو لازم هس ما آماده هیم با اذن رهبرم از جانم میگذرم اینو هم ترکی مینویسم حاج قاسم سلیمانی سنن عاشقوم حاجی سنن اتور جانمی ور آذربایجان جانباز حاج قاسم سلیمانیدن آیرلماز یاشاسن حاج قاسم سلیمانی

 212. sarbazvelayat

  بسم رب الشهدا و الصدیقین
  سلام و درود بر بسیجی دلاور سرباز اسلام ،امام زمان عجل الله و ولایت حاج قاسم سلیمانی که به حق به فرموده رهبری شما نزد ما یک شهید زنده هستید. 
  به هنگام طلوع و غروب خورشید که آسمان رنگ خون می گیرد به یاد شهدا باشید…
  شهادت شهادت همه ی آرزومه آبرومه… شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات
  سربازولایت

 213. كامران نادرى ٠٩١٢٢٠٨٥٨٩٧

  سلام حاج اقا من به   ایرانى بودنم افتخار مى کنم در کنار شما در کل دنیا  ارزو دارم دسته شما رو به بوسم فدایی شما کامران. 

 214. حسین

  ما تا آخر آخرش هستیم خیلی چاکریم سرلشکر

 215. شهاب عاشق سلیمانی

  نوکرتم خیلی دوست دارم از وقتی اسمتو شنیدم به ایرانی بودم افتخار کردم ولی خیلی مراقب خودت باش چون دشمن تو راحت زیاده سر لشکر شجاع ^-^

 216. افشین

  ژنرال خطاب به پنتاگون : ما از این نزدیک تر هم خواهیم شد

 217. ناشناس

  سلام سردار.هیچ توقعی ازت ندارم فقط اینکه دعا کنی سربازگمنام آقا امام زمان بشم…

 218. منتظر المهدی

  سلام حاجی
  از خدا می خوام به دست شما شر همه ی دشمنان اسلام و بشریت رو از سر همه مون
  واکنه و ظهور آقا(عج) رو درک کنیم ان شاء الله

 219. امیر جواد

  سلام حاجی
  التماس دعا
  شیر مرد ایران دلاور دوست داریم

 220. محمد

  با سلام……امام زمان عج نگهدارش باشد…..

 221. مسعود قمری . کرمانشاه

  سلام بر بزرگ ایرانی … هر بژی سلیمانی … زنده باشید

 222. 09140742944

  سلام سردار.شهادت یار و همراه جوانتان جهاد عماد مغنیه را تسلیت عرض میکنم.انشالا با خونی که ریخته شد هزاران جوان دیگر به یارانتان اضافه شود.انشاالله

 223. زهرا

  سلام سردار مهربان
  خداوند شما و همه یارانتان را در پرتو اسلام حفظ کند.
  شهادت فرزند دلیر عماد مغنیه را خدمت شما تسلیت عرض میکنم. ایشاالله راهش پر رهرو باد

 224. پیشکسوت

  سردار سلام . شهادت دوست ، همراه و همرزم جوانتان برادر عزیز جهاد عماد مغنیه را خدمت جنابعالی ، سیدحسن نصرالله و هچنین حزب الله لبنان تبریک و تسلیت عرض نموده ، سلامتی رهبر معظم انقلاب ، جنابعالی و یاران باوفایش را از درگاه خداوند منان خواستارم .

 225. ناشناس

  بعضی افراد رو از روی چهره می شه تشخیص داد که زیاد توی این دنیا نمی مونن وبالاخره شهید میشن. پسر شهیدمغنیه هم همینطور…..فان حزباللّهِ هم الْغالبون

 226. شیرین

  وقتی سردار هست دلمون قرصه. برای سلامتی و طول عمر ایشون صدقه می دیم و دعا می کنیم از هر بلا و چشم زخمی برحذر باشند.

 227. امیرپویان

  خداحفظش کنه…

 228. مسلم

  سلام سردار .زمانی به کرمان جهت تحصیل رفتم منطقه نا امن بود . وشما درستش کردید ومن در امنیتی که شما بوجود اوردید درس خواندم.حال منطقه نا امن شد ،شما امنش کردید و من وزن وفرزندم زندگی خوبی را می گذرانیم . من ۳۷ سالمه وبیمار قلبیم ولی هوش واستعداد خوبی دارم .جان و هوش واستعدادم در اختیارت…. دستور بده فرمانده تا جهان را برایت زیر و رو کنم ..شاید قطر ه ای از دریای الطافت را پاسخگو باشم برادر رشیدم……….

 229. محمد از تبریز

  سلام بر حاج قاسم ، خار چشم آمریکا شیطان بزرگ

 230. حبیب

  خسته نباشی سردار.شیر مردی خدا حفظت کنه

 231. محمدکاظم سالمی پاریزی

  سرداررشیداسلام. حاج قاسم سلیمانی الحق که افتخار ی برای ایران. آیه شریفه. فتبارک الله احسن الخالقین شایسته چنین افرادی است. پاینده باشی سردار. خسته نباشی عزیز ملت ایران. 

 232. سیدحسینی

  باسلام خدمت فرمانده سرافراز اسلام جناب آقای حاج قاسم سلیمانی حفظ کم الله(خداوند حافظ تان کند) جناب حاجی خدایش همیشه برای سلامتی شما دعا می کنم . عرض دیگری ندارم

 233. سیدحسینی

  حاجی وجودت خواب و رویاهای پلید را از دشمنان اسلام گرفته و باعث دلگرمی مظلومین جهان هستی خداوند شما را برای ایران عزیز و مظلومین جهان حفظ کند

 234. مهرناز

  سردار سلیمانی عزیز و قهرمان مایه غرور ، اقتدار و افتخار ایران و ایرانی.

 235. مهرناز

  سلامتی سردار جهانی مون صلوات

 236. قفنوس

  سلام حاج قاسم بزرگوار! دستت رو می بوسم به حرمت بی دست دستگیر کربلا… اگر امر کنی حاضرم برای دفاع از حریم ولایت جان بدم.

 237. محمد

  با عرض سلام
  شیر مرد انشاالله خدا عمر طولانی با عزت بهت بده که صاف صاف هم رو زمین قدم بزنی چشم دشمنای اسلام در میافته
  خدا انشاالله حفظت کنه
  نمی توانم میزان عشق و علاقه ام را به شما روی متن و نوشته بیارم چون کلمات و جملات خیلی پایین تر از شما هستند

 238. سیدحسینی

  حاج قاسم سلام ،جا داره هر روز صبح هر ایران و ایرانی برای سلامتی شما دست به دعا ببرد .خدایا حاج قاسم سلیمانی را از گزند دشمنان محفوظ بدار(آمین یا رب العالمین)

 239. ناشناس

  با سلام 
  هوشیار باشید. بیگانگان ، دشمنان وجاسوسان بیشتد از ما مطالب را میخوانند وبه عکسها و آدرسها توجه می کنند.

 240. صواعی

  بچه های عرب زبان خوزستان  خیلی وقت بند پوتبنا رو محکم بستند  و آماده  یک اشاره رهبر هستند  

 241. راحیل

  سلام.
  من هر وقت چهره این مرد خدارومیبینم ناخودآگاه اشک از چشام سرازیر میشه خدا رحمت کنه مادرتون را که مردی همچون شما را پروراند خداروشکر میکنم که هم فامیل وهم تقریبا از نزدیکان حاج قاسم هستیم البته حاج قاسم نعمتی هستند که متعلق به همه مسلمانانند ومن فقط از ذوقم اینو میگم برادرا وخواهرای گلم تو روخدا برا سلامتی سردار بزرگ وافتخار کشورمون ذکر صلوات نذر کنید انشالله عمرشون وصل بشه به دولت امام زمان یاالله یامحمد یاعلی یافاطمه یاصاحب الزمان ادرکنی ولاتهلکنی اینو برای روسیاهی مث خودم میگم وگرنه امام زمان خودشون به خوبایی مث حاج قاسم لطف وعنایت دارن

 242. منتظر

  سلام سردار
  خداقوت
  از تو به یک اشاره…از ما به سر دویدن…
  فی امان الله

 243. فرشاد -حميد رضا

  سلام .سردار با اونکه افسر ارتش هستم .افتخار میکنم مانند سرباز در رکابت باشم .تا لحظه مرگم . چرا از بین ما ارتشیها سرباز برای خدمت زیر دستت که افتخار برای هر ایرانی هست انتخاب نمیکنی

 244. رضا کریمیان

  باسلام: سردار عزیز وزحمتکش بنده بعنوان یک بسیجی گوش به فرمان رهبر عزیزمان در رکاب شما در هر ساعت آماده هستم وامیدوارم خداوند شما را حفظ فرمایید وبه گفته رهبر گرانقدر همچنین اشخاصی حیف هستند که با مرگ طبیعی خدای ناکرده بمیرند آنان لایق شهادتند

 245. سعید رضایی - شورای شهز منجیل - استان گیلان

  سلام سردار عزیز
  خداوند شما را برای ما حفظ بکند
  تنها آرزم دیدن شما و بوسه بر دستان شماست
  ان شاالله بتونم به آرزوم برسم

 246. محمد مهدی

  سلام
  خداحفظتان کند ان شالله.
  سرباز هستم، آماده خدمت، نه به شخض شما!
  به وطنم، مردمم، دینم و رهبرم و هرکس که در خدمت این سه باشد چون شما.
  یاحق

 247. میثم

  خداوند مادر این بزرگمرد رو غرق در رحمت و با حضرت زهرا همنشین کند انشالاه
  سردار بزرگ خوبی ها

 248. رسول

  تنها دستی که حتی وقتی از دنیا کوتاه شود باز بلندترین دستهاست دست مادر است
  انشائ اله دعای همه مادران این سرزمین بدرقه راهت سردار-

  کاش روزی بتوانم شما را از نزدیک ببینم این یک آرزو هست

 249. حسین هاشمی

  سردار آرزوم اینه بعد از اینکه سربازت شدم در راه وطنم جون ناقابلم رو تقدیم رهبرم کنم.به روح امام قسم از وقتی که بیاد دارم آرزوی شهادت داشتم تا به الان که بیست و چهار سال سن دارم.خدایا کمکم کن به داییم شهید هلتی ملحق شم اگر لیاقت داشتم….. خدا نگهدارت سردار ایثار.

 250. علی

  سردار عزیز آرزوی ما این است برای اسلام و قرآن در راه امام خامنه ای و در رکاب شما به شهادت برسیم خدا حافظ شما سردار قلب ها

 251. حسینی

  همه عاشق رهبرند اما رهبر عاشق توست خدا بوسیله تو دشمنان را نابود می کند منتظر روزی هستیم فرماندهی لشکر امام زمان را به دست بگیری 

 252. مهدیه

  دعای مادر بدرقه راهتون باشه.

  خداوند حافظتون باشه برای ایران و ایرانی

 253. محمود

  باسلام وخسته نباشید به سردارعزیز می خوام به سردار بگم حاظرم درعراق کفش جفت کنش بشم

 254. جوادپورغفار

  سردار خاک پای شما هستم شما افتخار شیعه هستید بدون شک و تردید نام پرآوازه شما برگ زرینی از کتاب وزین انقلاب و ولایت فقیه است خداوند شما را به حرمت سقای دشت نینوا حفظ کند نوکرتم سردار دستت را می بوسم ای سردار عشق

 255. عاشق بیراهه رو

  کارتون درسته حاجی برا ما هم دعا کن؟
  سلامتی این سردار امام زمان وامام زمان(عج) صلوات
  التماس دعا

 256. دانیال

  سلام
  خدا به ابروی امام حسین ع حضرت اقا و خدمتگذاران به اسلام و مسلمین من جمله حاج قاسم عزیز رو حفظ کنه و طول عمر و سلامتی بهشون بده انشاءا… اخر عاقبتشون هم شهادت در راه خدا باشه انشاءا… .

 257. مهیار

  ای ول دارید سردار

 258. امیرعلی میبدی

  سلام سردار.ای کاش یکی از محافظاتون بودم.خداقوت….

 259. امیرعلی میبدی

  سلام سردار.خداقوت.یعنی میشه از محافظاتون بشم…؟

 260. شهر سوخته

  روحش شاد و یادش گرامی.

 261. الهام

  با سلام و خسته نباشید من به نوبه خودم اینو به حاج
  آقا سلیمانی میگویم
  مرحبا به شما دست مریضا
  به شما به امید آن روز که همه داعشیان را نابود کنید و به امید آن روز که امام زمان شما را برای
  سربازی حکومت اسلام انتخاب کند اللهم صل علی محمد و آل محمد
  من برای شما از خداوند منان سلامتی و نیروی محکم الهی را خواستارم

 262. سالاری

  سلام سردار از خداوند منان میخواهم شمارا در رده سیصد و سیزده فرمانده مهدی فاطمه عج قرار دهد و ارزویم این است فرزندم در اینده شما را الگوی خود قراردهد در پناه  لطف پروردگار و دعای اقا یمان صاحب الزمان سلامت و سرافراز باشید

 263. amir

  به نام خدا

  سردار رشید و گران قدر به ارزوی روزی که همه ی ما زیر پرچم عزیزمان بتوانیم به دشمنانمان از جمله استکبار غالب شویم و بتوانیم پرچم و نماد حضرت حق را در سرتاسر جهان برافراشته گردانیم امیدوارم هرکجا که هستید سالم و سلامت باشید و برایتان ارزوی موفقیت دارم نوجوان ۱۵ ساله امیر حسین

 264. علیرضا

  سلام سردار
  هرچند نمیدانم کجایی و راستش رابخواهی میدانم که نباید بدانم اما اینرا خوب میدانم که دلم و دلهایمان جایت را خوب میدانند و درست همانجا که تو ایستاده یا نشسته ای به دعایت برخاسته اند
  و بهتر بگویم دلهای ماست که کفشهایت را تحمل میکند بر چشمهایمان
  خدا نگهدارت باد مالک حیدر

 265. سید امیر

  سلام حاج قاسم، به خداوندی خدا دوستت دارم، خداوند شما را با آقامون امام حسین علیه السلام محشور بفرماید. خدا پشت پناه شما و همرزمان دلیرتان باشه انشااله.

 266. بابک دهقانی فیروزابادی

  سلام بر سردار سلیمانی
  بازمیگوییم این کشور به غیور مردان باتدبیری چون شما افتخار میکند .با وجود شماست که مردمان این مملکت به راحتی وامنیت زندگی میکنند ومطمئن هستند که دشمن حتی به ذهنش هم نمیتواند قدم نهادن در این سرزمین راراه دهد .سایه الله برسرت وسایه ات برسر این مرزوبوم باد.

 267. الهام

  دوباره سلام به همه
  من فقط مزاحم شدم از همه التماس دعا کنم تو رو خدا وقتی برای حاج آقا دعا میکنین برای منم دعا کنین نامزدم بیکار هست و به شمادت موندم شما رو به امام زمان دعا کنین

 268. سیدمحمدرضا

  با سلام و ارادت به سردار سلحشور حاج قاسم سلیمانی از خداوند منان طلب سلامتی و سرور برای حضرتعالی دارم .کاش مثل شما زیاد بود .
  التماس دعا سید محمدرضا خیابانی

 269. 09162796876

  پیغام من به سردار قاسم سلیمانی:
  من آماده ام که جزء یکی از سرباز های شما بشوم و جانم رو فدای دین کشور و رهبرم بکنم،

 270. میلاد

  با سلام .خدا حفظش  کنه این مرد بزرگ رو من خیلی دوستش دارم.خدا همیشه نگهدارش باشه.با تشکر.

 271. بسیجی پاسدار امید محمودی

  انشاالله ماهم شایسته ادامه راه سرداران سرافرازی همچون جنابعالی را داشته باشیم

 272. بسیجی امید از مشکین شهر استان اردبیل

  ما آماده ایم حاج قاسم فقط شما فرمان صادرکنید

 273. محمد

  با سلام به سردار.سردار من تک پسر خانواده هستم آیا برای من لازم است بیایم مدافع حرم مادرم و تمام دار و ندارم حضرت زینب شوم.

 274. منیژه

  خدا نگهدارت حاج قاسم من و شوهرم عاشق شما هستم من برای سلامتی شما همیشه صلوات می فرستم

 275. محمدعلی

  به امید روزی که این توفیق رو داشته باشم با حاج قاسم در جبهه های حق علیه باطل دوشادوش با دشمنان اسلام و کفار بجنگم.

 276. پویا ودایع

  درود 
  حاج قاسم سلیمانی 
  می خواهم اولین کسی  باشم که تولد شما رو تبریک می گویم .. من کراوات می زنم …من امروزیم … من با شما خیلی فرق دارم …… شما اندازه سنمن تجربه دارید … اما من هیچ موقع کسی رو که برای وطنم بجنگه فراموش نمی کنم …حاج قاسم سلیمانی تولدت مبارک ارزو می کنم به هیچ ارزوی زندگیت نرسی امیدوارم به لیاقتت برسی چون می دونم لیاقت شما بیشتر از ارزوهای شماست. من پز شما رو به افراد خارجی می دهم ….
  من امروز می خواهم نامه به شما در سایتم بنویسم ، شاید ادای دینی باشد به یک سرباز واقعی 
  ….. دست بوسم که بوسیدن دست  شما ارزش دارد….. ..خسته نباشید 

 277. محمد

  سلام سردار ، از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن .

 278. محسن پوررضا

  نامه ی سردار قاسم سلیمانی به دوستان و دشمنان:
  اول بنام خداوند جان افرین  
  بنده فدای رحمتت ای رب العالمین   
  دوم سلام به محضر صاحب الزمان
  هستیم ما نوکرتان در هر مکان و زمان
  سوم سلام به رهبر عزیزمان اقایمان 
  بر جانشین بحق مولایمان
  چارم سلام به هر فرد مسلمانی
  نام منه حقیربوود قاسم.سلیمانی
  بعد از سلام خدمت عزیزانم
  با عرض  پیامی خدمت دوستانم  
  در بین عراق و شام ما مستیم 
  چون در  بین الحرمین دیگری ما هستیم    
  با یاد خداو همت جند الله 
  با ذکر علی  و حضرت ثارلله
  همواره مدافع حرم میمانیم
  از کرببلا تا دمشق یا حسین میخوانیم
  هر  روز کشیم دائشیان را 
  هم نسل یزید.امویـان را
  یک روز نگردد صبحمان شب 
  مگر انکه کشیم دائشی بی شک  
  دعا همه تان پشت سر ما
  که اسوده بخوابید و راحت بمانید
  که ایران به امید مدد یار 
  به صاحب برسد فرش شویم در مسیر قدم او
  به جان خود صاحب همانا تا نظر  کردیم 
  زجان خود در این ره ما گذر  کردیم
  در سنگر دفاع از ارمان و دینمان
  گشتند شهید هزارن لاله ی عزیزمان
  با فضل و عنایت خدای رحمان * 
  هستیم در صحنه ی نبرد با خوکان
  انقدر بکشیم ما این نجستان را
  تا پاک کنیم اززمین نسل این پستان را
  اینها همه  مثله جوجه ای لرزانند 
  از اسم سپاه قدس ما ترسانند
  اینان حرامیند ز نسل پست یزیدند 
  با ترس جنگ .خون اسیر را بریزند
  در پیه حملات شدید بر این حرامیان
  تکه تکه گردند اهل مشرک اهل دائشیان
  بار دگر پیام میدهم به کثیفان اهل نار
  قبل از برفتن به زیر چوبه ی دار  
  روزهای اخر عمر پلیدتان سر امده
  بوی  خوش بهار نوگل زهرا  در امده
  بعد از حلب و تکریت و سامرا 
  بعدر از عراق وسوریه  یا که در افریقا
  بعد از شما نوبت بعدی در صف است
  مقصد به اذن رهبرمان بیت المقدس است
  بعد از ظهور منتقم یاس مصطفی
  بعد از هلاکت ال سعود بی حیا
  بعد از تمام شدن هر چه حاربی
  بعد از به درک واصل شدنه کله ناصبی
  بعد از بریدن گلویتان به دم تیغ مرتضی 
  بعد از گرفتن فدک ان باغ با صفا
  انوقت میشود گفت که بقیع دیدنی شده
  در و دیوار  مدینه بوئیدنی شده
  و امروز شما اهل وهب خوب بدانید
  و همانا که حتما شما منتظرمان بمانید
  که روزی برسد خود ببینید که نمازی  
  لب ایوان بقیع ما بخوانیم چه نمازی  شود ان روز
  ولی امروز هم اکنون شما در کف دستید
  اگر حکم مرا گر بدهد رهبر من 
  همتان اهل زیانین و خود هیچ ندانین
  که با خود چه کردید و نکردید
   شاعر:محسن پوررضا

 279. نقی

  حاج آقا سلیمانی از سرمایه های ملی هستند و حفظ جان آنها از وج انشاابات است.مسال 

 280. آریایی

  خسته نباشی دلاور خدا قوت پهلوان

 281. بيژن از آبيك

  سلام سردار اسلام،خسته نباشید،لطفاً به آمار سرباز هایتان یک نفر اضافه بفرمایید ؛آقا اشاره بفرمایید فورى آماده ى  خدمت و شهادتم.(الله اکبر،یا فاطمه،یا حسین)

 282. بيژن از آبيك

  یا امام حسین (ع)  یعنى میشه به سردارى سردار قاسمى سرباز اسلام باشم؟کل یوم عاشورا کل ارض کربلا .انشاالله .٠٩١٢٠٢٣۶٣۴٠

 283. سحر

  سلام سردار.همیشه تو رویاهام یه سرباز بودم که کنار امام زمان می جنگه اما حالا که به خودم اومدم می بینم افسار نفسم رها شره…ایشون مطمعنا شمارو خیلی دوست دارن خوش به حالتون…

 284. مهدی

  به مولا چاکرتم سردار خدا نگهدارت باشه شیرمرد ،ادم باید لیاقت داشته باشه تابه همچین درجاتی برسه لطف خدا شامل حال همه ما بشه انشا الله هر وقت اسم حاج قاسم رو میشنوم احساس غرور میکنم .

 285. اسماعیل

  سلام سردار.همرزم شهیدان همت وخرازی.خدا والده گرامیتان را رحمت کند.خداوند شما رو از شر دشمنان حفظ کند.ا تا اخر ایستاده ایم منتظر دستور مقام معظم رهبری هستیم تا پشت سر شما شر اراذل واوباش را برای همیشه کم کنیم.به امید پیروزی نهایی.خدا باماست چون حق با ماست

 286. اکبر

  سلام برسردار آریو برزن – سلام برسردار باکری- سلام بر سردارآبشناسان – سلام بر سردار همت -سلام بر اردستانیها – کشوری ها – افراسیابی ها – صیاد شیرازی ها -روشن ها …….و سلام بر سردار قاسم سلیمانی کسی که قوت قلب ایرانیهاست .درود بر سرداری که گردن کشان دنیا ( آمریکا…) از او می ترسند.سردار خدا قوت هرچند شهادت افتخار است و شهادت در راه دین محمد و ایران برازنده شما و لیکن آرزو دارم سالهای سال زنده باشی و مایه غرور ما ایرانی ها در دنیا.ایران به تو می نازد…….

 287. حسن نخعی

  افتخار میکنم که هم استانی سردار هستم .عاشقشم .میخام در رکابشون باشم و جونم رو فدای هدفشون کنم۰۹۱۳۷۰۵۲۹۸۴

 288. فاطمه

  آفرین حاجی…خیلی آقایی

 289. رضا

  شیر مرد ایران تولدت مبارک خسته نباشی دلاور شیرت حلال دوستت داریم

 290. حاجی

  دردهریگانه ای

 291. حیدری

  حاجی سلیمانی آرزومه مثل توسوم وببینمت درپناه حق

 292. محمد جواد

  حاج قاسم ما همه دوست داریم .تو اسطوره ما و فرزندان ما هستی و خواهی بود

 293. قاسم

  سلام خدا قوت حاجی از خدا میخواهم پاداش و اجر سلحشوری هایتان این باشد که به آرزویت برسی ونماز  را پشت سر مولایمان در مدینه بخوانی. انشاالله

 294. مهران ضیغمی

  سردارشجاع اسلام دوست داریم

 295. مهران ضیغمی

  سردار اسلام سردار ولایت جانم فدایت باعث افتخاری دوست داشتم ببینمت ارزوی من این است که از نزدیک ببینمت بهشت جای ولایت وشما باد آینده نگری ولایت مانند معجزه می ماند پس با ولایتم وعلی زمان را مانند سما تنها نمی گذارم

 296. مهدی دمیرچی

  همه مادران وطن ، مادر سردارن. دوست دارم در رکابش باشم.

 297. حامد

  ۰۹۱۴۹۲۱۵۸۰۹حاجی سلام و خسته نباشید.ارزو دارم در رکابت برای کشورم بجنگم.اگه لایق میدونی منو در یاب

 298. مجید

  با سلام وادب واحترام به شما سردار دلسوز اسلام انشالله هر کجا هستید شهید حاج قاسم میرحسینی یار ویاور شما باشد خدانگهدار

 299. حمید

  با سلام و خدا قوت خدمت سردار عزیز.میگن خدا بخواد به یکی عزت بده هیچکس جلودارش نیست شما واژه انسانیت رو معنی کردی انشالله خدا همیشه شما رو و سربازان بی مدعای اسلام رو حفظ کنه.یا علی

 300. مهشید

  یه ایران یه حاج قاسم … شیر ایرانی به وجودت میبالیم انشالله  در پناه حق و دعای مردم سالم و سربلند باشید. آرزویم اینست روزی بتوانم بعنوان سرباز ی حقیر به شما خدمت  میکردم ….

 301. صابر

  سلام حاج قاسم ای افتخار ایران زمین ای ابر مرد خاورمیانه دست خدا به همراه ما دعایت می کنیم ای معجزه زمان خیلی عاشقتم عزیز دلم

 302. صابر

  تو رستم زمانه ای بزن این کفر بی دین ها را تو عباس حسینی بزن گردن این داعشی های وحشی را

 303. طالب میری از میاندواب

  سردار عشق و رزمنده دلاور اسلام
  تو را به خدا مواظب خودت باش ما نگرانتیم و می خواهیم در رکاب تو در جنگ شرکت کنیم .

 304. کوروش ذاکری

  سردار رشید ایران خیلی دوستون داریم و به شما افتخار میکنیم 
  روح مادر گرامیتون شاد باشه انشاالله که چون شما دلاور و شیر مردی تقدیم ایران نمود 
  آرزویم سلامتی ، موفقییت  برای شما و افتخارم توفیق و لیاقت سربازی در کنار شما برای میهنم است 
  در امان خدا باشید سردار سلیمانی عزیز

 305. ناشناس

  سلام باباقاسم.خیلی دلم میخواست جای رضارو پرکنم واست اما قسمت نشد….ناچارتسلیم شدم.

 306. ساملن

  آن سفر کرده که صد قافله  دل همره اوست
  هرکجا هست خدایا بسلامت دارش

 307. مصطفی

  بسم رب اشهدا بنظر من حاج قاسم اون چیزی که از ما میخواد اینه که درسمون در حد عالی بخونیم تا بتوینیم تفکر حق گرا اول تو جامعه خودمون بعد در جهان گسترش دهیم بنظر من الان تفکر حق گرا در ایران حاکم نیست چون فتنه گرا بر ان حاکم هستند باید عهد ببندیم اوال شهدا رو خوب بشناسیم بعد مثل اونا عمل کنیم بعد تا نابودی ظلم تا اخرین قطره خون بجنگیم حالا حاج قاسم جنگ نظامی داره ما جنگ علمی به قول شهید زین الدین بسیجی باید اچار فرانسه باشه هر جا میزارنش بهترین باشه لبیک یا حسن لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسن باقری منتظر نظراتتون درباره صحبتم هستم؟

 308. احمد

  سردار بدون شرح

 309. شروین افراسیابی

  افتخار میکنیم به داشتن اینچنین بزرگ مردانی به قول رهبر عزیزمان شهیدان زنده.خدایا پاسدار این شهیدان زنده باش

 310. شروین افراسیابی

  حاجی خیلی دوست دارم در رکابت علیه نجسان تاریخ باشم.افسوس

 311. كريم

  من که تازه شناختمش عکسش صفحه اول همراهمه خدا حفظش کنه

 312. غفار باقرزاده (هشترودی)

  سلام بر تو ای مالک اشترِ علی زمان

  درود بر تو ای سپهسالار ولی امرمان

  تو ای پرچمدار لایق مبارزه با استکبار جهانی

  تو ای جانباز جان بر کف، حاج قاسم سلیمانی

  تو سردار بی بدیل و رشید ایران اسلامی

  در مکتب حسین (ع)، ثابت قدمی و پیرغلامی

  در راه حقّی و در هر گامی

  یادآور سربازان گمنامی

  تیغ برّان اسلامی و غیورمرد ایرانی

  خاری به چشم دشمنان و بدخواهانی

  تو منتظر واقعی صاحب الزّمانی

  الهی که تا ظهورش، زنده بمانی

 313. علی

  با سلام وخدا قوت سردار ایرانی اگر قابل بدونی یکی از سربازتون بشم و دعا من این که در بناه اقا صاحب الزمان باشی

 314. حسین جعفری جانباز جنگ

  بنام خداوند حکیم ویکتا

  . حاجی سلام . خدا قوت . با وضوء وارد شوید .

 315. ابراهیم قلی زاده

  سلام سردار.چگونه میشه شمارو دید؟چگونه میشه کنار شما جنگید؟ممنون میشم جواب بدین.خداوند نگهدار شما و تمامی سربازان اسلام.

 316. علیرضا کیارسی بختیاری

  برای من سردار یعنی عزت ایرانی نه حاجی بهت میگم نه هیچ لفظ دیگه بنظرم سردار زیبنده ترین لقبیه ک میتونم بهت بگم ،،تو وارث کورش واردشیری،، تو تخته جمشیدی و بردشیری
  تو هم ایرانی هم اسلام ،، خیلی دوستت دارم و برای پیروزی های بیشتر وسلامتیت همیشه دعا میکنم

 317. ابراهیم قلی زاده

  سلامی دوباره .انشا الله که حال شما خوب باشد.جواب من راندادید گفتم بیام دوباره سوال کنم.چگونه میشه شمارو دید؟؟چگونه میشه کنار شما جنگید؟

 318. ابراهيم يعقوبي

  خدارحمت کنه مادر اینجور فردی که انقد دوست داشتنیه

 319. سیدقاسم قدمگاهی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  قابل توجه دوستان گرامی اصلاح طلب به خصوص خوانندگان مقاله جناب تقی رحمانی
  جناب رحمانی در مقاله خود دکتر خرازی را به دلیل گفتن خاطره ای از سردار سلیمانی به باد انتقاد و سپاه را بدلیل سیاست های کلی خود متهم نمودند. پس بنده حقیر چند جمله ای که در ذهن داشتم را برای شما دوستان مینویسم.
  دوستان گرام اولا بحث جناب خرازی یک خاطره ی شخصی بوده نه ارائه برنامه ها وبررسی راهبرد سپاه , پس لازم به ذکراست که سیاست های کلی سپاه ربطی به خاطرات اشخاص ندارد. دوما سیاست های سپاه وحاکمیت منطقه ی حساس خاورمیانه رو به جنگ نکشیده نگاه کردن به موضوعات از دهه ی شصت تا به امروز این رو مشخص میکنه بلکه بعد از پیروزی انقلاب نظام های منطقه و به خصوص حکومت های عربی در پی تخریب چهره شیعیان بوده تا با سیاه نمایی انقلاب ایران موضوع ایران حراسی را پیش ببرند که متاسفانه در این موضوع بسیار پیروز شدند البته تا دوسال قبل و مهمتر از همه این است که جناب رحمانی اگر نگاه واقع بینانه به موضوعات حاکمیت صدام عربستان و کشورهای منطقه داشته باشند کاملا متوجه میشوند که سوریه ,فلسطین و لبنان و دیگر مناطق مورد مناقشه در سالهای گذشته خط مقدم دفاع ایران و البته شیعیان بوده است چرا که اگر در آن مناطق دست به دفاع از مواضع مسلمانان وشعیان نمیزدند اینک پشت مرز های ایران ما باید با تکفیری های داعش مبارزه میکردیم و هیچ آرامشی برای قلم به دستانی همچون رحمانی وامثالهم وجود نداشت . پس به جای سفسته بازی و مقاله های آب دوغ خیاری به واقعیت با عینک واقعیت نگاه کنیم نه عینک جناحی که متاسفانه بعضی دوستان جناح خود رو احتمالا گم کرده که فرق دوست و دشمن را نمیشناسند. سوما جناب رحمانی تحقیق بیشتری نیاز دارند تا بدانند مقصر کشته شدن ۲۵۰هزار انسان در سوریه چه کسانی هستند ویا اگر تصمیم بزرگان دینی همچون آیت ایت الله سیستانی و .. نبود بجای مناطقی در عراق اینک شاهد تصرف وحشیانه تمام عراق بلکه هجوم به سمت ایران توسط داعش بودیم ویا اگر امثال قاسم سلیمانی ها نبودند امروز شاهد چه فاجعه هایی در ایران بودیم.
  بی شک هیچ یک از اصلاح طلبان واقعی طرفدار افراطی گری در هیچ جای ایران و یا ارگان دولتی نظامی نیستند ولی فکر نمیکنم که اصلاح طلبان واقعی نیز مایل باشند که مشکلات از مناطق به مرز های ایران کشیده شده تا خودمان با پوست و گوشت خود خطر را احساس کنیم پس کمی منصفانه که نگاه کنیم حرکات مفید بسیاری در دفاع خارج از کشور و مرزها وجود دارد البته دوستان حق دارند چرا که شاید بسیاری حتی مرزهای ایران را از نزدیک ملاحظه نکرده اند چه برسد به درگیری های مرزی و جنگ های چریکی که خود نیاز به تامل بیشتری از سوی دوستان دست به قلم را میطلبد. پس بهتر است کمی بجای بررسی دلایل شکست شیعیان واهل سنت درمنطقه به فکر دلایل احتمالی شکست های پیش رو برای اصلاح طلبان که عناصری همچون تفرقه افکنی و اتهام زنی بعضی دوستان به وجود می آورند فکر چاره ای کرد.

  سیدقاسم قدمگاهی ۱۱/۰۱/۱۳۹۴

 320. سجاد

  به نام خدا با عرض تسلیت خدمت مرد یک روزگار مرد عمل نه مرد حرف مثل بعضیا. ارزویی سلامتی دارم براتون حاجی ولی خیلی دوس دارم تو رکابتون باشم هیچ هدفی تو زندگیم ندارم هیچ کار مفیدیم تو زندگیم نکردم قصد دارم برای یک بارم شده در کنارتون مبارزه کنم دوس دار شما سجاد 

 321. ناصر

  واقعاسردار از ته دل دوسش دارم از صمیم قلب آرزوی سلامتی وطول عمر برایش دارم

 322. امیر

  نمیدونم چرا قبلا اسم سردار قاسم سلیمانی را که میشنیدم از ایشان خوشم نمی امد ولی خدا را گواه میگیرم که ۲سال است که وقتی اسمش را میشنوم و عکسش را میبینم دلم قرص میشود و آرام میگیرم که بعد از خدا و اقا امام زمان هستند کسانی که از این آب و خاک محافظت کنند و دست تجاوزگران را از بیخ قطع کنند. حاج قاسم با تو هستم ای شیر مرد خدا حیدر کرار نگهدارت باد.

 323. محمدfa

  سلام سردار خدا قوت من یک جوان ۲۱ساله هستم و به داشتن سرداری چون شما و به ایران و ایرانی افتخار میکنم دوستت داریم سردار

 324. seyedesahar

  حاج قاسم  متشکرم ازت که میون این همه اختلاس ب
  ه نسل من نشون دادی که امثال حاج همت هنوز هم توی سرزمینم  نفس میکشن  وبی       ی ادعا سربازسیدعلی هستن  فکرنکن دخترم  موهاروپسرونه میزنم اصن کچل میکنم  خودم سربازتم خیلی مردی  ابه رهبرم بگو به قیافم شایدنخوره ولی تاته خط سرباززیرپرچمتم دوست دارم حاج قاسم

 325. mahdi

  ایران به انسانهایی مثل سردار افتخار میکند ما همیشه دعاگوی شما هستیم

 326. علیرضا

  با عرض سلام و خسته نباشید:خوشا به سعادت ان سرباز هایی که در کنار ایشان هستن انصافا کاش من هم در کنار سردار سلیمانی بودم پا به پای ایشان در نبرد هایش شرکت میکردم ارزوی قلبیه من این است که من هم در کنار ایشان به جنگه با ظلم بروم برایم افتخار است که نام ایشان را بر زبان میاورم……….درود به روت دلاور امیدوارم هر جای هستی موفق و پیروز باشی و دست علی همراهت……

 327. علی

  سلام بر سردار مولا علی

  میتونم درخواست کنم ی شب جمعه یهویی حاجی بیایی هیت بیت الحسین واقع در شهرستان اردکان ی جای کوچیک داریم ولی بچه ها دلای بزرگ دارند حاجی حاجی حاجی بیا

 328. مهدی خدادای

  سلام
  خدا رحمت مادر حاج قاسم رو با تربیت فرزندش روحش شاد

 329. کمال

  سلام بر بزرگ مرد تاریخ حاضر سردار سلیمانی , باید اعتراف کرد که این غیرت ومردانگی ایرانی است که توی رگهای ایشان جاری است واین رشادتها ناشی از خلوص وپاکی ایشان است . متاسفم برای جوانانی که غیرت ومردانگی را از دست داده اند و به جای پیرو از چنین مردانی از غربیها ی فاسد الگو و سرمشق می گیرند .

 330. افشین فخرایی نیا

  خوش بحال مادرش ک چنین فرزندی را تحویل جامعه اسلامی داد

 331. صادق

  حاج قاسم حس غرور و شعف به ایرانی میده.
  خدا حفظش کنه از اینکه نامش لرزه به دل دشمن میندازه

 332. صدیق

  حاج قاسم خیلی بزرگواری
  یه سردار به تمام معنا
  خدا همیشه یار و یاور شما و همرزمانت باشه
  افتخار می کنم به شما

 333. hgoli

  به نام خدا

  ی بزرگ
  ، جوانمرد در پناه حق باشید و در خدمت اسلام

  ، بحق جوانمردی؟!

 334. حاج سهراب

  فقط در چند جمله میخواهم به سردار عرض کنم که جان ومالم وزندگی ام فدای حاج قاسم این سردار عارف ومجاهد.جانم فدای یاران دلاورش.ای کاش که میتوانستم خون در رگهایم را به این دلاور مردوفدایی امام خامنه ای عزیزهدیه دهم .ای کاش ..ای دشمنان قاسم سلیمانی بدانیدکه یک مواز سر حاج قاسم ما کم بشود منطقه را روی سرتان خراب میکنیم…لبیک یا خامنه ای

 335. عادل

  عاشق مردهای نترسم .دوست داشتنی هستی سردار.عادلم از لاهیجان

 336. سجاد

  دوست داریم کمک خواستی بگو

 337. سید سجاد قاسمی

  سلام سردار حاج قاسم. من با یک لبیک آمده جان فشاتی هستم

 338. لیلا

  I wish best of health for sardar and his companions and soldier. O, strong man i ask God to make u stronger and support u. Enshaalah.

 339. فاطمه

  عموی شهید من یکی از هم رزم های شما در لشگر ثارالله بود.من به شما هم استانی عزیزم افتخار میکنم.تا آخرین قطره خونمان برای کشورمان ایران مبارزه میکنیم.من به ایرونی بودنم افتخار میکنم…الهی هیچ‌وقت خسته نباشی حاجی

 340. وحید

  خدا قوت حاج قاسم/خداوند متعال همیشه پشت و پناهتان/اگر لازم شد ماهم تا آخرین قطره خونمان

  در کنار شما میمانی

 341. علی

  سلام.حاجی خیلی خیلی دوست دارم اما افسوس که نشد…….؟

 342. ایرانی

  با سلام و درود خدمت سردار بزرگ و غیرتمند ایران ……. سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی ………. من ب داشتن هموطنی همچون شما افتخار میکنم و همیشه برای سلامتی شما و همرزمانتان دعا میکنم …….. زنده باد ایران و ایرانی ……. زنده باد سردار قاسم سلیمانی …….. با ارزوی موفقیت روز افزون شما ………. اللهم عجل لولیک الفرج

 343. حسن

  حاجی میخوام در کنار شما بجنگم اماده ی اماده ام….مارو خبر نکنی به امام زمانت مدیونی..۰۹۱۱۹۱۶۶۳۰۸

 344. 09386341898

  سلام به کل دوستان. سلام و درود بر سردار. سردار نمیدونم چی واست بنویسم؛ فقط یه چیز، واسمون دعا کن ،واسمون دعا کن که مثل خودت پای آرمانهایمان بایستیم, با یه مسائل ناچیز تاریخو فراموش نکنیم.سردار این دعا رو حتما برای همه و به خصوص واسه من بکن«اللهم الرزقنی الشهاده فی سبیلک». سردار اماده ام تا همراهتون بجنگم.

 345. حکیم

  خدارحمت کنه مادتون روکه پسری مثه شما رو تربیت کردن خیلی دوستون دارم سردار مثه علاقه یه دختر به پدرش

 346. حکیم

  خدارحمت کنه مادرتون روکه پسری مثه شما رو تربیت کردن خیلی دوستون دارم سردار مثه علاقه یه دختر به پدرش

 347. حسن -

  با سلام به امید سلامتی برای سردار سلیمانی بنده سربازه شما و رهبرم و هر وقت اراده کنید آماده مبارزه.معذورم بگم نماینده مردم هستم ولی در هر جا و هر منصبی آماده ام.

 348. علي

  من خودم خدمت سربازی را در نیروی قدس سپاه بودم واقعا که خدمت اون هم در اون سطح که سردار در حال انجامش هستند لیاقت خیلی فراتر از اینها می خواهد ببین سرادر چه لیاقتی داشته که این سمت شامل حالش شده است واقعا خوشا به حال این سردار رشید اسلام – (مالک اشتر و حمزه زمانه اقا و رهبرمان امام خامنه ای )

 349. محسن

  سلام و عرض ادب . خدا مادربزرگوارتان را بیامرزد عزیز . اماده ام تا با فرمانده ای شما چشم فتنه را دراوریم اگر خدا بخواهد قسمت نبود انشاله که قسمتم بشود . از شهر شهدای مرصاد . اماده رزمم سردار

 350. محمد پناهنده.قایمشهر

  حاج قاسم عزیز خیلی دوست داریم و همیشه در خدمتیم و منتظر فرمان رهبر عزیز و شما هستیم.نوکرتم حاج قاسم عزیز.

 351. محسن

  سلام، نوکر سردار سلیمانی و تمام بزرگواران و زحمتکشان هستیم. خیالمان راحت است که همچین بزرگوارانی را داریم. البته که چراغ راهمان رهنمود های مقام معظم رهبری است، خدا حفظشان کند. من برج ۴ اعزامم ، دوست داشتم سپاه پذیرش بگیرم و … ولی نشد، مهم نیست هر کجا بتوانیم به کشور خدمت کنیم خوب است. در پناه خدا

 352. hossein

  سلام بر محمد و ال محمد.سردار علی فضلی همیشه بزرگ بودی ایشالله هزار سال زنده باشی . (hossein.farahani).از ورامین

 353. مهدی

  سلام و درود بر مردان خدا
  سلام و درود بر آسمان مردان خاکی پوش ، سلام و درود بر آنانی که جز در برابر خدا زانو خم نکردند و سلام و درود بر شهیدان همیشه زنده ایران اسلامی
  حاجی خداوند مادر شما را رحمت کند که این گونه پسری را تربیت کرد که ما در زیر سایه این دلاور مردان حساس امنیت می کنیم خداوند روح آن عزیز سفر کرده را با پیامبران الهی محشور نماید .

 354. محمد

  سلام مرد خدا. خدا قوت. خوشحالم که رهبر عزیز سربازان چون شما رو داره. با وجود شما به خودم می بالم که ایرانیم. وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد… . یا علی

 355. زانکو

  سلام سردار کنارت می مانم هرچند کنارت نیستم وطنم ایران را به دستان قویت می سپارم با وجودت دنیایی از امنیت هدیه به ماست .  در این دریای پر آشوب درون وطنم با این اختلاس هایی که هر روز تازه و تازه تر میشود و با این نا بسامانی ها دلم خوش است که هنوز مردانی از جنس دکتر چمران دکتر بهشتی هستند مردان گم نامی که بی هیچ تکلفی جانشان بر کف دست برای وطنشان می تازند . خوشحالم که هستی سردار  سردار من سلامتی ات  مدام و پیروزیهایت مستدام 

 356. حاتم محمدی

  درود بر مردی که با اسمش احساس غرور به ادم دست میده ضمن تسلیت به این بزرگ مرد انصافا اشک توی چشمام جمع شد نه برا مادرش فقط برای احساس غرور خودم که هیج وقت ایران از همچون مردانی خال نبوده حاظرم در کنارش با دشمنان ایران بجنگم هرجای دنیا بله هر جای دنیا…

 357. امیرحسین

  من دوستدار سردار هستم و دوست دارم در اینده مثل سردار  شوم. من شما رو جزء خانوادم میدونم. طوری شده که تو مسجد محلمو. بهم میگن “سردار”. دوستامم فهمیدن که من شما رو دوست دارم برای همین مسخرم میکنن ولی برای من مهم نیست چی میگن و دوست دارم در اینده مثل شما شوم. موفق و پیروز باشی

 358. ماهرخ اقبال

  سردار هر جاهستی نانت گرمو ابت سرد در پناه حضرتش باشی

 359. حمیده

  خدا رحمت کند این مادر گرامی را خوشا به سعادتش چنین شیرمردی به جامعه اسلامی ما هدیه کرد ما به سردار عزیزمان افتخار داریم وبه وجودش می‌بالیم خدا شکر سایه اش همیشه بر سرمان باشد

 360. مهراب

  با درود وسلام به پیشگاه حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی وجانشین برحقش حضرت علی مرتضی اسدالله الغالب
  ان شاءالله زیر سایه آن بزرگواران پاینده باشی اسمت ترس به جان خائنین به دین مبین اسلام علوی انداخته وسیمای خندانت دل ایرانی ها وشیعیان مولایمان علی قرص ومحکم میدارد پاینده باشی وسرفراز 
  ما که یک قاسم سلیمانی بیشتر نداریم دوستش داریم حرف بزنه گردن میگذاریم 
  ان شاءالله پایدار باشی

 361. طهرانی

  سلام خدا حمت کنه مادر عزیزتون رو .من شما رو خیلی هم دوست دارم وبرای سلامتیتون دعا میکنم امیدوارم خدا مادر عزیزتون رو باخانم فاطمه زهرا همنشین کنه.من پدرو مادرمو سالهاست که از دست دادم

 362. جاوید

  سردار خسته نباشید
  آدم از شنیدن اسم شما احساس غرور میکنه زیرا ابوالفضل گونه با شجاع بوده و ایثار می کنید.
  احسنت به شما که موجب افتخار و سربلندی ایران هستید آدمهایی مثل شما بر دلها حکومت میکنند.خدایا ما را شکر گزار این نعمت ها قرار بده.آمین

 363. مجتبی بخشی

  شاکر خدای بزرگ مرتبه هستیم که کسانی مثل شما و امثالی مثل شما هستند ما هم تا ابد در کنارنتان هستیم و خواهیم بود. 

  شمایید بزرگان این وطن و بنده هم از ته دل شما را خییلی دوست می دارم.

 364. افشین

  سلام حاجی! به تکفیری ها نشون بده تکرار رؤیای ۱۴۰۰ سال پیششونو باید تو قبرهاشون ببینند!
  خدا قوت

 365. سعید

  آسایش دو گیتی، تفسیر این دو حرف است

  با دوستان مروت با دشمنان مدارا

 366. ؟

  سلام
  واقعا وقتی ما دشمنانی به این خطرناکی داریم که منتظر هستن یه اسم هستنند تا یه شخص مهم رو ترور کنن چرا خودمون این جوری این ادمای نازنین رو بهشون معرفی می کنیم حالا خود سردار که خدا حفظشون کنه ولی دولت نباید این قدر واضح در هر جا اسم ایشون رو ببره تا خدایی نکرده …………………….

 367. سعیده

  سلام من سعیده هستم ۱۶ سالمه ازگرگان و سال آخر هنرستان
  من وا

  قعا عاشق حاج قاسم سلیمانی ام و آرزومه ایشونو از نزدیک ببینم سردار بزرگترین آرزومه که شما رو ببینم سوالای زیادی دارم که ازتون بپرسم و خیلی دوست دارم بهتون بگم عاشقتونم هروقت شما دستور بدین حاضرم مثل ریحانه تک تیراندازی که داعشیارو به درک فرستاد بیام پیشتون براتون بجنگم

 368. غریب

  سردار سلام؛
  شما مرا یاد شهید خرازی می اندازید و از اینکه شما را داریم خدا رو شکر می کنم و آرزوی پیروزی و توفیق آماده کردن جامعه و دنیا را برای حضور آقا امام زمان عج آماده سازیم. سردار سلام ما را به آقا برسانید. و من ا… التوفیق. غریب. کاش جواب بنده حقیر را می دادید. یا حسین شهید علیه السلام

 369. زهرا

  خدارحمت کنه مادر حاج قاسم عزیز شهرمون رو…خدا حفظت کنه سردار سرافراز که تو دنیا افتخار همه رابری ها هستی…همهه نظرهارو نتئنستم بخونم ولی انقد ابراز احساسات مردم قشنگه که اشک شوق تو چشم آدم جمع میشه…توروخدا هرکی پیاممو میخونه برا سلامتی سردارمون ۱۰۰تا صلوات بفرسته خواهش میکنم.

 370. محمد

  یکی از بزرگترین آرزوهایم این ایت که در رکاب سردار با تکفیری ها و دشمنان انقلاب بجنگم.امیدوترم که خداوند همیشه سلات بدارش .

 371. مریم

  سلام بر سردار رشید اسلام

  من همیشه برای سلامتی و طول عمر با عزت و احترام سردار سلیمانی دعا میکنم برای طول عمر با عزت و احترام سردار سلیمانی صلوات

  اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

 372. مریم

  برای شادی روح والدین سردار سلیمانی صلوات

  اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

 373. میلاد حاجی بابایی

  خیلی دوس دارم یه روز بتونم سردار حاج قاسم سلیمانی رو از نزدیک ببینم. برای سلامتی حاج قاسم صلوات

 374. میلاد حاجی بابایی

  ما ها همیشه فکر می کنیم ۷۲ نفر یار امام حسین چجور آدم هایی بودن از لحاظ شجاعت، غیرت، مردانگی، ایمان و……. اما الان برای شناخته اون آدم های بزرگ می تونیم سردار سلیمانی رو نگاه کنیم…

 375. یکتا

  یه دونست
  سردار سلیمانی

  دوسش دارم
  اگه اون نبود الان تک به تکمون زیر دست داعش خبیث مثله شده بودیم

 376. یکتا

  چه جوری میشه یکبارم شده از نزدیک ببینمش بگم مرسی
  بگم خدا نگهدارت باشه

 377. علی

  به نام خداوند حکیم
  سلام بر سردار سلیمانی دلاور خداوند مادرتان رحمت کند.
  خداوند انشاالله همیشه پشت و پناهتان باشد خداوند به شما و حضرت آقا طول عمر عنایت فرماید و شما را از بلایات حفظ کند من شما را خیلی دوست دارم و وقتی هم که دلاوری هایتان را میبینم و میشنوم بیشتر عاشقتان می شوم انشاالله روزی برسد که شما به آرزوی خود برسید به امید روزی که بنده حقیر هم شما رو از نزدیک ببینم و دستتان را ببوسم انشاالله همیشه موفق باشید . خداوند پشت و پناهتان باشد انشاالله .

 378. علی

  به نام خداوند حکیم
  سلام بر سردار سلیمانی دلاور خداوند مادرتان رحمت کند.
  خداوند انشاالله همیشه پشت و پناهتان باشد خداوند به شما و حضرت آقا طول عمر عنایت فرماید و شما را از بلایات حفظ کند من شما را خیلی دوست دارم و وقتی هم که دلاوری هایتان را میبینم و میشنوم بیشتر عاشقتان می شوم انشاالله روزی برسد که شما به آرزوی خود برسید به امید روزی که بنده حقیر هم شما رو از نزدیک ببینم و دستتان را ببوسم انشاالله همیشه موفق باشید . خداوند پشت و پناهتان باشد انشاالله .

 379. علی

  به نام خداوند حکیم
  سلام بر سردار سلیمانی دلاور خداوند مادرتان رحمت کند.
  خداوند انشاالله همیشه پشت و پناهتان باشد خداوند به شما و حضرت آقا طول عمر عنایت فرماید و شما را از بلایات حفظ کند من شما را خیلی دوست دارم و وقتی هم که دلاوری هایتان را میبینم و میشنوم بیشتر عاشقتان می شوم انشاالله روزی برسد که شما به آرزوی خود برسید به امید روزی که بنده حقیر هم شما رو از نزدیک ببینم و دستتان را ببوسم انشاالله همیشه موفق باشید . خداوند پشت و پناهتان باشد انشاالله .

 380. علی

  سردار خاک پاتیم انشاالله همیشه موفق باشی و شر این تکفیری ها رو بکنی خداوند پشت و پناهتان باشد و طول عمرتان بدهد انشاالله

 381. یازهرا

  درود بر شرف و غیرتت ای بزرگمرد ایرانی

 382. یازهرا

  پاینده و برقرار باشی حاج قاسم عزیز

 383. یاعلی

  آرزوی قلبیم سلامتی و تندرستی برای حاج قاسم عزیز..حاجی با قلب
  پاکت مارو هم دعا کن…

 384. شهید زنده

  تو بوته گل عشقی به بوستان جوانی
  امید من آنست ک جاودانه بمانی
  حاج قاسم جات تو دل ماست..نوکرتم به مولا

 385. محمود

  حاج قاسم تمام بچه های کازرون دوستت دارن..
  فرمانده ی آزاده،آماده ایم آماده..

 386. حدیث

  جناب آقای قاسم سلیمانی چقدربه وجودشما افتخار
  میکنم.با وجودشما وامثال شما چه مغرور میشوم.
  به امید روزی که سعادت دیدارشمانصیبمان گردد.