تاریخ: 8:00 :: 1400/10/21
📷 پیگیری مسائل میراثی در دیدار با وزیر

دکتر میرمحمدی در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ضمن اشاره به ظرفیت های دو شهرستان تفت و میبد در حوزه صنایع دستی و گردشگری، حل مسائل و مشکلات دو شهرستان در این حوزه را ضروری دانست.

به گزارش میبدما؛ وی در دیدار با ضرغامی، با اشاره به اینکه شهرستان تفت یکی از غنی ترین مناطق تاریخی و طبیعی استان یزد بوده، گفت: آثار و ابنیه های شهرستان که به ثبت ملی ایران رسیده ۱۱۴ مورد می باشد و ۷ روستا با رویکرد گردشگری در قالب روستاهای هدف گردشگری در این شهرستان تعیین شده اند.

وی افزود: حفاظت و مرمت آثار تاریخی و توسعه گردشگری یکی از مطالبات عمده مردمی و اهالی شهر و روستاهای شهرستان تفت است و باید بر لزوم تخصیص اعتبار لازم جهت حفظ و حراست میراث فرهنگی و توسعه گردشگری این شهرستان تاکید کنیم.
اختصاص اعتبار لازم جهت حفظ، مرمت و ثبت قلعه های تاریخی فخرآباد، رشکوئیه، علی آباد پیشکوه و…، ساماندهی و مرمت کوچه باغ های تاریخی و همچنین راه اندازی پایگاه روستاهای تاریخی شیرکوه با محوریت توران پشت، شواز و اردان در شهرستان تفت و همچنین تامین اعتبار لازم جهت مرمت و بازسازی آثار و ابنیه و بافت تاریخی شهرستان میبد از جمله ساماندهی خیابان مسجد جامع شهر میبد، گذر سرپوشیده بازار تاریخی میبد و … از جمله مواردی بود که دکتر میرمحمدی در این جلسه از وزیر جهت حمایت و تخصیص اعتبار قول مساعد گرفت.

گفتنی است این دیدار با حضور شهردار و رئیس شورای شهر میبد بوده است

پاسخی بگذارید