رییس اداره بهزیستی میبد:
تاریخ: 8:47 :: 1401/06/07
عدم مهارت در زندگی علت بسیاری از مشکلات

بسیاری از مشکلات خانوادگی به عدم شناخت و آگاهی برمی گردد،عنوان کرد: فرزندان ما باید از کودکی مهارت‌های زندگی را آموزش ببینند و همچنین لازم است به عنوان یادآور آموزش‌های به خصوص مرتبط به دوره‌های قبل و بعد از ازدواج را فرا گیرند.

به گزارش میبدما سید محسن فلاح رییس اداره بهزیستی میبد با بیان این که بسیاری از مشکلات خانوادگی به عدم شناخت و آگاهی برمی گردد،عنوان کرد: فرزندان ما باید از کودکی مهارت‌های زندگی را آموزش ببینند و همچنین لازم است به عنوان یادآور آموزش‌های به خصوص مرتبط به دوره‌های قبل و بعد از ازدواج را فرا گیرند.

وی با اشاره به آموزش‌های پیش از ازدواج شامل چگونگی انتخاب همسر ، آشنایی ، نامزدی ، مباحث پیش از عقد و بعد از آن اشاره کرد و تصریح کرد: اگر افراد این موارد را آموزش ببینند بسیاری از مشکلات را نخواهند داشت و متاسفانه بیشترین نگاه‌ها به سمت ازدواج است و نه به سمت آماده شدن برای ازدواج .

در ادامه زهرا طباطبایی نسب مشاور امور بانوان بهزیستی استان یزد با اشاره به طرح سامان خانواده گفت: این طرح یکی از ۱۰ طرح تحولی استان یزد است ، که چهار سال پیش توسط فعالین حوزه ازدواج و جبهه فرهنگی نوشته شده است که در دو سه سال گذشته اقداماتی انجام شده و امسال اجرای طرح به صورت گسترده شروع شده است.
وی عنوان کرد: در طرح سامان خانواده فعالیت‌های سه کمیته ترویج و تبیین و تسهیل و تشکیل مرتبط به قبل از ازدواج و پاسخ دادن به چرایی ازدواج ، فراهم بستر ازدواج و تسهیل و رفع مشکلات ازدواج و وظیفه سه کمیته تحکیم ، تکالیف و تعالی مربوط به بعد از ازدواج و سامان دادن خانواده انجام خواهد شد.

پاسخی بگذارید